NASA i ESA zbudowały prototyp międzyplanetarnego Internetu

Kategorie: 

Źródło: NASA

NASA, wraz z Europejską Agencją Kosmiczną, przetestowali nowy eksperymentalny protokół internetowy. Celem jest komunikacja międzyplanetarna i zwiększenie możliwości komunikowania się z robotami wysyłanymi w celu eksploracji najbliższego nam kosmosu.

 

Amerykańska agencja kosmiczna opracowała nową protokołu internetowy, DTN. Testy zostały przeprowadzone na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.  Dowódca załogi próbował sterować robotem za pomocą tej właśnie technologii. W tym czasie robot zrobiony na dodatek z klocków lego znajdował się w Niemczech. 

 

Podczas eksperymentu, eksperci próbowali symulować sytuację, gdy astronauta, jest, powiedzmy, na orbicie Marsa, a robot porusza się po powierzchni Czerwonej Planety. Podczas testu, robot wyraźnie wykonywał wszystkie polecenia wysyłane do niego z orbity, a wyniki były zgodne z oczekiwaniami.

 

Eksperci twierdzą, że technologia w przyszłości może być używana nie tylko, jako zdalne sterowanie, ale może też po prostu służyć do przesyła danych między stanowiskiem naziemnym a orbitalnym. Technologia ta może również służyć do komunikacji między planetami.

 

DTN to protokół zaprojektowany specjalnie do przesyłania informacji na duże odległości przy stałych opóźnieniach czasowych.  Eksperci mają nadzieję, że protokół komunikacyjny pomoże zbudować nową generację urządzeń do badania innych planet, z dużą ilością funkcji, niedostępnych w tej chwili.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika geralt

Ciekawe, czy w kosmicznym

Ciekawe, czy w kosmicznym internecie tez bedzie tyle reklam wysrywanych w oczy astronautow.
A ja tymczasem polecam AdBlock Plus lub podobne, bo sie czuje traktowany jak bezmozga malpa wsrod tych wszystkich migajacych reklam, trackerow i, za ich sprawa, spamu w mojej skrzynce odbiorczej.
 

Portret użytkownika nlander

Fajnie by bylo :), choc

Fajnie by bylo :), choc podejzewam ze dla nich ta technologia jest przestzala niczym dla nas radio tranzystorowe lub telewizor lampowy, lub zarowka wolframowa. Ale, kwestia czasu i przekonamy sie. Pozdrawiam wszystkich Zmieniajacych sie Ziemian.

Strony

Skomentuj