NASA potwierdza, że na Marsie były warunki dla istnienia życia

Kategorie: 

Efekt wiercenia na Marsie - źródło: NASA

Eksperci NASA na specjalnej konferencji prasowej poinformowali, iż chemiczne i mineralogiczne badania próbek skał pobranych wcześniej przez łazik Curiosity, wykazały, że ​​warunki życia na starożytnym Marsie były bardzo korzystne dla drobnoustrojów.

 

Wyniki badań podano po analizie przeprowadzonej po odwiertach dokonanych w gruncie marsjańskim. Zgodnie z przewidywaniami w kraterze Gale musiała być kiedyś woda a skały, które rozwiercono powstały pod powierzchnią wody. Naukowcy sugerują, że była to woda, która każdy z nas mógłby spokojnie wypić.

 

Według ustaleń na Marsie panowały korzystne warunki dla powstania życia mniej więcej w tym samym czasie, kiedy kiełkowało ono na Ziemi, czyli około 3 do 4 miliardów lat temu. Podstawowe pytanie misji Curiosity jest takie, aby ustalić, czy środowisko na Marsie nadawało się do zamieszkania. Teraz wiemy, że odpowiedź brzmi - tak.

Laboratorium chemiczne znajdujące się na pokładzie łazika studiowało próbki pobrane za pomocą specjalnej wiertarki. Odwierty miały głębokość kilku centymetrów a wyniki ich analiz są bardzo różne od tych, które zebrano testując próbki z powierzchni.  Znaleziono różne rodzaje związków siarki, które może służyć, jako źródło energii dla mikroorganizmów.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika b@ron

a czemu niby życie miało by

a czemu niby życie miało by być tylko na ziemi?...mnie to nie dziwi choć naukowców ciągle zaskakuje ,bóg (jeśli istnieje) stworzył świat...a nie tylko ziemię...to tylko człowiek przez swój egoizm stara się być pępkiem tego świata ...

Głosuj przeciw
-15

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Ja

Dowalili do pieca równo, a

Dowalili do pieca równo, a gawiedź musi mysleć że oni tacy niezdecydowani Smile Wiedzą już od dawna kto ma być nowym papa, ale trzeba trzymać w napięciu ludzi którzy widocznie nie mają swoich zmartwień i problemów :]

Głosuj przeciw
-16

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika Ja

Srr to nie tu :P miało być do

Srr to nie tu Język miało być do tematu
Po trzech głosowaniach nadal czarny dym nad Kaplicą Sykstyńską
ale co tam chyba nikt ni wierzy tym naciągaczom z NASA, zreszta ponoć zepsuł im się ten łazik, to co nagle się sam naprawił???

Głosuj za
18

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Skomentuj