Pozioma "tęcza" na niebie nad Paryżem

Kategorie: 

Foto: Bertrand Kulik

Wieża Eiffla, dachy Paryża, ciężkie deszczowe chmury i tęcza, tylko jakby pozioma. Tak w wielkim skrócie można opisać powyższe zdjęcie. Tylko skąd pozioma tęcza? I czy to jest w ogóle tęcza?

 

To rzeczywiście dobre pytanie, bo na normalną tęcze to zjawisko raczej nie wygląda. Doszło do niego 17 marca 2013 roku i jest to raczej rodzaj halo słonecznego niż tęczy. Takie niezwykłe kolorowe wzory powstają wtedy, gdy w atmosferze znajduje się duża ilość kryształków lodu. Meteorolodzy nazywają to zjawisko łukiem okołohoryzontalnym. Powstaje on wtedy, gdy dochodzi do załamania światła.

Foto: Bertrand Kulik

Aby doszło do wystąpienia zwykłej tęczy niezbędne jest spełnienie trzech warunków: stosunkowo niska wysokość Słońca nad horyzontem (poniżej 43°), obecność kropelek wody w atmosferze i specyficzne położenie obserwatora. Zjawisko z Paryża wystąpiło wtedy, kiedy Słonce było wysoko nad horyzontem.

Foto: Bertrand Kulik

Według Bertranda Kulika, autora zdjęć to coś niezwykle rzadkiego i jak sam mówi nigdy w życiu nie widział czegoś podobnego. Przyznaje on, że początkowo myślał, ze ma do czynienia z zorzą polarną, której pojawienie się w stolicy Francji też przecież byłoby anomalią. jak twierdzą specjaliści od meteorologii nie ma w tym nic dziwnego, bo dzień w którym do tego doszło był bardzo deszczowy. Ponad Paryżem zalegały ołowiane chmury, które na dodatek wisiały nisko. Poza tym były to cirrusy składające się z heksagonalnych kryształów lodu.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dBx

Myślę, że homoseksualiści,

Myślę, że homoseksualiści, których jest nieco w Paryżewie, tak się nadęli, że aż niebo zasnuły kolorowe gazy. To bezsilna wściekłość z powodu kolejnej ogromnej - półmilionowej, może nawet milionowej demonstracji przeciwników chorych norm prawnych ustanawianych przez socjalistów we Francji, dot. tzw. związków pratnerskich. Demonstrację tę (trzy niedziele temu) podobnie jak w państwach totalitaryzmu brukselskiego, czyli w POlsce, zaczęła rozwalać policja, dokonując licznych przełamań wielokilometrowego potoku ludzi i prób rozdzielenia ale także licznych prowokacji.

Portret użytkownika czlowiek

Witam no tęcza to nie jest.

Witam no tęcza to nie jest. Raz widziałem pionową tęczę i to dwie koło siebie, ale w to napewno nikt mi nie uwierzy. KOstek te samoloty naprawdę zwracają ,pisze to co widzę i obserwuje. Ale aby uwierzyć trzeba samemu najlepiej zobaczyć.

Portret użytkownika Zapluty Karzeł Reakcji

@Kostek Tam już mało miejsca,

@Kostek
Tam już mało miejsca, więc odpowiem tutaj.

Zejście z kursu kolizyjnego jak sam twierdzisz o 5 do 10 stopni, prawdopodobnie w odległości co najmniej kilkudziesięciu kilometrów ma dać efekt tego slalomu ze zdjęcia poniżej czy tego zawracania grupy samolotów? A może wychodzi wtedy ósemka? Podejrzewam, że nawet wyliczenie kursu kolizyjnego jest tylko hipotetyczne i chodzi o prawdopodobieństwo kolizji. Ale ty to widzisz z ziemi, winszuję.

W całej tej dyskusji jednak nie chodzi przecież o jakieś durne kursy kolizyjne tylko o to, że próbujesz zaprzeczać faktom, czyli istnieniu chemtraili. Wobec tego przyjmij do wiadomości, że oficjalnie przyznał się do ich rozpylania J.P. Holdren, główny doradca ds. Nauki i Techniki, w administracji Prezydenta Obamy. Dzieje się to rzekomo w imię walki z efektem cieplarnianym, który z kolei jest następną fałszywką. O czym widzą wszyscy z wyjątkiem trolli.

http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/naukowy_doradca_obamy,p1235632826
http://www.globalnaswiadomosc.com/timechemtrailsholdren.htm
http://www.globalnaswiadomosc.com/timechemtrailsholdren.htm

Na marginesie dodam, że pan Holdren jest zwolennikiem depopulacji ludzkości o bodaj 90% i wcale się z tym nie kryje. Opisał swoje mrzonki podobno w książce pt. "Ecoscience" (nie czytałem). Powiedz więc swojemu oficerowi prowadzącemu, żeby ci zaktualizował repertuar trollingu, bo ten jest już mocno zacofany.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

kiedyś aby wystąpiła tęcza

kiedyś aby wystąpiła tęcza potrzbny był deszcz i słońce a dziś nie może wystąpić bez oprysków, to co tu się dzieje to juz paranoja.
za niedługo jak kogoś porazi odbity promień słoneczny od tafli wody to bedzie wina chemi opadającej na powierzchnie jeziora. mgła chemiczny oprysk przy ladowaniu. chmury w gorach chemtrails górali.
paranoja

Strony

Skomentuj