Aktywność słoneczna nadal pozostaje na średnim poziomie

Kategorie: 

Grupa plam 1654 - źródło: NASA/SDO

Słońce nadal nie zachowuje się jak w szczycie cyklu. Mimo to trzeb przyznać, że widać niewielkie wzmożenie zjawisk solarnych towarzyszących wzrastającej ilości plam widocznych na tarczy gwiazdy. Nadal jednak daleko do wywołania burzy magnetycznej na duża skalę.

 

Szczególnie warto wspomnieć grupę plam oznaczoną numerem 1654. Jest to w tej chwili największy aktywny region na widocznej z Ziemi stronie Słońca. Jednak, mimo, że 1654 jest największy to najaktywniejszy w ciągu ostatnich dni jest region 1652. Z tej okolicy emitowane są kolejne rozbłyski klasy M, z których najsilniejszy wystąpił dzisiaj nad ranem i został sklasyfikowany, jako M1.7.

W sumie z Ziemi widać aktualnie 10 grup plam a NOAA prognozuje 65% szans na wystąpienie rozbłysku klasy M oraz 10% szans na rozbłysk X. Obie potencjalnie niebezpieczne grupy plam tj. 1654 i 1652 mają konfigurację magnetyczna Beta Gamma, co może prowadzić do silnych rozbłysków.

Powyżej znajduje się zdjęcie rozbłysku M1.7, który był najsilniejszym z serii 20 zjawisk tego typu do których w ciagu ostatnich kilkudziesięciu godzin.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika marczaj

w sumie to należy mieć

w sumie to należy mieć nadzieje że jak wasze dzieciaki trafią na stół do szpitala to bedziecie mieć tyle honou że odmówicie pomocy w ratowaniu życia bo aparatura od owsiaka, ale wątpie zeby tyle honoru szczekacze mieli.

Portret użytkownika Marcin

Witam serdecznie. Intuicja

Witam serdecznie.
Intuicja trzecie oko mówią,że niedługo słońce wrzuci duże ilości energii. Będzie dużo zgonów ludzi, gdyż ludzie nie wytrzymają wzmożonego wzrostu energii czi.
2013r. jest rokiem Słońca.
Obserwujcie znaki na niebie i ziemi.

Portret użytkownika hopsiup

Wpisałem już to na innym

Wpisałem już to na innym portalu ale Wam też zostawię przy okazji aktywności od samego rana na okoliczność, zgodnie z poglądami Przewodniczącego. W końcu on dzisiaj w TVP jak słońce na niebie.
 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Radość wśród krewnych panuje od rana
będzie pomoc dla pani starszej i starszego pana.

Skłócona rodzina świętuje zgodnie
bo dziadunio z babunią odejdą godnie.

Do strzykaweczki Owsiak dołoży
i "złoty strzał" dziadzia rozłoży.

Babunia w grobie rodzinnym spocznie
po życiu znojnym sobie odpocznie.

I jeszcze kasy trochę zostanie
do ciepłych krajów na tanie latanie.

Więc wszyscy szczęśliwi od samego rana
będzie pomoc dla pani starszej i starszego pana.
 

Strony

Skomentuj