Kometa ISON będzie najważniejszym wydarzeniem astronomicznym roku 2013

Kategorie: 

Źródło: waitingforison.wordpress.com

Kometa C-2012 S1 ISON będzie z pewnością wydarzeniem roku 2013. Od czasu, gdy do Ziemi zbliżyła się kometa Hale-Bopp a wcześniej w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku kometa Halleya nie było tak jasnego obiektu tego typu. Nie bez powodu już teraz astronomowie przypominają o wielkiej komecie z 1680 roku.

 

Podobieństw do bardzo jasnej komety z XVII wieku jest wiele. Zacząć można od trajektorii, z jakiej nadlatuje i od okresu roku, w jakim znajdzie się w okolicy Ziemi, czyli listopada. Poza tym tamta kometa również była obserwowana przy świetle dziennym. Zjawisko, na które czeka cały astronomiczny świat ma posiadać jasność przewyższającą Księżyc.

Powyżej znajduje się symulacja tego jak będzie wyglądać kometa ISON 25 listopada 2013 roku. Daje to trochę pojęcia o tym, na co tak naprawdę czekamy.

Aktualnie kometa C-2012 S1 ISON znajduje się 600 milionów kilometrów od Ziemi, ale pod koniec 2013 roku znajdzie się o wiele bliżej. Kluczową datą będzie 28 listopada 2013, kiedy kometa znajdzie się 1,2 miliona kilometrów od korony słonecznej. Jeśli przetrwa to spotkanie to na niebie będziemy mieli nowy "księżyc z warkoczem".

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika b@ron

 i co? pewnie nie zrozumiałeś

 i co? pewnie nie zrozumiałeś o co mi chodziło ?zresztą skąd niby wiesz że to są bzdury...jeśli kometa rozpadnie się na kawałki które sięgną ziemi to raczej nie bedą bzdury, więc może panie "mądry "zamiast łapać za słowa wysil inteligencję jeśli takową posiadasz...i postaraj sobie wyobrazić czy to takie niemożliwe

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Furman

CRUSADERS napisał: "Zegar

CRUSADERS wrote:

"Zegar zagłady" tyka i odmierza czas... czyli Majowie pomylili się o rok  za przyczyną uderzenia w Ziemie komety C/2012 S1 (ISON)  koniec świata będzie 21.12.2013 Wink

Błąd w dacie!! to bądzie 13.13.2013!  Wink

Strony

Skomentuj