UE może wkrótce wprowadzić obowiązkowe kamery w prywatnych autach

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Unijni biurokracji nadal przeprowadzają pełzający zamach na naszą wolność do całej listy totalitarnych pomysłów dochodzi kolejny zakładający obowiązek montażu w autach specjalnych kamer nagrywających w trybie ciągłym to, co dzieje się przed maską pojazdu, z jaką jedzie prędkością i co dzieje się we wnętrzu pojazdu.

 

Niedawno w Polsce spekulowano, że aby być w stanie wyrobić normy mandatowe narzucone służbom przez pazernego fiskusa każdy posiadacz auta będzie musiał prowadzić specjalny zeszyt, w którym byłoby zapisywane, kto kiedy i gdzie jeździł autem, jeśli jest kilku jego użytkowników. Miało to poprawić ściągalność mandatów stanowiących istotny element budżetu.

 

Ponieważ założenia ministra Rostowskiego nie udało się zrealizować rok 2013 zapowiada się największym polowaniem na kierowców, jakie kiedykolwiek urządzono. Zapłaci każdy z nas i to wielokrotnie a chyba wszyscy rozsądni ludzie wiedzą, że radary to wręcz zagrożenie dla ruchu, ponieważ bardzo często kierowcy widząc je gwałtownie hamują stwarzając zagrożenie na drodze.

 

Teraz okazuje się, że totalitarne zapędy naszego rządu to nic takiego w porównaniu do pomysłów niemieckich. Padła tam propozycja, aby każde auto po 2015 było wyposażone w kamerę rejestrująca drogę przed pojazdem wnętrze oraz prędkość. Ma to być stosowane, aby pomóc w ustalaniu przyczyn wypadków drogowych. Taka czarna skrzynka mogłaby służyć za źródło danych przy przeprowadzaniu ustaleń na miejscu zdarzenia.

 

Pomysł bardzo się spodobał biurokratom z UE, którzy planują zobowiązanie wszystkich krajów członkowskich Unii do rozważenia stosowania tej technologii również w innych krajach niż Niemcy. Łatwo sobie wyobrazić, że w sytuacji, gdy budżet państwa jest w potrzebie tego typu rozwiązanie będzie wykorzystywane przeciwko kierowcom. Już sam fakt, że ktoś będzie nagrywał wnętrze pojazdu jest bardzo kontrowersyjny, ponieważ policja będzie mogła sczytywać karty pamięci zatrzymanych kierowców a kolejne hordy urzędników będą mgły być zatrudnione do analizowania takich nagrań celem dodatkowego poprawienia sytuacji budżetu państwa.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika hajato

wysil się i znajdź informacje

wysil się i znajdź informacje o panu ktory chciał faktycznie wiedziec gdzie i jak liczone są głosy wyborów - gdy już byl całkiem daleko nagle umrał na atak  serca. Można powiedzieć ze jesteś chory na wiare - to co ci powiedzą sobie przeanalizujesz - wysnujesz wnioski i jest spoko. Zapominasz ze cale twoje rozumowanie opiera się na informacjach pozyskanych z mediow ktore sa takie a nie inne zebys mial taka a nie inna opinie. 

Portret użytkownika Ftyhf

Jestem za musimy utworzyc

Jestem za musimy utworzyc stronke i zmobilizowac tylu ilu sie da
Koniec z rzadami bezprawia chcavograniczyc wolnosc we wszystkim precz z polskim rzadem, precz z unia....UE just try to stop us all...UE just FUC...k OFF

Portret użytkownika jesion

Dziwi mnie troche zdziwienie

Dziwi mnie troche zdziwienie iż SIMS się panoszy w naszym życiu - od lat dajemy temu przyzwolenie ,dajemy sie ambicjonalnie "chwytać za jaja" ,liżemy złoty papierek po cukierku .. to i dlaczego teraz się buntować ? Bawmy się dalej w "Zachód" Smile Co nie fajnie ? I mistrzostwa mieliśmy... ROFL

Największym wynalazkiem ludzkości jest nóż na drugim biegunie stawiam koło. 

Portret użytkownika brutal

UNIA niech mi zamontuje

UNIA niech mi zamontuje kamerę na środku mojego siedzenia dokładnie tam gdzie ich mam, mogą też i mikrofon będę dawał znaki że ruszam, po ich GMO odgłosy są spektakularne.    ludzie co wy tak pękacie nas są miljardy!!! przy odpowiedniej kombinacji w jeden dzień po nich! wszystkich nie wybiją niema takiej opcji .

Portret użytkownika Ja

Hahaha, pożyjemy zobaczymy,

Hahaha, pożyjemy zobaczymy, obawiam sie jednak że jak ludzie nie zaczna szybko przeglądać na oczy w jakim to cudownym tworze są czyli w UE to wszystko to będzie możliwe, w końcu 95% ludzi w tym kraju jest podatna na wszelkie sugestie i informacje podprogowe - jedyny sposób to przerwać im połączenie np. TV - Mózg, zabrac do grup dyskusyjnych takich jak np. tutaj Język

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Strony

Skomentuj