Eskalacja przemocy pomiędzy Izraelem a Strefą Gazy

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Dwie rakiety wystrzelone przez Palestyńczyków trafiły w przygraniczne miasto Izraela. Tel Aviv odpowiedział podobnym atakiem na Strefę Gazy. Podczas wymiany ognia nie było żadnych ofiar.

 

Atak ze Strefy Gazy był podobno wyrazem protestu. Maisara Abu Hamdiyeh odsiadywał wyrok dożywocia w 2002 roku za usiłowanie zabójstwa, za bycie członkiem Hamasu i posiadanie broni. Dwa miesiące temu zdiagnozowano u niego raka przełyku. Więzień poprosił o przedterminowe zwolnienie ale przetwarzanie jego wniosku trwało zbyt długo, aż w końcu zmarł. Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas oskarżył Izrael o jego śmierć.

 

Eskalacja wtorkowej przemocy nie jest pierwsza od listopadowego rozejmu. W grudniu izraelscy żołnierze zabili czterech Palestyńczyków, którzy byli opisani jako chuligani, a według Hamasu byli to tylko rolnicy.

 

 

Źródło: http://rt.com/news/israel-strikes-gaza-truce-245/ 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Strony

Skomentuj