Zmiany klimatu wpływają na smak jabłek

Kategorie: 

Źródło: sxc.hu

Najsłodsze jabłka z Indii uprawiane wyłącznie w Kaszmirze tracą swój legendarny smak. Odmiana uprawiana jest tradycyjnie w stanie Arunachal Pradesh i słynie ze słodkiego smaku.  Jednak wraz ze zmianami klimatu w regionie, jabłka stają się mniej słodkie, a nawet daje się wyczuć lekką kwasowość.

 

Ogrodnicy przeklinają pogodę, która jest głównym winowajcą zmiany smaku jabłek z Kaszmiru. Przedtem były tak pyszne, ze względu na mniejszą ilość opadów w tym regionie.  Ale teraz stały się one częstsze a ulewy powodują wysoką wilgoć, która osłabia zawartość cukru i zmienia smak jabłek na gorszy.

 

Dyrektor Centralnego Instytutu Ogrodnictwa Nazeer Ahmad powiedział, że dla optymalnego wzrostu i owocowania jabłoni potrzebne jest do 100-125 centymetrów opadów, do których powinno dochodzić równomiernie w całym okresie wegetacji.  Jednak w ostatnich latach nastąpił bezprecedensowy wzrost ilości opadów, co nie pozostaje bez wpływu, na jakość owoców.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Pesymista!

    Jakie zmiany klimatu mogą

 
 
Jakie zmiany klimatu mogą wpłynąć na smak jabłek ?!!!!!
jakaś wierutna bzdura, farmazony dla nie grzecznych dzieci !
to raczej GMO wpływa na zmiany genetyczne roślin i ich
smaku, a nie zmiany klimatu, ktoś na siłę próbuje robić wodę
z mózgu ludziom, i tyle w temacie.....!

Portret użytkownika hopsiup

"Dyrektor Centralnego

"Dyrektor Centralnego Instytutu Ogrodnictwa Nazeer Ahmad powiedział, że dla optymalnego wzrostu i owocowania jabłoni potrzebne jest do 100-125 centymetrów opadów, do których powinno dochodzić równomiernie w całym okresie wegetacji.  Jednak w ostatnich latach nastąpił bezprecedensowy wzrost ilości opadów, co nie pozostaje bez wpływu, na jakość owoców."
Chyba jednak nie słyszałeś o tym jak wilgotność, słońce, nawozy, temperatura wpływają na jakość warzyw czy owoców a zatem też na smak, zapach, wygląd. Pomyśl o winiarstwie, na przykład. Sposób odżywiania i warunków hodowlanych wpływa na jakość produktów zwierzęcych. To są podstawy wiedzy rolniczej.

Skomentuj