W Korei Północnej wprowadzono 28 oficjalnych typów fryzur do wyboru

Kategorie: 

Źródło: AP

Zachodnie media nie przestają szydzić z Korei Północnej, w której wprowadzono właśnie rozporządzenie dotyczące tego jak powinny wyglądać fryzury prawdziwych i oddanych komunistów. Według planistów Kim Dzong Una mężczyznom wystarczy 10 typów fryzur a kobietom 18.

 

Sami Koreańczycy z Północy oświadczyli, że poprzez wprowadzenie specjalnych tabel zaakceptowanych fryzur chcą dać odpór napływowi dekadenckich nastrojów i form ich manifestowania. Już w zeszłym roku państwowa telewizja koreańska wyemitowała cykl reportaży na temat tego jak zrobić fryzurę zgodną z "socjalistycznym stylem życia".

Jakkolwiek śmiesznie brzmi normowanie fryzur to warto zdać sobie sprawę z tego, że dla Koreańczyków z Północy równie irracjonalnie mogą brzmieć wieści z postępowej Europy. Równie śmiesznie wygląda przecież stwierdzanie aktem prawnym, jakiej długości może być banan i o jakiej krzywiźnie. Oprócz tego "artyści" z UE zdołali uczynić marchewkę owocem a ślimaka rybą. Przy tych absurdach ustawa w sprawie legalnych fryzur nie brzmi już tak dziwnie.

 

 

Źródła:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2282134/North-Korean-fashion-women-encouraged-choose-18-officially-sanctioned-hairstyles.html

http://www.wykop.pl/ramka/231728/rozporzadzenie-o-krzywiznie-banana-jezeli-ktos-nadal-watpi-w-jego-istnienie/

http://biznes.onet.pl/cicha-wojna-lobbystow-trwa,18565,3189284,1,news-detal

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Koniu

No tak, bracia Polacy już

No tak, bracia Polacy już sobie o napletkach dyskutują, ot tak, żeby "moje" była na wierzchu. Ale wróćmy do tematu. Zdobycze socjotechniki mają przekład na narody. Co chcę przez to powiedzieć? Jezeli mamy opracowaną metodę, która pozwoli nam wywierać wpływ na sąsiada zaczniemy ją stosować. Zasada jest prosta. Działamy na jednaego człowieka, możemy zadziałac na całych narodach. Znana jest historyjka o Żydach w USA, którzy pierwszy raz wzięli do ręki gazetę. Ponoć jedne z nich powiedział, iż nie potrzebują wielkich armii, tylko tego zadrukowanego papieru. Byli już wyszkoleni do indoktrynacji tak samo jak ich Rabini. To standard wśród narodów. Powszechni spotyka się w sieci przy różnych komentażach walecznych internautów, którzy starają się przemycić spis w punktach jak oddziaływuje się na człowieka. Nawet sobie taki komentarz gdzieś zapisałem. Była tam zapisana informacja, z której wynikałi iż ten któremu brakuje już innych aragumentów niż siłowe rozwiązanie sięga po kpinę, wyśmiewanie i oczernianie. Nikt nie lubi jaks się z niego śmieją. Mój kolega od razu bije za to w twarz, mówiąc, ze nikt nie będzie się smiał z jego marynarskiej koszulki. ( kupił sobie od Rosjanina na targu, a że ma za długie rękawy to wygląda jak Filopat i Patofil :). Wniosek? Kazda akcja budzi reakcję. Skoro pod dyktando sił rządowych media mają nakaz wyśmiewoć i oczerniać naród koreański to nie dziwmy się, że Koreańczycy mówią, "jak sobie zrobimy atom to wam pokażemy jak zajdacze szczurów potrafią się odwdzieczyć". A można po dobroci. Sporwadzić jakieś owoce, wymienić siędoświadczeniami, poznać jakieś fajne Koreanki, pojechać do nich zobaczyć ich kulturę, nawiazac kontakty, wymienić się doświadczeniami w walce wręcz...a tak mamy tylko wielkie nic. Przez zachłanność Świtowego Policjanta jakim jest USA już prawie nie ma gdzie pojechać. W Afryce Głód, w Europie handel częściali ciała ( ponoć teraz mają wzięcie rogówki (!), U braci Arabów wojna w każdym państwie...ogólnie jest źle. Ale zawsze jest szansa na zmianę. Wszystko w naszych rekach.

Portret użytkownika nowy

To bardzo postępowa decyzja.

To bardzo postępowa decyzja. Świadczy ona o niezwykłej dobroci komunistycznej partii korei i jednoczesnie jest znakiem wolności obywatelskiej koreańczyków, gdyż na ich szczęście  nikt z rządzących nie wpadł na pomysł ustanowienia 28 wzorów długości penisa.

Portret użytkownika Adi.

Wcześniej tego

Wcześniej tego niedostrzegałem, bo na komputerach z których przeglądam neta był zainstalowany adblock. Chciałem wspomnieć, że macie od cholery spamu na portalu. Ja rozumiem, trzeba jakoś opłacić hosting i inne rzeczy, ale reklamy w środku artykułu i to jeszcze wyglądające jak spam meilowy to lekka przesada nie uważacie? Zróbcie coś z tym, bo aż oczy bolą.

Portret użytkownika Roni Tornado

To jakaś paranoja, ludzie tam

To jakaś paranoja, ludzie tam nawet nie mogą zdecydować jak chcą wyglądać. A ja jestem obcięta na 4cm - czyli jak to ludzie mawiają : "na chłopaka". Takiej fryzury nie ma w tabeli dla kobiet. Chrzanić stereotypy i modę ! Niech każdy strzyże się jak chce Smile

Portret użytkownika Adi.

Właśnie pieprzyć ich modę,

Właśnie pieprzyć ich modę, nigdy nie lubiłem się dostosowywać do tłumu. Ja wyglądam jak miejski neandertalczyk z długimi kudłami i nie zamierzam tego zmieniać, w Korei Płn za taki styl miałbym chyba problemy albo siedział w ciupie czy innym obozie pracy.

Portret użytkownika Koniu

  Drzazgę w cudzym oku

 
Drzazgę w cudzym oku widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz. Oto przykład:
obywatele Unii Europejskiej, nie mogą być narażeni na więcej, niż 85 decybeli za dnia, a nocą maksymalnie 65 hałasu. Zakaz produkcji żarówek o mocy 100 wat, Nie ma ślimaków bo ślimak to...ryba. Dalej można dowiedzieć się, ile powinna wynosić minimalna powierzchnia klatki dla kur, długość koryta paszowego dla jednej nioski, nachylenie podłogi czy wielkość otworu wybiegowego. Unijne przepisy regulują wysokość kafelków i odległość grzejników od ścian w szpitalach. Procedury unijnych urzędników wskazują co już przeszło do historii, iż marchew jest owocem, koźle mięso – baraniną !!! Dowimy się, że samochodom ciężarowym nie można wyprzedzać samochodów osobowych ( kombi z kratkę nie może wyprzedzić osobowego ),konieczność sporządzania aneksów do umów z instytucjami publicznymi, gdy pojawiają się rozbieżności w kosztorysach na poziomie kilku groszy (procedura potrafi trwać nawet kilka miesięcy), bezsensowne kryteria oceny – np. brak ISO za 1 punkt powoduje, że wniosek super innowacyjny nie dostaje wsparcia. No i co Ty na to? To TYLKO kropelka w morzu zakazów Unii Europejskiej.

Portret użytkownika dylek

Jestesmy niewolnikami prawa a

Jestesmy niewolnikami prawa a bysmy byli wolni !!!!!!!!!!!!!!!!!! Moim zdamiem by cos w naszym kraju sie zmienilo na lepsze to :
po pierwsze trzeba obalic zad tuska
po drugie odejsc od tej jebabej UE
po trzecie wysadzic caly sejm w powietrze
Moze w tedy cos dopiero sie ruszy w dobra strone .
kto to widzial zeby slimaka ryba nazywac a z marchewki owoc zrobic to juz wiekszych glabow to ja nie widzialem
 
 
* sory ale nie mam polskich znakow

Portret użytkownika olo

wiecie jaka jest różnica

wiecie jaka jest różnica między systemem totalitarnym a systemem demokratycznym?W systemie totalitanym nie możesz krytykować władzy ,która robi co chce,natomiast w demokracji możesz władzę krytykować,ale władza i tak robi co chce.

Portret użytkownika Izzo

Jeszcze co do tych informacji

Jeszcze co do tych informacji na temat "fryzur", zwróćcie uwagę na ubrania kobiet, makijaż, szminkę. Chcecie powiedzieć że kobiety mogły sobie nosić różne ubrania, robić makijaż ale fryzurę nosić jedną? Przecież to są bzdury zachodnich mediów tak jak te z głodem. Głód to oni mają od dziesiątek lat a ludnośći tyle samo i nie spada. To oni chyba ocet piją jak Polacy w PRL, co nie? Smile

Portret użytkownika Izzo

Nie wiem czy wiecie ale w

Nie wiem czy wiecie ale w Korei nie ma komunizmu. Tam jest monarchia z embargiem ,bez religii.
Śmiejecie się z Koreańczyków że wierzą w boskość przywódcy a do niedawna Japończycy wierzyli tak samo w swojego cesarza, jak naprzykład Polacy w swojego papieża. Taka sama histeria, te same myślenie.
Kamikadze, zakon , dzieci na barykadach i inne sprawy, to pewnie jest mądre Smile
Z tego co wiem to i ortodoksyjni katolicy mają swoje podstawowe fryzury i ekstrawaganckości nie uznają, niepokalane poczęcie, palmy , hostie i inne głupoty. Prezerwatywa to grzech. Przejdźcie się do sali Swiadków Jehowy z wyzywającą fryzurą albo ogolcie sobie głowe na glacę to starsi cię dopadną i będą wypytywać co ty masz na myśli przez tą fryzurę a babki zjedzą cię wzrokiem. Zielonoświątkowcy wierzą w swoje bzdury rodem z Borata.
Amisze i ich głupoty. A wiecie że w Teksasie seks oralny jest zakazany a w niektórych stanach dalej istnieje prohibicja? Zgodnie z konserwatywnym stylem życia amerykanina, taka jest tam wolność.
Widzicie że niczym od Koreańca się nie różnicie a go wyśmiewacie.
Jedynie libertynizm jest tak naprawdę wolny, no ale to rozsadza państwo od środka i konserwatyści z socjalistami to wiedzą.
Wracając do Korei i informacjach zachodnich mediów - ta informacja z Korei dotycząca fryzur to przetłumaczyliście prosto z koreańskiego czy moze zachodnie media wam tak przetłumaczyły a wy tylko powtarzacie?
Pamiętajcie że wojna w Iraku wybuchła, jak mówiły mendia, bo była tam ukryta broń Smile

Portret użytkownika Jantar

Jedyną różnicą jaką widzę

Jedyną różnicą jaką widzę między tym krajem, a resztą świata, jest fakt, że tam potrzebują Kim Dzong Una, do ograniczania swojej wolności, my natomiast jako ludzie opanowani przez chciwość i zazdrość sami na siebie nakładamy takie jarzmo. My pilnujemy siebie nawzajem, aby nikt się nie wychylał. Czym my się różnimy jako ludzie ? Czy nie jesteśmy tak samo sterowani ? Czy każdy aspekt naszego życia nie jest nażucony przez podobnych nam .... Jesteśmy zniewoleni, tak samo jak inni. Cały świat śmieje się z Korei, podczas gdy tkwi w takiej samej pułapce, jaką jest zaplanowane życie od kołyski aż po grób. Warto się nad tym zastanowić. Pozdrawiam
 
Chciałbym przy okazji podzielić się z Wami ciekawym odkryciem "naukowym"
 
"Wiemy natomiast, że wszystkie wieloryby pochodzą od jednego wspólnego przodka, podobnego do psa zwierzęcia zwanego pakicetus, które prawdopodobnie polowało u brzegów mórz i zbiorników wodnych około 48 milionów lat temu. Być może pod wpływem bogatych zasobów żywności w oceanach, pakicetus szybko ewoluował i zaledwie dwa miliony lat później narodził się maiacetus [dosłownie: wieloryb matka], mierzące ponad trzy metry zwierzę podobne do lwa morskiego. Aż w końcu, 34 miliony lat temu przodkowie wielorybów zaczęli się przekształcać, tworząc całą gamę żyjących w wodzie waleni – poprzedników wielorybów i delfinów."
 
 

To będzie Cię kosztować wszystko - Steve Lawson
http://www.youtube.com/watch?v=PlmE8Nt6UCc

Strony

Skomentuj