Dramatyczny spadek wartości złota to atak spekulacyjny banków?

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Trudno uwierzyć w to, że dramatyczny spadek wartości metali szlachetnych, w tym przede wszystkim złota to jedynie przypadek. Ucieczka inwestorów w kierunku rynku metali szlachetnych była tak powszechna a wzrost wartości kruszcu tak szybki, że korekta wydawała się być tylko formalnością. Jednak to, co zaczęło się dziać w tym tygodniu gdy złoto przewartościowało się aż o 9% to nie zdrowa korekta tylko atak spekulacyjny.

 

Media głównego nurtu twierdzą, że spadki spowodowała sprzedaż złota przez Cypr. Transakcja miała wielkość 650 milionów dolarów i naprawdę trudno uwierzyć, że ten dramatyczny spadek cen złota wywołała taka niewielka transakcja. Aby uzyskać wspomnianą powyżej kwotę Cypr sprzedał mniej niż 14 ton złota a potrzebuje 23 miliardy dolarów. Sprzedaż ich złota raczej nie mogła zachwiać rynkiem a tym bardziej rozwiązać cypryjskich problemów.  Najwyraźniej jest to okruch i mniej niż trzy procent kwoty, które muszą zbierać.

 

Rezerwa Federalna tworzy z powietrza, co miesiąc 85 miliardów dolarów lub około 3 miliardów dolarów dziennie. Całe złoto Cypru to tylko jedna piąta tego, co Fed drukuje każdego dnia!!!  Całe złoto Cypru jest tylko jedną siódmą tego, co Stany Zjednoczone biorą codziennie.  Ostatni ego miesiąca, Chiny importowały  97 ton, czyli około siedmiu razy więcej złota niż wszystkich rezerw Cyprze.  A 14 ton to tylko ułamek jednego procenta rocznej światowej produkcji tego kruszcu.

 

Mimo tych oczywistych faktów wmawia się nam, że sprzedaż złota za 650 milionów dolarów spowodowała tak znaczny spadek jego wartości oraz ponad 5 procent spadku wartości srebra.  To jest po prostu nie do wyjaśnienia w ten sposób, że kilkanaście ton złota sprzedanego na rynku zachwiało cenami nie tylko tego cennego kruszcu, ale także srebra, platyny, palladu a nawet miedzi, co boleśnie odczuwa nasz rodzimy KGHM.

 

To prowadzi do konkluzji, że biliony dolarów bez pokrycia są pompowane do systemu finansowego, a spadek wartości złota to celowy atak na rynek metali stanowiący ucieczkę od zdominowanych przez bankierów-gangsterów rynków finansowych. Do ludzi dociera też informacja, że ciągu ostatnich 20 lat kupiono więcej fizycznego złota niż istnieje. Po prostu przekręt na wzór Amber Gold odbywa się na dużo większą skalę niż nam się może wydawać.

 

Podważenie zaufania do prawdziwych pieniędzy, jakimi są metale szlachetne ma na celu skanalizowanie naszych pieniędzy na powrót do oszukańczych banków. Ma to przede wszystkim ograniczyć ucieczkę kapitału z banków i zniechęcić do kupowania złota, jako zabezpieczenia swoich oszczędności.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika ojciec

No to to jak spadło to trzeba

No to to jak spadło to trzeba się cieszyć i kupić teraz jeszcze więcej. Tak postępuje każdy rozsądny inwestor. Kupuje się na spadkach. Nie sądzicie chyba, że ulubiony przez syjonistów kruszec nagle stanie się surowcem do produkcji gwoździ? To jest atak na nas wszystkich, żebyśmy w panice pozbyli się metali szlachetnych co spowoduje jeszcze większy spadek, a żydki będą kupować na potęgę.
Smażone ryby, rozchylone uda, wszystko gra Smile

Portret użytkownika Juszka1980OGL

za cominusy dostał kolega??

za cominusy dostał kolega?? za prawdę, czy topierwszy raz tak się dzieje i czy tylko ze złotem. popyt podaż nasycenie rynków, kryzys Europejski amerykański wszystko to powoduje korektę ale w perspektywie zabezpieczenia się na starość jest jak najbardziej godne polecenia.

Portret użytkownika jj

kolega chyba nie jest na

kolega chyba nie jest na biezaco-bitcoin to wirtualna waluta, ktorej wartosc jest wspierana wylacznie przez zaufanie jej posiadaczy.
 
jakbys nie wiedzial, to w ostatnim tygodniu wartosc bitcoin spadla ponad 75%, ludzie zesrali sie ze strachu. poza tym, to jest tylko w sieci, ktoregos pieknego dnia, jakis rudy felek nacisnie guzik i pyk- nie masz panie nic.
 
jedynie cos co masz w reku, ma jakas wartosc, papierowe obietnice, albo cyferki na ekranie kupuja idioci i bardzo niedlugo beda mieli z tego co?
fuck all, a to.
 
podrawiam

Portret użytkownika euklides

Wartość złota też jest

Wartość złota też jest budowana wyłącznie przez zaufanie posiadaczy. Jakby nagle wszyscy doszli do wniosku, że złoto jest o kant d.. potłuc, to jego wartość też by spadła. Wartość każdej waluty opiera się na zaufaniu, a to zaufanie jest budowane poprzez bezpieczeństwo.
 
Do tego potrzebna jest wygoda użytkowania, bo nikt nie będzie nosił np. pół-tonowej płyty granitowej pod pachą  i chociaż granit ma wartość to nie sprawdzi się w roli pieniądza.
 
Wydaje się, że w ostatnich dniach mieliśmy do czynienia z atakiem spekulacyjnym na BTC,  i dziwne, że nikt tego jeszcze nie powiązał z atakiem na złoto. Ale BTC i tak się obronił i utrzymał na poziomie 90 USD i złoto też się obroniło, bo są to prawdziwe pieniądze, których wartość jest budowana przez zaufanie posiadaczy, a nie narzucony przez państwo sztuczny monopol.

Portret użytkownika jj

po czesci masz racje, zlota

po czesci masz racje, zlota nie zjesz ani sie nim nie ogrzejesz, ale:
 
BTC sie obronil?:):)  ponad 200$ na 90$- super obrona, wlasnie straciles polowe oszczednosci w kilka dni-dziwna teoria.
zloto-roznica jest taka ze istnieje fizycznie, mozesz miec je w domu, w reku i wiesz ze je masz w odroznieniu do BTC albo innych cyferek `w wirtualnym swiecie. niestety nie zgodze sie z toba w zadnym wypadku ze BTC, digits albo inne wymysly to pewna inwestycja. zloto jest uwazane za forme platnosci od byc moze nawet tysiecy lat, internet i BTC to zabawki ktore powstaly wczoraj w porownaniu do historii ludzkosci. i przede wszystkim sa kontrolowane przez wiele innych osob, poza spekulantami ( zloto rowniez) poprzez kolegow ktorzy maja lape na internecie- caly lancuch ludkow.
BTC, to iluzja, jeszcze wieksza niz papierkowe obietnice zaplaty jakie nazywamy pieniadze.
najlepsza inwestycja jest przyjazn ludzi wokol ciebie, bo tylko wtedy przetrwamy, ale o tym to my wszyscy zapomnielismy juz dawno. wojna przypomnni..
 
pozdrawiam

Portret użytkownika euklides

Fajnie, że jako punkt

Fajnie, że jako punkt odniesienia bierzesz szczyt spekulacyjnej górki. To jeszcze popatrz w drugą stronę i zobacz ilu zyskało; 90 USD i tak przerasta najśmielsze oczekiwania większości. Jak ktoś wszedł na szczycie to miał pecha, ale zamiast panikować powinien poczekać, bo bitcoin jeszcze przebije poziom 200 USD do końca tego roku. A w miarę jego upowszechniania ataki spekulacyjne będą miały coraz mniejszą siłę oddziaływania. Jak padnie cały Internet, to będzie oznaczało jakiś mega-kataklizm w którym utrata oszczędności będzie najmniejszym problemem.

Strony

Skomentuj