Ewakuacje po wycieku ropy z platformy wiertniczej na Morzu Północnym

Kategorie: 

Źródło: Youtube

Na Morzu Północnym z powodu wykrytego wycieku z platformy wiertniczej ewakuowanych ponad 70 osób. Obecnie instalacje na wodzie i pod wodą zostały odłączone.  Platforma znajduje się 373 km od miasta Peterhead na wschodnim krańcu Szkocji i 151 km od Wysp Szetlandzkich.

 

Spośród 145 osób pracujących na platformie, 71 zostało ewakuowanych. Właściciel i operator instalacji to firma Taqa Bratani Ltd.  Według otrzymanych informacji, wyciek został zatrzymany, ale praca całej platformy i infrastruktury rurociągu nie została wznowiona.  Spółka w dalszym ciągu monitoruje sytuację na platformie i pracuje, aby przywrócić działanie systemu rurociągu, tak szybko jak to możliwe, ale priorytetem jest bezpieczeństwo ludzi.

 

Specjaliści brytyjscy zwracają uwagę, ze eksploatowane na Morzu Północnym platformy wiertnicze coraz częściej sprawiają kłopoty. Stają się one starsze i bardziej awaryjne, co oznacza również większe niż zwykle ryzyko poważnego skażenia środowiska. Jak widzieliśmy na przykładzie platformy Deepwater Horizon w 2010 roku w Zatoce Meksykańskiej sprawa jest poważna a zagrożenie realne.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika brutal

witam wszystkich mam pytanie

witam wszystkich mam pytanie ,czy ktoś pytał was o pozwolenie na wydobycie ropy z dna morza ,czy dzielą się z nami zyskiem czy każdy człowiek dostaje jakiś ekwiwalent na rope ? ja nie ! ale morze jest skażone ryby wytrute ,nam przychodzi jak zwykle za to płacić, rządy kasują akcyzę i podatek od tej trucizny i gówno z tym robią ,poza przyznawaniu sobie premi motywacyjnych ,czy wszyscy ONI naprawde myślą że my jesteśmy pomyleni ! że mogą robić co im się podoba ?,trzeba zacząć działć ! ja już zaczołem i to jest bardzo dobry sposób!!!!

Portret użytkownika Ankanate 9112

wyzdro~~ Jeżeli masz coś do

wyzdro~~ Jeżeli masz coś do mojej ortografi to tylko i wyłącznie twój osobisty problem Smile z którym to Ty musisz sobie poradzic nie bede Cie obrazał bo jestem spokojnym i uswiadomionym człowiekiem w przeciwienstwie do ciebie Smile ponieważ jeden czyis bład potrafi cie zdezoriętować ps.. ortografia została stworzona żeby Ci zabrudzac twoj własny umysł i tworzyc twoja włąsną blokade przed innymi oraz zdenerwowanie pozdrawiam jeżeli nie masz nic modrzejszego do napisania nie udzielaj sie na kogos temat Smile

Portret użytkownika wyzdro

Widzę że mnie nie

Widzę że mnie nie zrozumiałeś.Ja mam ortografie gdzieś .
Ale denerwują mnie trole które poprawiają autora artykułu za literówki ,byle by coś nabazgrać.A prawie pod każdym tematem taki się trafia.
Na szczęście otrografia jest uznawana za kulturę osobistą tylko przez mamuty które już niedługo opuszczą ten paduł.Ale jeszcze parę lat musimy się z nimi pomęczyć.
grr teraz sam napisałem posta o ortografii i jestem zły sam na siebie Smile
 

Głosuj przeciw
-8
Portret użytkownika Markos I

Witam, czytam wasze

Witam, czytam wasze wypowiedzi i cieszę się, że są ludzie, których problem nie zlewa, lecz czy nie warto zastoanowic się nad prostszym, a zarazem efektywniejszym rozwiązaniem, które nie tylko załagodził by dewastacje środowiska, ale całkowicie je wyeliminował. Wszyscy, są sprawiedliwości w tym wypadku, określa je prawo, a praw mamy od groma i tak naprzykład
-Prawo międzynarodowe (publiczne), prawo międzynarodowe prywatne, Prawo europejskie, Prawo krajowe, Stanowione, Zwyczajowe, Oparte na panującej religii, Precedensowe, Hybrydalne, prawo pracy, prawo ruchu drogowego, prawa korporacyjne, zdołacie pojąć perfekt, chodź dwa z nich ( oprócz kodeksu ruchu drogowego ) Oni dają labirynty, a my się w nich poruszamy. Zastanówcie się więc co znaczy oczekiwać sprawiedliwości w tej sytuacji, kupe lat rozpraw, armie urzędników, sianie nienawiście, zastraszanie, zapłacą odszkodowanie, którego większą cześc pochłoną koszty administracyjne i trzeba jeszcze odczekać swoje w kolejce. Zniszczysz sobie tylko zdrowie, stracisz więzi rodzine, chęć do życia, odwrócisz sie od ludzi. Świat to nie tylko ropa naftowa, gaz, węgiel, drewno, energia słoneczna ( która też jest droga i wymaga dużych nakładów surowcowych typu stal, miedz, alu, wszystko, nie mówiąć zużytej w tych wszystkich procesach ROPY od wydobycia po postawienie wiatraka ) Mówię tu o technologicznej blokadzie, jaka została nałożona na wynalazców, ile technologi które są znane od pona 50 lat dopiero jest wdrażana ( wodór, prąd, słońce, paliwo z odpadów ) Należy żądać aby zlikwidoć te śmieszne prawa, które jedno drugiemu zaprzecza np prawo nie działa wstecz w teori w praktyce patrz ZUS. Elitom zależy aby proces wdrażania takich technologi był mocno spowolniony, w dodatku legalnie, pomysły i prawa autorkie giną gdzieś w procedurach biurokratycznego molocha :-] i wypływają nagle po 60 latach ale gdzie indziej pod zmienionym pseudonimem 
 

Portret użytkownika syriues

To wszystko dlatego ,ze to

To wszystko dlatego ,ze to latwy pieniadz
Polityka wszystkich rzadow polega na tym aby dawac innym kocesje na wydobywanie.A kim sa rzady panstwa?
Sa nami -to my mozemy ich tylko powstrzymac.My zwykli zjadacze chleba zapakowanego w plastik.
Unikajcie wszyscy plastiku ropy benzyny to sie to zmniejszy.Najlepiej gdyby stanela nad tym organizacja wszystjkich ludzi,po to by nie bylo takich extremalnych problemow.

Portret użytkownika Ankanate 9112

Człowiek jak narobi syfu to

Człowiek jak narobi syfu to zawsze ucieka dlaczego tak jest?? dlaczego nie ma w sobie odpowiedzialności ??? Niby jestesmy istotami rozumnymi ale moim zdaniej jestesmy jeszcze daleko za zwierzetami, ponieważ My swiadomie niszczymi nasza kochaną planete a ignorancja każdego z nasz tylko to pogłebia.. smutne ale niestety prawdziwe.

Strony

Skomentuj