Przebiegunowanie jest faktem, czy może być jednak zjawiskiem gwałtownym?

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Naukowcy nie próbują przekonywać, że zmiana biegunowości kuli ziemskiej jest czymś nierealnym. Jest zbyt dużo dowodów potwierdzających wielokrotne wystąpienie tego zjawiska w przeszłości. Specjaliści uspokajają jednak, że taki proces trwa kilka tysięcy lat i nie grozi nam nagłe odwrócenie biegunów. Co innego jednak wskazują obserwacje zjawisk magnetycznych w skali mikro.

 

Zmiana biegunowości w elektrotechnice zawsze jest zjawiskiem gwałtowny. Dlatego mówi się o przeskoku biegunowości. Skąd, zatem pomysł, że przebiegunowanie trwa tysiące lat? Trudno powiedzieć, może było zapotrzebowanie społeczne na uspokajające informacje. Trzeba jednak spojrzeć prawdzie w oczy, nie wiemy ile trwa przebiegunowanie, ponieważ ludzkość nie przeżyła jeszcze takiego zjawiska.

 

Na podstawie obserwacji, które prowadzimy na Ziemi możemy powiedzieć z całą pewnością, że od kilkunastu lat znacznie przyspieszył proces wędrówki bieguna północnego. Jego pozycja dawno już nie koresponduje z biegunem geograficznym. Aktualnie biegun magnetyczny wędruje o średnio 50 kilometrów rocznie. To ogromnie dużo w porównaniu do danych sprzed kilkudziesięciu lat, kiedy to magnetyczny biegun północny był raczej stacjonarny.

 

Kolejnym dowodem naukowym na zachodzące zmiany ziemskiego pola magnetycznego jest istnienie ogromnej anomalii na południowym Atlantyku. Fenomen magnetyczny, jaki tam występuje powoduje, że niszczące promieniowanie docierające do nas z kosmosu nie jest neutralizowane na odpowiedniej wysokości tylko schodzi znacznie niżej sięgając ze swoim oddziaływaniem niebezpiecznie blisko powierzchni naszej planety. To zjawisko i oraz fakt słabnięcia pola magnetycznego to namacalne dowody na to, że zachodzą jakieś istotne procesy.

 

W ciągu ostatnich 22 lat ziemskie pole magnetyczne stało się słabsze o 1,7%, a we wspomnianych powyżej częściach Oceanu Atlantyckiego, osłabiło się ono o 10%. Dla równowagi jest jednak kilka miejsc na świecie gdzie siła pola magnetycznego nieznacznie wzrosła.

 

Przemieszczenie biegunów magnetycznych Ziemi została zarejestrowane po raz pierwszy w 1885 roku.  Od tego czasu magnetyczny biegun południowy przesunął się do 900 km w stronę Oceanu Indyjskiego, a magnetyczna północ zmierza w kierunku wschodniej Syberii. Prędkość dryfu biegunów ciągle rośnie i osiąga wartości, które nie były nigdy wcześniej obserwowane.

 

W kwestii długości trwania przebiegunowania można dodać, że francuscy badacze z Uniwersytetu Denisa Diderota z Paryża stwierdzili ostatnio, że przewidzenie ziemskiej polaryzacji w horyzoncie czasowym dłuższym niż 10 - 20 lat jest praktycznie niemożliwe. Czyżby oznaczało to, że środowisko naukowe rakiem wycofuje się ze swoich wcześniejszych ustaleń, co do czasu trwania tego zjawiska?

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenKomentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Widzisz, jak łatwo cie złapać

Widzisz, jak łatwo cie złapać na haczyk twojej tępoty...?
Więc uważasz, że ta "ferromagnetyczna" naelektryzowana indukcyjnie dyspersja metaliczna nie zakłóca kosmicznego oddziaływania magnetyzmu na planetę Ziemia?!
 Problem jest w tym, że nie potrafisz w swoim umyśle zdefiniowac magnetyzmu z istoty rzeczy...I plączesz pojęcia...
A... wiem!... uważasz, że Ziemia jest magnesem... Dobre...
Tu jest błąd w rozumowaniu dzieciole...
 Magnetyzm jest środowiskiem kosmosu jak woda w oceanie, jak galaretka z nózek w misce...
 Ziemia jest energetycznym "zakłócaczem" tego śrdowiska, który powoduje lokalne magnetyczne zawirowanie tego ośrodka. I wszelkie modyfikowanie powierzchni tego "zakłócacza" osłabia- rozprasza pole magnetyczne Ziemi....
Nawet nie odpowiadaj... pogrążysz się doszczętnie...
 Nie rozumiesz konsekwencji zjawisk których sie nauczyłeś... bezmyślnie...

Portret użytkownika Juszka1980OGL

nic nie napisalem o

nic nie napisalem o kosmicznym zakłócaniu magnetyzmu na Ziemie ciągle odnosze sie do twijego postu z 2012-12-12 20;06 o slabnieciu pola magnetycznego dodatkowo (wedlug ciebie) istniejaca metaliczna otoka wtroposferze, dokladnie ziemia slonce galatkyka wszystko sklada sie na jakis magnes- magnetyzm nas ciagle otacza, ziemia nie jest zadnym zaklocaczem Smile tylko czescia wielkiego mechanizmu ale ty tego swoim pseudo mozgiem tego nie ogarniasz.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

"magnetyzm nas ciagle

"magnetyzm nas ciagle otacza,".. no widzisz... coś zaczyna Ci świtać...Masz rację... ona nas otacza... nie wychodzi z nas... On nas przenika...nie wykluwa sie z nas...
 My zkłócamy jego spokój...
 Owszem... Ziemoia jest częścią wielkiego mechanizmu... napedzanego magnetyzmem kosmosu... Nie odwrotnie...

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Piszesz - "składa sie na

Piszesz - "składa sie na magnetyzm"...
Magnetyzm to środowisko, a materia zakłóca to śrdowisko
 Unikacie wszyscy definicji magnetyzmu dlatego, że go nie rozumiecie...
Hematyt się skałda na magnetyzm kosmosu  elśo..!!??
Zrozum wreszcie, że ten minerał ma własności dipolowe w opozycji do tego wszechobecnego magnetyzmu. On nie jest MAGNESEM!!
 raczej, chociaż to duuże uproszczenie myslowe jest jego kondensatorem...

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

... dalej nie dociera do

... dalej nie dociera do ciebie... "nawet sól w odpowiednich warunkach"... zakłóci środowisko magnetyczne kosmosu...
...zwłaszcza jak się zmieni jego .... energie wewnętrzną...ciepłem... ciśnieniem...
 Dalej zaslepienie kompleksami nie pozwala ci spojrzeć odwrotnie na zagadnienie by wreszcie zmądrzeć...?
... no dalej... Wierzę w Ciebie....

Portret użytkownika Pulsar

Angelus Maximus Rex oraz

Angelus Maximus Rex oraz Juszka1980OGL - albo zaczniecie prowadzić ze sobą konwersację na poziomie człowieka z zasadami moralnymi, albo dla ochłody przydzielę Wam bana !
Mam już dość edycji Waszych komentarzy z niecenzuralnych epitetów. Ostatnie ostrzeżenie !!!

Portret użytkownika b@ron

szanowny adminie, z całym

szanowny adminie, z całym szacunkiem zwracam uwagę iż ci dwaj panowie dużo tutaj wnoszą i pomimo że dyskusja jest burzliwa dotyczy istotnych spraw a  każdy z tych panów nie obrzuca drugiego obelgami ot tak ,bo za każdym razem podają powód swojej niezgody myśli ...przydzielenie im bana bedzie równoznaczne z przejściem tej dyskusji na dużo niższy poziom ...prosiłbym to wziąść pod uwagę.pozdrawiam

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika promyk

Jest wiele proroctw mówiących

Jest wiele proroctw mówiących o dwoch słońcach na niebie. Między innymi przepowiednie Zfii Nosko ze Szczecina o tym mówią, Ojciec Pio. można by się zasatanawiać z kąd to drugie słońce się pojawi i jakie skutki sprawi. "Chwałą Bożą - rzecz taić, chwałą królów - rzecz badać." Ks. Przysłów 25,2

Portret użytkownika MCRemek

Od trzech tygodni lampy

Od trzech tygodni lampy uliczne wyłączają sie u mnie między godz 7:21 a 7:28 w zależności od zachmurzenia, ale przecież zakres ten powinien sie przesuwać każdego dnia o około 1,5 minuty więc powinny się wyłączać około 7:50 . więc w rejonie gdańska od 3 tygodni noc sie nie wydłuża przynajmniej rano nie patryłem jak wieczorem to wygląda. troszke to dziwne.

Portret użytkownika Tomas

Czyli wniosek jest taki, że

Czyli wniosek jest taki, że przebiegunowanie nagłe powoduje całkowitą zagładę większości rozwiniętego życia na ziemi. Występuje według niektórych ekspertów co kilkanaście tys. lat. Więc jak wytłumaczyć np; to że dinozaury panowały na ziemi ok. 160 mln lat!!! Jeżeli isnieją takie cykliczne zagłady nie byłyby w stanie przetrwać nawet miliona. 

Strony

Skomentuj