Ocean w okolicy Australii zmienił kolor na czerwony

Kategorie: 

Źródło: The Daily Telegraph

Trudno wyobrazić sobie gorszy czas na pojawienie się krwawoczerwonej wody oceanu niż niecały miesiąc przed oczekiwanym rzekomym końcem świata. Zwolennicy apokaliptycznych teorii twierdzą, że to kolejny dowód, że zbliża się koniec. Biolodzy morscy uspokajają, że zjawisko ma całkowicie racjonalne wytłumaczenie.

 

Popularne plaże w okolicy Sydney ze słynna Bondi na czele, rzeczywiście przypominają scenerię z jakiegoś katastroficznego filmu. Według naukowców woda zmieniła kolor na krwawy w wyniku obecności dużej ilości kwitnących w ten sposób alg. Ze względu na realne ryzyko zatruć zamknięto plaże. Władze sugerują, aby unikać kontaktu z algami.

W ciągu ostatnich miesięcy doszło już do kilku przypadków zabarwienia wody na kolor przypominający krew. Oto zjawisko z Chin a konkretnie z rzeki Jangcy. Miało ono miejsce 7 września 2012.

Oprócz tego w lipcu tego roku podobne zjawisko miało miejsce w Rosji, na Morzu Azowskim.

 

 

 

Źródło: http://www.theaustralian.com.au/news/bondi-beach-closes-as-red-algae-moves-in/story-e6frg6n6-1226524729541

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika meyena

"Trucizny mórz i

"Trucizny mórz i oceanów
Niestety ale dzieje się tak, że natura wytwarza różne szkodliwe wydzieliny. Jeśli chodzi o morza i oceany, to bardzo niebezpieczne, szczególnie dla ludzi mogą być glony. Kwitną na skutek nasilenia promieni słonecznych i odpowiedniej, ciepłej temperatury. Jednym z niebezpieczeństw wody, odkrytych dość niedawno są tak zwane czerwone wody. Naukowcy boją się epidemii tego zjawiska, dlatego podjęli środki, zmierzające do zneutralizowania tego procesu. Chodzi o wytwarzanie przez bruzdnice trujących toksyn. Mogą one szkodzić zwierzętom wodnym, oraz ludziom. Jeśli do tego dochodzi zakwit glonów, to czasami zdarza się, że woda zmienia kolor na czerwony. To zjawisko jest niebezpieczne ponieważ małże, które się wyławia mogą być zatrute. Ich spożycie może spowodować paraliż człowieka lub całkowity bezwład kończyn. Niestety niektórzy poławiacze nie zważają na to. Chcą zarobić jak najwięcej pieniędzy. W taki sposób zginęło w ostatnich latach kilka osób, ponieważ nie zdążono zdiagnozować zatrucia małżom z czerwonego przypływu"
http://www.oceancountycouncilpta.org/trucizny-morz-i-oceanow.php
 
... czyli nie jest to rzadkie zjawisko (niestety)... artykul z 2010... 
 

Portret użytkownika orion4455

Naukowcy w dzisiejszych

Naukowcy w dzisiejszych czasach są najmądrzejsi przeciez wszystko można wytłumaczyć a czy ktoś ma rację czy nie ma to i tak czas pokaże.Może przybiera barwę krwi ale to jest szczegół .DLACZEGO wszystko się tak dzieje aby ludzie wkońcu to zauważyli Bóg powiedział,,Patrzycie a nie widzicie'' ślepi jesteście,Słuchacie a nie słyszycie ??? świat idzie ku zagładzie i sami temu jesteśmy winni dzisiaj króluje zawiść i obłuda  wszystko sprowadza się do pieniędzy jak myślicie jak długo to będzie i do czego dojdzie sami sobie szykujemy LOS 

Portret użytkownika truehunter

  Łk 21,5-11   Gdy

 
Łk 21,5-11
 
Gdy niektórzy mówili o świątyni, że jest przyozdobiona pięknymi kamieniami i darami, Jezus powiedział: «Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony». 
Zapytali Go: «Nauczycielu, kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy się to dziać zacznie?» 
Jezus odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: „Ja jestem” oraz: „nadszedł czas”. Nie chodźcie za nimi. I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec». 
Wtedy mówił do nich: «Powstanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będą silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie».
 

Portret użytkownika NadSwiadomosc

Pan Bog nad Nami czuwa i daje

Pan Bog nad Nami czuwa i daje nam znaki takie jakie opisywal w Biblii . Naukowe wyjasnienia zawsze sie znajda bo od tego jest nauka i naukowcy zeby wszystko tlumaczyc na swoj sposob . Ja tam jednak nieufam naukowcom , ufam Bogu i wierze w to ze niechce zniszczyc tego co sam stworzyl i bardzo kocha . Jezeli jednak ma inne plany jestem przygotowany . Nie jakimis dennymi puszkami zwanymi "arkami", poprostu akceptuje w sercu Boga i z pokora przyjme kazdy jego wyrok .

Portret użytkownika b@ron

troche zły przykład,bo po

troche zły przykład,bo po pierwsze nie jestem ojcem ,po drugie nawet gdybym był to rozmawiamy o sprawiedliwości bożej .czyli ja jako ojciec musze wychowywac swoje dzieci uważając by któreś nie czuło się pokrzywdzone...osamotnione itp..moge być sprawiedliwy ale nie moge być wszechmogący a biblia właśnie mówi że bóg jest sprawiedliwością i że jest wszechmogący...a jak to się ma do tych dzieci które rodzą się z guzem czy innymi smiertelnymi chorobami i jak to się ma do ich rodziców którzy są bezsilni???

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika b@ron

wolna wola ?,jak najbardziej

wolna wola ?,jak najbardziej ty wybierasz czy jesteś dobry czy zły i nikt za twoje czyny nie bedzie odpowiadał ale jak wspomniałem w poście wyżej za co karze ta jego sprawiedliwość dzieci które nie mogły jeszcze nic złego zrobić a nie ma dla nich ratunku?

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika edmar

Skąd teza że każe dzieci

Skąd teza że każe dzieci które nie mogły jeszcze nic złego zrobić? Jeżeli Bóg miałby zajmować się takimi sprawami to byłby bardzo podrzędnym Bogiem i czym wówczas zajmowalibyśmy się my w sytuacji gdy to On by wszystko załatwiał?

Pozdrawiam !STRACH  odbiera  rozum,    STRACH  zabija  duszę !

Strony

Skomentuj