Ludzie stracili zainteresowanie globalnym ociepleniem

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Według ostatnich sondaży opinia publiczna nie chce już słyszeć o globalnym ociepleniu i straciła też zainteresowanie tematem zmian klimatycznych w ogóle. Duzy w tym udział oszukańczych ekspertów naginających dane zgodnie z zamówieniami rządzących.

 

Pomimo licznych badań pokazujących rzekome dowody na globalne ocieplenie naszej planety, według ostatnich badań opublikowanych w The Independent tylko 49% populacji uważa, zmiany klimatu są poważnym problemem. W badaniu wzięło udział 22 812 ankietowanych osób w 22 krajach.  W porównaniu z podobnym badaniu przeprowadzonym w 2009 roku, liczba obaw o globalne ocieplenie gwałtownie spadła.

 

Sceptycyzm dotknął nie tylko zwykłych obywateli.  Kulminacją był szczyt ONZ w sprawie zmian klimatu, która odbył się w grudniu 2009 r. w Kopenhadze. Wydźwięk, jaki rozbrzmiewa do dzisiaj to zamieszanie, kontrowersje i chaos.  Politycy nie są w stanie ocenić skali ewentualnego problemu i dojść do porozumienia w sprawie regulacji emisji gazów cieplarnianych.

 

Eksperci wskazują na kilka przyczyn wzrostu sceptycyzmu.  Zwalają to na psychikę ludzką, której trudno zaakceptować ten stan rzeczy. Najchętniej, więc ludzie ignorują lub wyśmiewają taki temat.  Wiele jednak zależy od siły propagandowego oddziaływania i tak w USA gdzie walka z globalnym ociepleniem stała się wręcz nową świecką religią statystyki wiary w poglądy Ala Gore są dużo lepsze

 

W badaniu przeprowadzonym we wrześniu 2012 aż 70% Amerykanów stwierdzało, że wierzy w globalne ocieplenie, a tylko 12% zdecydowanie zaprzeczyło. W sumie około 54% populacji Stanów Zjednoczonych wierzy, że klimat zmienia się z powodu działalności człowieka. Amerykańska opinia na ten temat jest szczególnie ważny, ponieważ Stany Zjednoczone są jednym z głównych trucicieli środowiska i największych konsumentów ziemskich zasobów naturalnych.

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Jacek

Pejs z ochłodzenia nakradnie

Pejs z ochłodzenia nakradnie wkrótce. Nie bezpośrednio, tak wielu odstrzeliło by mu wszarz, ale pośrednio poprzez podległe mu rządy (nasz również). Rada, nie płacić wszelakich haraczy, wiadomo jakich. A jak przyjdą, to ich...spalić (tak dla ocieplenia klimatu).

Portret użytkownika Adi.

"Tylko 49% uważa..." Tak

"Tylko 49% uważa..." Tak jakby istnienie danej rzeczy zdeterminowane było od widzi misię opini publicznej.
W myśl bardzo starej reguły, że jeśli w coś nie wierzysz to tego nie ma, problem z globalnym ociepleniem można rozwiązać w ten sam sposób. Wystarczy zebrać jeszcze 51% zwolenników i wszystko wróci do normy, a Ziemia będzie planetą mlekiem, miodem i ropą płynącą.

Portret użytkownika Puszcza

SurvivorMan, bez obrazy, ale

SurvivorMan, bez obrazy, ale jesteś głupcem. To nie Twoja wina, po prostu jesteś niedoinformowany i "wierzysz" w globalne ocieplenie. A myślałem, ze ludzie tu zaglądający nie mają wypranych mózgów ;p. Ale za mało wiesz o historii przyrody tego świata, żeby z tobą dyskutować... ;). Prawdopodobnie jesteś miłośnikiem survivalu (podobnie jak ja) i stąd ta Twoja troska o środowisko, ale wiara w coś co nie istnieje to żadna troska...
Globalne ocieplenie i oziębienie to zjawiska cyklicznie nawiedzające ziemię. Greenlandia nazywa się jak się nazywa bo kiedyś była zielona. Było wtedy cieplej, a na całej wyspie kwitło życie. W średniowieczu również było globalne ocieplenie - poczytaj o tym na internecie.
Potem było znów oziębienie i budowano karczmy na bałtyku bo woda była tak zamarznięta, że saniami można było jechać do szwecji... Poczytaj o tym ... W TV Ci tego nie powiedzą.
Jeden porządny wybuch wulkanu emituje do atmosfery więcej CO2 niż ludzkość wyprodukowała kiedykolwiek.... Zresztą CO2 jest mało znaczący pod względem ocieplenia... Para wodna i metan bardziej sprzyja ociepleniu...
A ten straszny CO2 jest roślinkom niezbędny do życia. Jeśli tak bardzo kochasz przyrodę i survival, to powinieneś chcieć jak najwięcej CO2 dla roślinek buehehe
Obejrzyj poniższy link, a następnym razem nie powtarzaj bzdór które wpajają plebsowi żeby nakładać na nich podatki od CO2...
http://www.youtube.com/watch?v=FVsEfZY6W-8
 

Portret użytkownika SurvivorMan

To że ktoś ma inne zdanie na

To że ktoś ma inne zdanie na dany temat, nie oznacza że jest głupi!!!
Po pierwsze: Naturlane zmiany o których piszesz zachodzą stopniowo, przez setki a nawet tysiące lat, a nie tak jak w tym przypadku, że są widoczne z roku na rok!!!
Po drugie: Im więcej CO2 tym lepiej, powiadasz??? To może wyprodukujmy go w takich ilościach, żeby procentowo było go tyle co na Marsie? Co Ty na to? Będzie elegancko! ...Roślinki będą... Zwierzęta... Ciepełko... BĘDZIE PIEPRZONY RAJ!!!
P.S. Na czym polega zasada "czterech trójek"?

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika d0_0b

Żyjesz w jakimś innym Świecie

Żyjesz w jakimś innym Świecie ... Skąd masz dane o CO2 na Marsie ?? Z TV ?? Z oficjalnej stronki NASA ?? Jesteś niedouczonym, zamkniętym w sobie knurem, którem wydaje się, że tekstem o nożu i nazwą własną "SurvivorMan" udowodnią innym "wielkość" ... jesteś w błędzie - jesteś zwykłym GŁUPCEM o ograniczonym umeśle.

... i Śmierć nie będzie miała Władzy.

Portret użytkownika Adi.

Jak wy panowie lubię

Jak wy panowie lubię przebywać w naturalnym środowisku, co nie zmienia tego, że nasze zamiłowania przyćmiewają obiektywny ogląd na sytuację.
Globalne ocieplenie jest normalne ale nie w takim tępie. Cykl węglowy został zachwiany przez dodatkowe 5% emisji gazów cieplarnianych. Tak tylko 5% emisji pochodzi ze spalania paliw kopalnych i tyle jest w stanie narobić dużego bałaganu. Obiecnie CO2 przybywa w tempie 2ppm na rok, naturalny rekord z przeszłości powodujący duże zmiany klimatyczne wynosi 0,0002 ppm/rok. A oceany i lądy będą kompensować tą nadwyżkę przez tysiące lat, a w tym czasie efekt szklarniowy raczej nie będzie się zmniejszał.
Ponad to przytaczasz tutaj błędne założenia korporacyjnej propagandy dotyczące emisji dwutlenku węgla z wulkanów. Wulkany lądowe i oceaniczne nie emitują więcej niż 2% tego co przemysł. Nawet największe erupcje Pinatubo czy St. Helen miały ekwiwalent tylko kilkumiesięcznej działalności przemysłowej.
I z całym szcunkiem g.... mnie obchodzi czy ktoś wierzy czy nie wierzy w antropogeniczne globalne ocieplenie. Fizyki i natury nie oszukamy, a żeby nie być zaskoczonym na starość, że jednak te ocieplenie jest znaczne, to proponuję dzisiaj przetrząsnąć obiektywne publikacje. Przeczytać je, do czego tak namawiasz innych i przestać nazywać głupcami tych co mają jakie takie pojęcie o sytuacji.

Portret użytkownika syriues

Tak to wszystko jest wina

Tak to wszystko jest wina demokracji
Zadziwiajace w jaki sposob sie ona rozwija,kiedys pozwalala bogatym miec niewolnikow.Zadziwiajace ,ze az tak dlugo rasizm w demokracji istnial
Zastraszajace jest to,ze demokracja pozwala na wszystko i przeciwdziala tylko wtedy gdy dostanie kopa.
Ocieplenie?
Powiem wam kto powinien placic za to wszystko,te firmy i ta polityka ,ktora na to pozwala.Dlaczego ja mam placic za opakowanie a potem jeszcze raz za smieci?
Dlaczego mam byc opodatkowany az tyle razy?
Globalne ocieplenie to w podatkach jest.
Ja wolalbym przyjsc ze swoja szklana buteleczka po np szampon po perfumy czy po krem.Nie potrzebuje plastiku.Nie chce w ogole by istnial.Szklo jest pieknei sie dziwie ze ropa jest lepsza.Moze tansza w obrobce.

Ostatnio doznalem oswiecenia i stwierdzilem,ze kazde zwierze dominujace umarlo i mialo swoj koniec swiata.
Czlowiek jest bardzo madra istota jezzeli tylko przezyje cos co sprawi ,ze nie bedzie myslal o sobie.
A tak sami widzicie juz zanieczyscililsmy conajmniej 10 procent ladu ,wod i powietrza,A co bedzie dalej w tym tempie?
Moge powiedziec,ze przyjdzie kolej na nasza zaglade i mysle ,ze to bedzie sprawiedliwe.Wydaje mi sie rowniez,ze zadne zwierze nie moze dominowac na ziemi inaczej sie wszystko psuje.
Czemu  nie idziemy droga dobrej technologii itd?
Kasa money wladza.Bardzo slepi sa ludzie i nieroztropni,Mozna wiele dokonac,ale nie na tej drodze na ktorej jestesmy.Ta droga na ktorej jestesmy to autostrada szybkiego ruchu,gdzie politycy wymyslaja bzdety by grabic poddanych ,w pracy tez szybkosc jest wazna.Szybko szybciej spieszmy sie.
A ja sie pytam dokad?Chcemy szybko zabic zycie?O co tak naprawde chodzi?Bo wydaje mi sie ze tylko o wladze.Pieniadzeto tylko przykrywka.Ludzie z lasu nie maja takiej polityki.
Zepsuli nas swiat i szybciej i szybciej pedza nas,bysmy nie wpadli czasem na pomysl by ich odsunac od wladzy
Szybciej

Portret użytkownika d0_0b

Mądrych słów aż miło

Mądrych słów aż miło "posłuchać" (przeczytać) ... Myślę podobnie.
Również mnie (ostatnio) tknęło - po co mam płacić za śmieci, skoro nie są moje ?? Kupując pastę do zębów poza tubką tejże mam również kartonowe pudełko ... nie brać go.
Te wszystkie śmieci produkują "producenci", a nie My konsumenci ... Zostawiajmy niepotrzebne opakowania w skepach !! Jeżeli 20% ludzi tak zrobi to sklepy "zbakrutują", albo zarządają od producentów produktów bez zbędnych "ozdób".

... i Śmierć nie będzie miała Władzy.

Strony

Skomentuj