Nadchodzą czasy fiskalnego ucisku na niewyobrażalną skalę

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Polacy będą jeszcze biedniejsi niż obecnie. Nie dość, że szykuje się podwyżka podatku VAT z 23% do przynajmniej 25% to ma powstać kolejny totalitarny urząd z uprawnieniami kontrolnymi sięgającymi tak daleko, że urzędnicy będą w stanie analizować wszystkie nasze przelewy bankowe bez wyroku sądu.

 

Wszystko wskazuje na to, że oprócz fotoradarowych polowań i rabunku pieniędzy przymusowo wpłacanych przez Polaków do OFE rząd PO planuje kolejne grabieże. Skarbówka będzie w stanie przeglądać nasze konta włącznie z tytułami przelewów a jak ktoś ma firmę to zdziwi się wkrótce, bo to urzędnik a nie on będzie decydował, co jest kosztem w jego działalności. Wszystko to ma na celu zwiększenie przychodów budżetowych.

 

Nie trzeba być geniuszem, żeby wiedzieć, że śruby nie można dokręcać w nieskończoność. Trudno się jednak dziwić skoro rządzi nami człowiek bez PESEL-u z brytyjskim paszportem. W razie ostatecznego kolapsu Vincent Rostowski spakuje się i wróci na wyspy brytyjskie zostawiając nas z bajzlem, którego już zdążył narobić.

 

Zresztą nasz nowo mianowany wicepremier i uczestnik spotkań Klubu Bilderberg i tak jest tylko pionkiem, który będzie nas smagał batem, bo mu to kazano robić. Ministrowie finansów sześciu największych gospodarek Unii Europejskiej podjęli decyzję, aby wspólnie walczyć przeciwko uchylaniu się od opodatkowania. Według szacunków urzędników europejskich, UE rocznie traci około biliona dolarów w płatności podatków, które są ukryte w morzu rachunków.

 

Wraz z naszym Vincentem pokazali się oni ostatnio na wspólnej konferencji prasowej, która jest powszechnie uważana za próbę przekonania Austrii do zmiany przepisów w sprawie tajemnicy bankowej. Austria pozostaje ostatnim krajem w Unii Europejskiej, który nie chce dzielić się informacjami w dyspozycji swojej administracji podatkowej. Oznacza to, że przykręcanie śruby obywatelom będzie zjawiskiem ogólnoeuropejskim.

 

Jak pokazuje przypadek Polski ludzie są w stanie znieść dużo, zwłaszcza, jeśli okrada się ich tłumacząc, że to dla ich dobra a wszelkie niegodziwości przykrywane są przez rządowe telewizje za pomocą propagandy lub są celowo przemilczane, jak ten najnowszy skandaliczny pomysł brytyjskiego ministra finansów w Polsce.

 

Każdy rozsądny człowiek wie, że im bardziej Vincent Rostowski będzie podwyższał podatki tym mniej pieniędzy wpłynie do kasy państwa. Nasz nowo mianowany wicepremier jest jednak głuchy na argumenty i przerażające uszczuplenia wpływów podatkowych w pierwszym kwartale tego roku postanowił uzupełnić zwiększeniem fiskalnej opresyjności wobec obywateli i przedsiębiorców. Skoro nie chcą oddać swoich pieniędzy po dobroci zostaną im ukradzione w majestacie prawa za pomocą zawsze gotowej do niszczenia Polaków bezproduktywnej hydry urzędniczej.

 

Jeśli ten szkodliwy rząd nie odejdzie w wyniku jakiegoś prawdopodobnego coraz bardziej przesilenia czekają nas jeszcze dwa lata grabieży na ogromna skalę, która skończy się z pewnością wielką zapaścią finansów publicznych w skali wielokrotnie przekraczającej to, co zrobił Gierek a na dodatek dojdzie do upadku tysięcy małych i średnich firm, co doprowadzi do jeszcze większego bezrobocia i jeszcze większej dziury budżetowej. Zwykłym Polakom pozostaną wtedy dwie opcje, życie w nędzy lub emigracja. Każdy z nas powinien się też zastanowić, jaki sens ma w tej sytuacji przechowywanie swoich pieniędzy w instytucji tak niebezpiecznej jak europejski bank.

 

 

Źródła:

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/799788,Skarbowka-chce-sprawdzic-nasze-przelewy

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/697838,kolejny_absurdalny_produkt_ministerstwa_finansow_klauzula_ogolna_przeciw_unikaniu_opodatkowania.html

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika zys

I super najwyższa pora dobrać

I super najwyższa pora dobrać się do tych cwaniaków ,którzy rozbijają się na jachtach po Morzu Śrudziemnym a ciągle wykazują straty "biedacy" ,"och jak ta Polska zbiednieje jak zaczną płacić jak wszyscy" , czy nie na tym polega solidarność społeczna.Skąd takie oburzenie PISiaki co, czy to nie Wy na każdym kroku mówicie o tej solidarności bratając się z panem Dudą.

Portret użytkownika Antyleming

Hieny żerują na osłach.

Hieny żerują na osłach. Niestety osłom jak dotąd wystarczają igrzyska i pełny
żłób. Jak w żłobie zaczyna brakować to występują przeciwko sobie a nie przeciwko przyczynie. Hieny dzielą i rządzą bo osły w dalszym ciągu pozostają osłami. Część osłów nazywamy lemingami a część słoikami.
Czy mamy alternatywę? Potrzebna jest osobowość, która ro...liłaby to towarzystwo. Warto posłuchać NIGELA FARAGE, TEN FACET MA JAJA.
CZY W POLSCEU WSZYSTKICH OBRZEZALI RAZEM J JAJAMI?
PRZEBUDŹCIE SIĘ DO K... NĘDZY 
 

Portret użytkownika pipi

za 10 lat na lekcji w

za 10 lat na lekcji w szkole.................................................              drogie dzieci, nie wiem czy wiecie, ale Afryka to super rozwinięty gospodarczo region Świata w porównaniu z Polską.

Portret użytkownika robot

Obecny system

Obecny system polityczno-gospodarczy w Polsce przypomina węża powoli zjadającego własny ogon, który dla zaspokojenia własnego apetytu pożre i strawi nawet własną głowę. Stan niczym nieskrępowanego wzrostu ucisku fiskalnego i biurokratycznego własnych  obywateli zaczyna osiągać wyżyny absurdu i jakiegoś niewytłumaczalnego sadyzmu.
Nieważne czy jest to działanie zamierzone czy też proces powodowany jakąś siłą bezmyślnej bezwładności, faktem jest, że jest to zjawisko przerażające - mam wrażenie, że w instytucjach rządzących, zasiada jakieś stado: psychopato-socjopatów żyjących we własnym świecie pseudo-elit wraz z totalnymi nieuko-baranami i licznymi szemranymi, enigmatycznymi postaciami działającymi na rzecz różnych grup interesu. Żądni stanowisk, władzy i profitów z niej płynących - całą tą sitwę, jeśli by użyć metafory - można porównac do gigantycznego kutra rybackiego, który trafił na świetne łowisko (Polska) i eksploatującego je do granic możliwości.
Ostatnie ruchy rządu zdają się wskazywać, że zasoby łowiska powoli się wyczerpują.
Podobno przed przemianami gospodarczymi, kraje Zachodu posiadały szczegółowe plany przejęcia gospodarek (sektorów i firm) państw socjalistycznych, które to plany były tworzone w porozumieniu elit rządzących, przemysłowo-finansowych i służb wywiadowczych tych państw. Po otwarciu granic, rzuciły się jak sępy na żer i zaczęły powolne kolonizowanie. Obecnie jesteśmy już niewolnikami we własnym kraju. Oczywiście części powodzi się dobrze - akurat tego, żeby nadzorcom żyło się dobrze, pewnie nikt nie kwestionuje.
Nie wydaje mi się, żeby siłowe przeciwstawienie się temu systemowi (o ile nastąpi) było dobrym rozwiązaniem. Po pierwsze dlatego, że rządzący nie zawahają się użyć sił porządkowych dla stłumienia wszelkiego niezadowolenia. Po drugie wszelkie ruchy kontestacyjne zostaną zinfiltrowane, co pokazała historia. Po trzecie nawet jeśli obecna władza zostanie obalona, kolejna prawdopodobnie będzie taka sama. Poza tym wszelkie, nagłe działania społeczeństwa tym bardziej scalą, wzmocnią i zakonserwują układ. Na koniec i tak chyba większość społeczeństwa przypomina tą gotującą sie w garnku żabę, która powoli oswaja się do wzrostu temperatury, niestey nie zauważa, że obecnie woda jest w stanie wrzenia, ale i tak nie wyskoczy z garnka, bo zwyczajnie już się ugotowała :).

Portret użytkownika okpol1006

"Nie wydaje mi się, żeby

"Nie wydaje mi się, żeby siłowe przeciwstawienie się temu systemowi (o ile nastąpi) było dobrym rozwiązaniem. Po pierwsze dlatego, że rządzący nie zawahają się użyć sił porządkowych dla stłumienia wszelkiego niezadowolenia."
 
A mi się wydaje, że te służby porządkowe również mają swoje rodziny, i raczej większość służb również stanęłaby po stronie obywateli bo sami do nich należą, mają pośród nich rodziny i znajomych. Dobrze to zostało ujęte w pewnej książce, chociaż nie pamiętam już jej tytułu... po angielsku chyba "Thaiooba Prophecy"

Portret użytkownika W pierwszych słowach

nie da się tutaj nic

nie da się tutaj nic powiedzieć....niestety zabrnęło to już za daleko i brnie coraz dalej i głębiej samo słowo rząd jest dla mnie odrażające i niepojęte KAŻDY Z NAS MA WOLNY UMYSŁ, OTRZYMAŁ TAKIE SAMO PRAWO DO ŻYCIA TUTAJ NA ZIEMI W RÓWNOŚCI Z INNYMI I KONIEC!!!!!!!!!
A nie że jakiemuś rządowi uciekają pieniądze z naszych praktyk handlu bez podatku czy innym, niech sami ruszą dupy i się wezmą za cokolwiek !!  nie będę ubliżał bo aż żal patrzeć jak się ten świat chyli coraz niżej aż pod jego powierzchnię....

Portret użytkownika navajo88

I to sami i ja mam na końcie

I to sami i ja mam na końcie ,jak przychodzi renta to odrazu wybieram i dupa zimna ,ale na mnie się nie nażrą ! , a swoją drogą wystarczy że społeczeństwo wyrazi swoje nieposłószeństwo i ten rząd leż y i kwiczy , ale jest jedna radosna wiadomość jeżeli te cwaniaki myślą że bedą do końca życia kożystali z tej kradzionej kasy ,to się mylą  i to bardzo grubo się mylą .Prawdziwi władcy nie nawidą złodzieji kturzy okradli własny naród , ale co ja tam wiem ! hahahahahaha
J.M.H

Portret użytkownika PolakRodak

Dodam tylko że pracowałem

Dodam tylko że pracowałem kilka dni w Tułowicach (opolskie) stary porcelit przejeli Koreańczycy dobudowali hale i zatrudnili około 300osób produkują części do telewizorów LG. Zrezygnowałem dzisiaj przez tydzień ja i 30 nowo zatrudnionych osób pracowałem bez żadnej umowy! Najlepsze że oni nieprzestrzegają żadych przepisów BHP niema masek ochronnych, wentylacji, rękawiczki ochronne dostaliśmy używane przez ostatnio zwolnionych pracowników wszystko trzyma się na taśmie dosłownie używają jej nawet do mocowania tarcz szlifierek ściernych a na tym dziale szlifuje się aluminium zapylenie jak w młynie bez żadnej przesady (wymieniają ze 30 osób miesięcznie). Jak była kontrola to wiedzieli że będzie i wygonili na dwór wszyskich i wszystkie maszyny wyłączyli, kontrola nie wykazała żadnych uchybień  (a to że 20 wiertarek wysokich na prawie 2m stoi nieprzytwirdzona na betonowej podłodze hali jest ok!według kontrolerów)  i po sprawie spowrotem do roboty powiedzieli z uśmiechem. Wspaniałi rządzący są zadowoleni tyle miejsc pracy a na to nie patrzą że przez warunki pracy horoba zawodowa gwarantowana i to nie po latach przecież nasza wspaniała służba zdrowia będzie miała stałych klijętów. I znowu jestem zmuszony wyjazdem za chlebem za miedźe!
 

Portret użytkownika ojciec

<p>Na co czekasz? Z taką

<p>Na co czekasz? Z taką wiedzą od razu startuj do Uwagi w TVN lub czegoś podobnego. Błyskawicznie się za to wezmą. Cała Polska dowie się o takich przekrętach z podtekstem kto za tym stoi od strony rządu, mogą również polecieć dotkliwe kary dla tej firmy. Nie wszyscy kontrolerzy tacy są, niektórych nie można przekupić, zwłaszcza jak sprawa ma charakter rewizyjny i jest rozdmuchana.</p>
<p>Znajdź na stronie TVN tel. do redaktora dyżurnego i zadzwoń, opowiedz, na pewno coś zrobią. Pamiętaj, że zło triumfuje wtedy, gdy nic nie robimy żeby je zwalczyć. Nie wystarczy załamać rąk i rozumieć problemu. Trzeba aktywnie działać. Zrób to i napisz mi co ustaliłeś z redaktorem. W dodatku na tym zarobisz.</p>
<p>A co do pracy to w UK w byle fabryczce dostaniesz 300 funtów tygodniowo czyli 6000zł/mc. Zainteresuj się na poważnie. Jak nie boisz się warunków szkodliwych to jest wiele prac gdzie płacą nawet 400 funtów tygodniowo...</p>

Strony

Skomentuj