Szwedzki sąd uznał, że przebieranie się za Hitlera nie jest przestępstwem

Kategorie: 

tg

Szwedzki sąd uniewinnił w 24 - letniego mężczyznę, który świętując z przyjaciółmi, przebrał się za Adolfa Hitlera. W związku z tym został oskarżony o popełnienie przestępstwa związanego z szerzeniem nienawiści i propagowanie faszyzmu.

 

Impreza z udziałem przebierańca odbyła się w listopadzie ubiegłego roku w jednym z pubów szwedzkiego miasta Jönköping. Szwed przebrany był w faszystowski mundur, miał przyklejonego wąsa, a na rękawie opaskę ze swastyką.


W sądzie młody człowiek przyznał się  do noszenia opaski ze swastyką, ale zaprzeczył, że w jakiś sposób  nawoływał do szerzenia nienawiści rasowej. Adwokat młodego Szweda powiedział, że stylizowanie się na Hitlera podczas zabawy, nie świadczy o światopoglądzie. Oświadczył też, że na co dzień jego klient nie chodzi z opaską po mieście.


Sad okręgowy w Jönköping uznał, że młody człowiek nie miał zamiaru naśladować zachowania Hitlera. W opinii sądu młodzieniec nikogo nie lekceważył,  a jego wyczyn  nie ma negatywnych skutków, donosi The Local.
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika brutal

znam ten kraj ,jest tam

znam ten kraj ,jest tam garstka szwedów ,więc niema się co czarować jak można wydać wyrok na jednego z niewielu w tym kraju przewaga turków i jugoli a z drugiej strony chłopak chciał zabłysnąć w tej monotoni życia ,tam krążą jeszcze geny kaziroctwa ,wogle to inny kraj inna kultura dość czysto tam i spokojnie

Portret użytkownika Jantar

NIe wiesz jak ? Przeciez

NIe wiesz jak ? Przeciez Hitler byl zagorzalym ewolucjonista ....
 
 Adolf Hitler (uważany za największego zbrodniarza w historii - wmówił Niemcom, że dobór naturalny prowadzi do rozwoju gatunków)
"Tak więc, tutaj także, ta walka pomiędzy nimi wypływa nie tyle z wewnętrznej niechęci co z głodu i miłości. W obu przypadkach, Natura spogląda spokojnie, z satysfakcją, w rzeczy samej. W walce o codzienny chleb wszyscy ci, którzy są słabi i chorowici lub mniej zdeterminowani poddają się, podczas gdy walka mężczyzn o kobiety daje prawo lub okazję to rozmnażania tylko dla najzdrowszych. A walka jest zawsze środkiem na polepszenie zdrowia gatunku i jego siły odporności i, co za tym idzie, przyczyną jego rozwoju ku górze."
        
"Silniejszy musi dominować a nie mieszać się ze słabszym, poświęcając przy tym swoją własną wielkość. Tylko urodzonemu słabeuszowi może się to wydać okrutnym, ale jest on przecież tylko słabym i ograniczonym człowiekiem; gdyż jeśliby to prawo nie przeważyło, to jakikolwiek wyobrażalny wyższy rozwój [Hoherentwicklung] organicznych istot żywych byłby nie do pomyślenia."
Adolf Hitler, "Mein Kampf" (Boston: Houghton Mifflin Co., 1943), str. 285
        
"Ci, którzy chcą żyć, niech walczą, a ci, którzy nie chcą walczyć w tym świecie wiecznej walki nie zasługują na to, aby żyć."
Adolf Hitler, "Mein Kampf" (Boston: Houghton Mifflin Co., 1943), str. 289
        
"Punktem kulminacyjnym historii będzie nowe milenijne imperium o nieporównywalnym splendorze, oparte na nowej rasowej hierarchii nakazanej przez samą naturę."
cytowany przez L.H. Gann, "Adolf Hitler, The Complete Totalitarian", The Intercollegiate Review, Fall 1985, str. 24
        
"Wyższa rasa podporządkowuje sobie niższą rasę... prawo, które widzimy w naturze, i które możemy uważać za jedyne wyobrażalne prawo."
ze zjazdu partii w Norymberdze, 1933 rok
        
"Wyzwoliłem Niemcy od głupich i poniżających mitów sumienia i moralności... Wyszkolimy młodych ludzi, przed którymi świat będzie drżał. Chcę młodych ludzi zdolnych do przemocy - władczych, nieustępliwych i okrutnych."
cytowany przez Ravi Zacharias, "Can Man Live Without God?", 1994, str. 23
 
http://potop-exodus.w.interia.pl/stworzenie/hitler.html
 
 

To będzie Cię kosztować wszystko - Steve Lawson
http://www.youtube.com/watch?v=PlmE8Nt6UCc

Portret użytkownika papin

w sumie to niby logicznie

w sumie to niby logicznie mówił, tylko że to nie niemiaszki okazali się tą najdrapieżniejszą i najpłodnieszą rasą. Czyli, treść pieprzenia zależy od punktu siedzenia. (i tak za 100 lat świat będzie kolorowy bo białych zgubił już gen chytrości, więc baj baj aryjczycy i inne chazarstwo)

Skomentuj