Zmiana czasu na letni to sposób tresowania społeczeństw

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Dzisiaj w nocy przesunęliśmy wskazówki zegara z godziny 2:00 na 3:00. Oznacza to, że będziemy spali krócej, ale dłużej też będzie jasno. Coraz częściej zaczynają się też pojawiać głosy sprzeciwu przed irracjonalnym zamieszaniem, jakie wywołuje ta zmiana.

 

Rok temu pytanie o sens dokonywania zmiany czasu zadali sobie Rosjanie. Uznano, że wprowadzanie czasu letniego nie ma ekonomicznego sensu i już drugi rok nie robi się tej dziwnej operacji. Oficjalne tłumaczenia władz wprowadzających letnie przesunięcie godzin jest takie, ze trzeba to robić, aby dłużej było jasno. Tłumaczono nam, jaki to zysk dla gospodarki w wyniku oszczędności energii elektrycznej. Szybko jednak okazało się, że zysk z tej operacji jest żadny a straty całkiem duże.

 

Oprócz wątpliwych zysków dla energetyki zmiana czasu może też rodzić tysiące problemów innego typu. Dzieciom trudno wyjaśnić, że teraz mają się budzić godzinę wcześniej. Większość ludzi narzeka na krótszy sen, co może odbijać się na zdrowiu. Normalny człowiek zadałby sobie pytanie, jaki to ma sens? Jednak takie wątpliwości są czymś niezwykle rzadkim w naszym społeczeństwie.

 

To skłania nas do konkluzji, że zmiana czasu nie ma tak naprawdę za zadanie czegoś poprawiać tylko niesie za sobą inny cel. Może nim być tresura społeczeństwa. To bardzo wymowne, że zmianę czasu z normalnego, czyli zimowego zwanego też lokalnym na wyimaginowany, czyli letni na ziemiach polskich wprowadził po raz pierwszy Adolf Hitler. W latach powojennych kontynuowano tą dziwną tradycję i trwa to do dzisiaj.

 

Zmiana czasu narzucana odgórnie przypomina pod pewnymi względami przypomina rozmaite akcje w postaci "wyłącz światło o dwudziestej i uratuj Ziemię". To raczej sposób na sprawdzenie siły oddziaływania w społeczeństwie w sposób bezrefleksyjny, którego aktem jest pstrykanie wyłącznikiem na rozkaz. W tym wypadku na rozkaz cofamy wskazówki i nikt nie zadaje sobie pytania po co ...

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Roki

Brawo! Dobry artykuł panie

Brawo! Dobry artykuł panie Adminie. Zgadzam się w 100% tzn. Masoni i „spółka” poprzez swoje sztuczki i teorie (w tym wypadku oszczędności) atakują zwykłego Kowalskiego rozregulowując mu wewnętrzny zegar biologiczny. Oczywiście wiele osób zapewne „dobrze” wykształconych (czyt. wytresowanych) w masońskich szkołach nie widzi problemu, ale problem jest i nie zniknie. Tak czy inaczej nie można się tym przejmować i dać się zaszczuć. Miłością ciemność i zło zwalczać!
Pozdrawiam.

Portret użytkownika Pio'76

Zegar biologiczny mówi, że

Zegar biologiczny mówi, że wstajemy jak się robi jasno, a spać idziemy jak robi się ciemno. Przesunięcie czasu powoduje, że nie wstajesz po 3 nad ranem w czerwcu, a kiedy wracasz po pracy do domu to masz o godzinę dłużej jasno. Dzięki temu możesz jeszcze pojeździć na rowerze, iść na grila do znajomych itp.
Jak boisz się o swój zegar, to wymontuj żarówki i żyj jak 100 lat temu na wsi Smile

Portret użytkownika Wojtek115

Jak ktoś napisał artykuł

Jak ktoś napisał artykuł rodem z faktu, pośmiałem się, ale jak przeczytałem to: "Dzieciom trudno wyjaśnić, że teraz mają się budzić godzinę wcześniej" myślałem, że padnę. Admin no proszę Cię, tak samo trudno jest wyjaśnić, dlaczego wulkany wybuchają...
A tak po za tym nie wiem czy to ma na celu tresowanie nas (jak tak tego nie odbieram), ale na pewno nie chodzi tu o oszczędności w naszych portfelach. Patrząc na rachunki za prąd to mam mniejsze zuzycie energii, ale co z tego jak doperdzielą więcej za przesył, konserwację, licznik, i coś tam jeszcze dla pośredników, wszystko się wyrównuje...

Portret użytkownika NIC

Dzieciom to może można

Dzieciom to może można wytłumaczyć, ale ciekawa jestem jak to tłumaczą osoby opiekujące się zwierzakami np rolnicy itp. Manipulacje czasem służą głównie wytrącaniem ludzi z cyklu biologicznego. To jeden z elementów gry składającej się z chemii w jedzeniu, chemii w kosmetykach i pozostałych atrakcjach, które przecież znamy więc nie ma potrzeby by dalej wymieniać.

.

Portret użytkownika youku

Brawo 7521 rok od monmentu

Brawo 7521 rok od monmentu podpisania wielkiego pokoju a nie od momentu stworzenia świata. To złe - żydowskie tłumaczenie słowiańskiego "sotworenie mira", czyli stworzenie pokoju a nie świata. Bo mir, to pokój. Chociaż także świat... Zagmatwane? Nie ....

Portret użytkownika gash

  Czasami jak czytam hipotezy

 
Czasami jak czytam hipotezy naszego admina to się zastanawiam, czy on tak na serio, czy tylko po to aby napisać krzykliwy nagłówek w stylu "Faktu". Zmiana czasu to nie jest Polski wymysł, jak sam admin wskazuje. Faktycznie w Polsce nie ma to sensu. Jak pewnie wiele osób sobie nie zdaje sprawy, polska wschodnia granica jest granicą strefy czasowej (tak samo jak hiszpańska). Z tego powodu kraje leżące na granicach mają skrajne sytuacje - w Polsce robi się w lecie za szybko jasno (już o 4) a w Hiszpanii Słońce zachodzi ok 24 (co akurat na ich plażach jest bardzo dużym plusem) natomiast w zimie wstaje po 9 (co już pewnie nie jest takie fajne). Optymalny czas dnia dla naszej strefy przypada na szerokość pomiędzy Niemcami i Francją stąd też dla tych szerokości zmiana czasu jest uzasadniona (dla tego wprowadził to Hitler). Nie ma to nic wspólnego z wydumaną tresurą. Oczywiście, że dla nas lepiej byłoby nie zmieniać czasu ale ze zmiany musiała by zrezygnować cała strefa, bo inaczej znowu różnice czasowe pomiędzy np Polską a Niemcami byłby problematyczne i pewnie wcale nie wyszły by taniej, niż zmienianie u nas czasu na letni. Pozdro. Smacznego karpia.
 
 

Portret użytkownika maciek233

Ludzie nazwijmy rzeczy po

Ludzie nazwijmy rzeczy po imieniu!!!! autor tego artykułu (autor z małej litery nie przez przypadek) jest niedouczony i wprowadza nas (czytelników) w  błąd!! Jak już kilku postowiczów zauważyło, to czas zimowy jest czasem prawidłowym a przez zwykły brak podstawowych informacji autor robi z siebie idiote i na dodatek próbuje wszystko zwalić na Hitlera. (Akurat w tym przypadku ducha winnego). proponuję zwalić wszystko na Tuska! Autorze po twoim poziomie wiedzy sądzę, że powinno ci się to udać. A kolejny artykół proponuję abyś napisał na temat teorii spiskowej jak się ogłupia społeczeństwo poprzez sprzedawanie im fałszywych informacji, i że jest to celowe i zamierzone. P.S. spoglądam na tą stronę ponieważ są na niej informacje które ciężko znaleźć na innych stronach informacyjnych, lecz jak czytam takie posty jak ten to coraz częsciej uważam że 70% informacji zawartych na stronie zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl są wyssane z palca lub pisane przez totalnych półgłówków. Jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam, ale na pewno nie przeproszę autora tego artykułu. Dzięki niemu strona zmianynaziemi.pl traci wiele na swej wiarygodności ponieważ jak widać informacje wysysane są z d... palca. A załoga portalu nie jest kompetentna co do sprawdzania wiarygodności informacji.

Strony

Skomentuj