NASA potwierdza, że na Marsie były warunki dla istnienia życia

Kategorie: 

Efekt wiercenia na Marsie - źródło: NASA

Eksperci NASA na specjalnej konferencji prasowej poinformowali, iż chemiczne i mineralogiczne badania próbek skał pobranych wcześniej przez łazik Curiosity, wykazały, że ​​warunki życia na starożytnym Marsie były bardzo korzystne dla drobnoustrojów.

 

Wyniki badań podano po analizie przeprowadzonej po odwiertach dokonanych w gruncie marsjańskim. Zgodnie z przewidywaniami w kraterze Gale musiała być kiedyś woda a skały, które rozwiercono powstały pod powierzchnią wody. Naukowcy sugerują, że była to woda, która każdy z nas mógłby spokojnie wypić.

 

Według ustaleń na Marsie panowały korzystne warunki dla powstania życia mniej więcej w tym samym czasie, kiedy kiełkowało ono na Ziemi, czyli około 3 do 4 miliardów lat temu. Podstawowe pytanie misji Curiosity jest takie, aby ustalić, czy środowisko na Marsie nadawało się do zamieszkania. Teraz wiemy, że odpowiedź brzmi - tak.

Laboratorium chemiczne znajdujące się na pokładzie łazika studiowało próbki pobrane za pomocą specjalnej wiertarki. Odwierty miały głębokość kilku centymetrów a wyniki ich analiz są bardzo różne od tych, które zebrano testując próbki z powierzchni.  Znaleziono różne rodzaje związków siarki, które może służyć, jako źródło energii dla mikroorganizmów.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Ja

Dowalili do pieca równo, a

Dowalili do pieca równo, a gawiedź musi mysleć że oni tacy niezdecydowani Smile Wiedzą już od dawna kto ma być nowym papa, ale trzeba trzymać w napięciu ludzi którzy widocznie nie mają swoich zmartwień i problemów :]

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika Ja

Srr to nie tu :P miało być do

Srr to nie tu Język miało być do tematu
Po trzech głosowaniach nadal czarny dym nad Kaplicą Sykstyńską
ale co tam chyba nikt ni wierzy tym naciągaczom z NASA, zreszta ponoć zepsuł im się ten łazik, to co nagle się sam naprawił???

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Skomentuj