Szczepienia przeciwko świńskiej grypie mogą powodować narkolepsję

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Szczepionka przeciw świńskiej grypie może nie być tak bezpieczna dla zdrowia, jak wcześniej sądzono. Czy jest ona medykamentem skutecznym na wirusa  AH1N1 też nie jest do końca jasne, ale wiadomo, że szczepienie może powodować problemy neurologiczne, w tym zwiększone ryzyko narkolepsji. Według brytyjskich uczonych ze szczepionką mogą być związane powikłania, które mogą prowadzić nawet do niekontrolowanego zaśnięcia w metrze, urzędzie lub podczas prowadzenia samochodu.

 

Narkolepsja to przewlekła choroba układu nerwowego, która charakteryzuje się nieodpartą sennością. Aby ocenić ryzyko rozwoju przewlekłej narkolepsji lekarze zbadali 245 przypadków zaszczepionych dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. Specjaliści prowadzili badania w kilku ośrodkach specjalizujących się w neurologii dziecięcej i badaniach snu. W tej grupie badawczej stwierdzono 75 przypadków klasyfikujących się, jako pewna forma narkolepsji.  Niektórzy pacjenci zachorowali zaraz po szczepieniu, inni w sześć miesięcy po szczepieniu.

 

Według lekarzy w Finlandii, po szczepieniach podczas ostatniej pandemii grypy w 2009 roku, ilość dzieci chorych na narkolepsję zwiększyła się znacząco i tego typu powikłanie pojawiało się nawet do 13 razy częściej. Czasami jednak dochodzi do powikłań, które występują dopiero po wielu miesiącach i bywają leczone, jako osobne choroby, które pojawiły się niby znikąd. Ludzie rozsądnie zakładają, ze skoro szczepionki są państwowe, a przynajmniej są przez państwo rekomendowane to nie mogą być czymś groźnym dla naszego zdrowia.

 

Pesymistyczni nie są również wszyscy lekarze. Są i tacy, którzy nie wiążą szczepionek z przypadkami narkolepsji.  Zwracają oni uwagę na potrzebę przeprowadzenia badań klinicznych. Jeśli wystąpią działania niepożądane powinni się tym od razu zajmować specjaliści. Praca na temat powikłań w wyniku szczepionek na grypę została opublikowana przez brytyjskich naukowców w czasopiśmie British Medical Journal.

 

 

 

Źródła:

http://news.yahoo.com/swine-flu-vaccine-linked-narcolepsy-british-kids-233345231.html

http://medicalxpress.com/news/2013-02-parents-vaccines-safe-children.html

http://www.polit.ru/news/2013/02/27/flu_pig/

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika qrum

Cóż znowu "może być

Cóż znowu "może być niebezpieczna"? Na dwoje babcia wróżyła, albo umrze, albo będzie żyła. Czy jest artykuł na tym portalu, w którym coś jest pewne? No i te zaśnięcia w "metrze, urzędzie i aucie". To niby w autobusie, pociągu lub kinie już szczepionka nie działa?

Portret użytkownika dąb

No rewelacja. Bardzo mądry

No rewelacja. Bardzo mądry artykuł . Weźcie sie puknijcie w czoło . Każdy lek ma przeciwskazania . Nie każdy może zażywać dany lek . Na miliony ludzi zaszczepionych zawsze znajdą się tacy , którzy mają ukryte predyspozycje do zachorowania na jakąś chorobę pod wpływem jakiegoś bodźca. Ludzie zacznijcie myśleć. Co innego gdy rząd ogłosi pod groźbą np. więzienia obowiązkowe szczepienia , a co innego jest się szczepić z własnego wyboru. Zwykle na grypę szczepi się ok 5% i mniej populacji (ciągle są ci sami ludzie) to co to za interes byłby w depopulacji 5% społeczeństwa ? Pewnie , że to źle , że lek jakim jest szczepionka okazuje się szkodliwy dla niektórych osób bez ostrzeżenia jak to jest w zwyczaju przy innych lekach. Jedynym sposobem  to zakładanie spraw o odszkodowania . Skoro wielki przemysł tytoniowy musiał płacić ogromne odszkodowania to i farmaceutyczny też może. Wtedy będą dokładniej badać szczepionki przed wdrożeniem do użytku. Na depopulację jest inny sposób - każdy musi coś jeść.

Portret użytkownika borek

  Narkolepsja (ang.

 
Narkolepsja (ang. narcolepsy) – zespół chorobowy z grupy dyssomni o nieznanej etiologii, klasyfikowany jednak w grupie dyssomni o podłożu organicznym, na obraz którego składa się tetrada objawów: nadmierna senność w ciągu dnia i napady snu, katapleksjaporażenie przysenne orazomamy hipnagogiczne i omamy hipnopompiczne[1]. Jednak pełną tetradę stwierdza się u nielicznych pacjentów. Najczęściej występującym objawem jest katapleksja (90%), w dalszej kolejności porażenie przysenne (30-50%) i omamy hipnagogiczne (20-40%)
 
tyle wikipedia 
----------
 
sam mam napady senności każdego dnia najczęściej jak czytam takie artykuł a potem posty wystraszonych czytelników ciekawe czy po raz kolejny zostanę skarcony przez   Angelus Maximus Rex ...  chyba staruszek biega za moimi wpisami żeby je krytykować i uświadamiać ludzi jaki to jestem konfident tych  złych co nam to robią 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj