Czechy zalegalizowały medyczną marihuanę, znajdzie się w aptekach

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Czeski Senat większością głosów opowiedział się za legalizacją marihuany dla celów medycznych.  Oznacza to, że będzie ona sprzedawana na receptę w aptekach. Biorąc pod uwagę doświadczenie niektórych stanów USA, które wykonały ten krok, oznacza to praktycznie legalizację obrotu suszem konopi indyjskich u naszego południowego sąsiada.

 

Według agencji ITAR-TASS , za przyjęciem tej ustawy głosowało 67 z 74 senatorów, przeciw było tylko dwóch z nich.  Zatem czeski ustawodawca zamierza położyć kres długiej dyskusji nad ustawą zezwalającą do wykorzystania marihuany w leczeniu niektórych chorób, takich jak egzema czy drgawki.  Zgodnie z decyzją, pierwsze dostawy marihuany do Czech zostaną zorganizowane z Holandii i Izraela, a następnie kraj zacznie rozwijać własne zakłady produkcyjne. 

 

Aby zacząć produkcję konopi indyjskich, lokalni rolnicy będą musieli uzyskać specjalne zezwolenie od państwa. Szacunkowy koszt takie koncesji na przemysłową uprawę wyniesie nieco ponad sto dolarów. Senatorowie podkreślają, że pomimo tej decyzji, nielicencjonowana uprawa marihuany w domach nadal będzie zakazana.  Zatwierdzone przez czeski Senat ustawy wejdą w życie po podpisaniu przez obecnego jeszcze prezydenta Czech Vaclava Klausa.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika abbey

Sugeruję powściągliwość w

Sugeruję powściągliwość w potępianiu tej decyzji.Zdecydowanie nie jestem zwolennikiem żadnych "dragów",ale blokada stosowana wobec konopi przy jednoczesnym pełnym przyzwoleniu dla alkoholu,tytoniu,trucizn w żywności i lekach wyglądała dla mnie od dawna na kolejny przejaw wiadomych tendencji "elit".Proponuję zapoznanie się z niezwykłymi właściwościami rośliny i szerokimi możliwościami zastosowań.
 
 
 

Portret użytkownika Roki

...do tego jeszcze

...do tego jeszcze zalegalizować prostytucję, eutanazję, aborcję narodzonych i nienarodzonych i macie tą diabelską "wolność" a potem z górki małżeństwa homozboczeńców, pedofilia w imię wolności dzieci i będzie piekło tu na tej ziemi...
Pozdrawiam, nikogo nie chciałem obrazić...

Strony

Skomentuj