Spotkanie dwóch papieży w Castel Gandolfo

Kategorie: 

Spotkanie dwóch papieży - Źródło: Repubblica.tv

W sobotę, 23 marca doszło do nieoczekiwanego spotkania dwóch papieży. Gdy widzi się dwóch ubranych niemal identycznie papieży i modlących się wspólnie to trzeba przyznać, iż jest to obraz nietypowy a nawet szokujący. Bez wątpienia jest to warte zapamiętania. Ostatni przypadek, kiedy na Ziemi było dwóch papieży to okres XIV wieku, kiedy istniały dwie rywalizujące ze sobą stolice papiestwa, Rzym i francuski Avignon.

 

Różnica między sytuacja sprzed 700 lat a obecną jest taka, że wtedy każdy z tych papieży nazywał swojego konkurenta antypapieżem, a obecnie i papież Franciszek i papież Benedykt XVI spotkali się i bynajmniej nie obrzucają się wzajemnie klątwami a wręcz modlą się i to do Matki Boskiej Częstochowskiej.

Na oficjalnym filmie dokumentującym to historyczne spotkanie widać, że przebiegło ono w miłej atmosferze. Nie wiadomo, co było przedmiotem nieoficjalnych rozmów Franciszka z Benedyktem XVI. Papież emeryt wyglądał na bardzo zmęczonego człowieka.

Pojawiły się pogłoski, że papieże rozmawiali o słynnym już tajnym raporcie, który wskazywał, że niektórzy kardynałowie delikatnie mówiąc nie przestrzegali niektórych z 10 przykazań. Być może podczas tego spotkania omawiane były główne zadania pontyfikatu Franciszka. Nie dowiemy się zapewne szczegółów i pozostaniemy w sferze domysłów.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika colleeman

Przestańcie proszę. Zarówno

Przestańcie proszę. Zarówno Benek jak i nasz JPII zamiatali sprawy przestępstw, homoseksualizmu i pedofili wśród swoich pod dywan. Ja to bym tą klikę najchętniej rozp...lił. Opasłe Biskupstwo jeździ Maybachami na ciemnocie polskiego katola. Trzeba być nienormalnym aby tym skur...synom dawać i kasę i władzę. Polska jest ostatnim bastionem katoli w Europie - zrozumcie to w końcu. Takie kraje jak Hiszpania, Portugalia i Włochy podziękowały Kościołowi Katolickiemu za udział w życiu i Państwie. Teraz biedne polaczki muszą same utrzymać i opasłych cwaniaków w sukienkach w Polsce i jeszcze Watykan. Myślicie, że wybór Franciszka z zabitej Argentyńskiej dziury to przypadek? Kasę z kąś trzeba brać - Europa ma czarnych w dupie to się skurwiele za Amerykę Południową wezmą. Tam bieda i zacofanie, więc kasę się wydrze od głupków na maksa.

Portret użytkownika nederlanden

III tajemnica fatimska

III tajemnica fatimska fragment:" Różni inni biskupi, księża, zakonnicy i zakonnice wchodzili na stromą górę, na szczycie, której był wielki krzyż z pni drzew, jakby z dębu korkowego pokrytego korą; zmierzając tam, Ojciec Święty, przygnębiony cierpieniami i bólem, przeszedł chwiejnym krokiem wielkie miasto na wpół zburzone, na wpół walące się, modlił się za dusze martwych, których napotykał na swej drodze; dotarłszy na szczyt góry, padł na kolana u stóp wielkiego krzyża i został zabity przez grupę żołnierzy, którzy wystrzelili do niego wielokrotnie z broni palnej i strzałami, w ten sam sposób umarli jeden po drugim biskupi, księża, zakonnicy i zakonnice, osoby świeckie, kobiety i mężczyźni z różnych klas i grup społecznych." 0:47 s Benedykt na tle obrazu ginącego ks. Skorupki w ataku na bolszewików w 1920. Odczytujecie znaki czasów.

Portret użytkownika smith

Uważam, że to iż modlą się do

Uważam, że to iż modlą się do Matki Boskiej Częstochowskiej jest niesamowite i być może przepowiednie co do Polski jako ostoi chrześc ijaństwa w Europie są jak najbardziej prawdziwe. Może Benedykt wie coś na temat Polski czego my jeszcze nie wiemy. Zjmował się przecież przepowiedniami zawodowo w Kongregacji Wiary i Nauki zanim został papieżem.

Strony

Skomentuj