Największa flara w historii obserwacji wyemitowana z czarnej dziury w centrum Drogi Mlecznej

Kategorie: 

Widok z obserwatorium Chandra z lutego 2012, przedstawiający rozkład źródeł promieniowania rentgenowskiego. Jasny punkt w centrum to rozbłysk o mocy 150 razy większej niż zwykła emisja - Źródło: NASA/MIT

W centrum naszej galaktyki znajduje się bardzo tajemniczy obiekt. Jest to duża czarna dziura zwana Sagittarius A*. Dziwne jest już to, że obiekt ten emituje znacznie mniejszą radiację niż oczekiwałoby się to po obiekcie tej masy. Poza tym z niewiadomych powodów raz dziennie Sagittarius A* emituje duże flary promieniowania rentgenowskiego. Jedna z nich była szczególnie silna.

 

Czarna dziura Sagittarius A* znajduje się około 26 tysięcy lat świetlnych od Ziemi. Bardzo silna flara została zarejestrowana w lutym 2012 przy wykorzystaniu satelity Chandra X-Ray Observatory. Jej wielkość była na tyle znaczna, że według odczytów intensywność promieniowania zwiększyła się aż 150 razy w stosunku do normy.

Nie jest jasne, co może powodować te rozbłyski. Naukowcy zaproponowali, że jest to efekt konsumowania przez Sagittariusa kolejnej asteroidy czy tez wędrującej planety wybitej z orbity. Czarna dziura dosłownie zjada planetę emitując przy okazji promieniowanie. Z jakiegoś nieznanego powodu Sagittarius A* zjada teraz więcej niż zwykle. Biorąc pod uwagę wiek tego obiektu powinno się raczej obserwować słabnięcie tej czarnej dziury, ale obserwacje potwierdzają coś wręcz odwrotnego.

 

Centralna czarna dziura zadziwia również dlatego, że biorąc pod uwagę ilość otaczającego ją gazu powinna emitować milion razy więcej energii niż wykryto za pomoca obserwatorium Chandra gdy po raz pierwszy wykonano skan nieba w 2003 roku. Może to oznaczać, że ta czarna dziura może jakoś wyrzucać w przestrzeń część konsumowanej energii. Nadal zagadką pozostaje czym nagle zaczęła się żywić ta czarna dziura, ale w tej kwestii pozostają nam tylko domysły.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Trochę się wymądrzałem przy

Trochę się wymądrzałem przy tym artykule, ale jednego nie dopowiedziałem, co może wyjasnić problem, że widzimy gwiazdy na niebie w nocy, jak również inne zjawiska świetlne obiektów odległych od nas o eony świetne....
 To, że my te gwiazdki widzimy, to nie widzimy strumienia świetlnego od nich, lecz drogę tego światła (zorzę, poświatę, nie światło - to są inne zjawiska)   na nośniku magnetycznym. Światło od tych gwiazd możliwe dotrze do nas za eony..lub czego jestem pewien nie dotrze, rozpraszając sie w czeluściach swojego środowiska magnetycznego...
 Gdyby dortarło walnęło by w nasza magnetosferę niczym nasze Słońce... To się nie zdarza.
 Tak, że jeżeli ktoś "mondry" powie, że ta najbliższa gwiazda... (jak jej tam...) może wybuchnąc jako Supernova ( a że ona kilka lat świetlnych temu wybuchła) to nie wieżcie w tą ściemę bo kosmos jest tak skonstruowany, że każde światło oddalone od nas powyżej roku świetlnego rozproszy się po drodze w eterycznej materii magnetycznej i nie będzie miało mocy...
( ps dla tego Aidsa co mi pyskował od zacukszonych staruszków do wiadomości właśnie dzięki dyfrakcji magnetycznej następuje dyspersja korpuskuł tego promieniowania. ( aby doszło do nas takie super- zabójcze promieniowanie musiało by miec charakter promienia laserowego))

Portret użytkownika he he

jesli koniec swiatya

jesli koniec swiatya przewiduja czemu o nim nie pisza jak bedzie to wygladalo------to tak jak wruzbici mowia tylko to co chca pozatym nic nowego jesli koniec mialby byc to jozby wszystko sie rozpieprzalo a nie w grudniu po poludniu raczej to sciema zady kombinuja jakby tu zrobic przewrod na calym swiecie zamalo jest zasobow ziemskich gora na 20lat ropy starczy a puzniej co cwny gigant w gure

Portret użytkownika azrael44

Trochę nie w temacie ale info

Trochę nie w temacie ale info bardzo ważne.
 
Asteroid 'Nibiru' On Collision Course With Earth, According To NASA Whistleblowers
 
According to leaks by unnamed NASA employees and scientists, an  asteroid dubbed 'Nibiru' is heading in a direct path towards earth,  with up to 30% chance of collision.
Understandably  NASA is keeping quiet for the moment as to not incite panic, and to get  all the facts before making an official press release. Though some  unconfirmed rumours include the asteroid being the size of texas, and  the estimated date of collision being some time during November-December  2012. NASA has neither confirmed or denied any of these claims.
 
http://ireport.cnn.com/docs/DOC-872812
 

Portret użytkownika Venture

the asteroid being the size

the asteroid being the size of texas
Chyba texas holdem co najwyżej, bo raczej nie wielkości stanu Texsas. Gdyby coś tak dużego zmierzało w kierunku Ziemi, zostałoby odkryte na miesiące, jeśli nie lata przed domniemanym uderzeniem. Każdy amator-astronom by to wykrył i poinformował o znalezisku nie tylko instytucje rządowe.

Portret użytkownika noc44

3.55...ERRATung:sRAM...pamięc

3.55...ERRATung:sRAM...pamięcią ale CZEski błąd:
TzolKIN 35 Niebieski Solarny Orzeł: 12.07.2002
Dziś budzę wiarę w siebie,przystępuję ochoczo do pracy i biorę pełną odpowiedzialność za to,co czynię.Dziś nie skryję się za plecami innych,
nie zasłonię cudzą legitymacją i nie znajdę winnych ,którzy byliby odpowiedzialni za niepowodzenia w moim życiu.Jeśli będę zaprzeczać prawdzie, zaczną mnożyć się problemy. Dziś ja sam jestem sobie sterem i żeglarzem.
 
TO...jest ten 2 Nieb.Ptak ORZEŁ...na moje 49=7x7 me ur.!
  Jak wiadomo: 12.7.53 r= 44 dzień po: 29.V.53 r...= zdobycie NAJ góry...
 TE...29...są doprawdy...zastanawiające !
 1.6.07 Yatesbury : 29 teTAtne kółeczko...
 no i 29.10.12 r...TRYzuBURZA trop...inf<OO>kuQ?:SiSiSi...!!!
   222+777=999...
Filip Fediuk...!!!LEW...SUN RA...K 7777 !!!TIME:SA...
 METAn?G<OO>o...raczKi rączki w GURE ee ee !!!
4.02...3/4 !
  V25DjT...!!! TanG<OO>...VicteoryJA 2x5=55... DiJEJkuQ...

Portret użytkownika noc44

  3.04/5...9.11.12... W 1947

 
3.04/5...9.11.12...
W 1947 roku, dwa lata po wojnie, na terenie rezerwatu Hopi odbyło się zebranie w wiosce Shungopovi, na którym przywódcy duchowi Hopi dyskutowali o powojennym stanie świata. Przywódca klanu Niebieskiego Ptaka poinformował zgromadzenie o tym, że kiedy był młodym człowiekiem, podczas przekazu duchowych nauk powiedziano, że gdy dynia pełna popiołu spadnie z nieba, powinien publicznie ogłosić tajemne nauki duchowe i starożytne przepowiednie narodu Hopi.
TzolKIN 95 Niebieski Samoistny Orzeł : 22.7.2000
 
Dziś odchodzę od wartościowania zjawisk i ludzi.Dziś ja zatwierdzam plany na przyszłość.Przyjmuję nowe wyzwania i mając przed oczami wizję celu,nie boję się podjąć ryzyka.Dziś nikt mi niczego nie narzuci i ja nie zmuszę nikogo do bezwzględnego posłuszeństwa,milczenia lub przyklaskiwania moim racjom.
TO...jaK...wiemy...???  1-szy ZNAK z pola T.FilipCzAKA z WylaTO(TO)wa !  
TzolKIN 95 Niebieski Samoistny Orzeł : 22.7.2000
 
Dziś odchodzę od wartościowania zjawisk i ludzi.Dziś ja zatwierdzam plany na przyszłość.Przyjmuję nowe wyzwania i mając przed oczami wizję celu,nie boję się podjąć ryzyka.Dziś nikt mi niczego nie narzuci i ja nie zmuszę nikogo do bezwzględnego posłuszeństwa,milczenia lub przyklaskiwania moim racjom.
A TO...dzień moich 7 x7 ur....49 TE ! http://www.maya.net.pl/  Jesteśmy więc w...WylaTOTOwie...Jak wiemy TO wieś,która zasłynęła na cały świat TAJEMNICĄ...:Dlaczego TAK TU I TERAZ ???    TeraZzzzzzzzzROZUMiecie dlaczego wczoraj rano w pracy (8.11.12 r) powiedziałem NAGLE kolegom: SPROWADZĘ ...Indian HOPI do WylaTO...wa !!! Dlaczego TU I TERAZ ? AnoC...się wam ROZZjaśDniInf.: DYNIA...jest symbolem czego ? POPIÓŁ...???A co w...ŚrodkuQ: DIAmenT !!! Tak więc...nieco się pośpieszyli !!! Mówiłem wam już,że WIZJE PRZEPOWIEDNIE...sPEŁNIAją się gdy...NADEJDZIE CZAS...  CZEGO ? Niebieskiej gwiazdy ! Tak mówili wszak HOPI...PRAWDA ? ...22.7.2002 r  CO SIĘ POJAWIŁO W WYLATOWIE...cie czy nie ?  K.Barski rzekł( NTV A.Zag.patRZ!Cie...): NIGDY NIE WIDZIAŁEM czegoś PIĘKNIEJSZEGO ...!!!  Yatesbury...: 1.6.2007...oraz 2 x 3.8.08...i wsio JASNE...PrawdA.?BSOLUTna !!! KOD: wRIn8K    ...jaCIE...kawy ?  WWWięcEJ KAwYyyyy ???                                                     

Portret użytkownika noc44

1.41...9.11.12...:   

1.41...9.11.12...:
   EIgarET...ZzzzzzzzzzzzzzzzzznalazłeMMM !!!
 Pozostawiłem was w ciemNOSSScInf....ale skoro już wszystko JASNE JA:K...?
   Tak...
            MMMISTRZ...eczyVIS TOTO ścInf...
 jest...MISTRZEMaX!
    Mona lisa podziwia wszechświat(=BÓG-MISTRZ...) a ja Jego Max Mądrość,inteliGENcję...FILO-ZOFIĘ...działania !!!
   Jego wtręty w nasze..."M"oje...życie (zwłaszcza !) są ZA KAŻDYM RAZEM ...
tak zdumiewające,ŻE...BRRAK !!!...znaczy sem ja...???
 No tak...bo zbieRAM...te okruszki jakie mi poROZZzzzzzRZucAUuuuuu !!!
 "REśzTki...z KróLewskiego stołu..." !!!
   POKORA...PODZIW...UNIŻENIE...
Tak,dziśAJ-estemm-mały:ŚZ...!!!
 ALEe:...JU:tro?ON...???
 ON decyDUje ...ale TEST,ostatni TEST?...zzzzzzzzzzzzzzzzzDAłem chyba...
na 5...???
    ENIGMAtyczNE ?
 Kilka razy...uciekłem(?) z miejsca NIBYwypadKUQ...:
   szkody żadne albo gęba "przeciwnika" podła,zła...
ale wczoraj(8.11.12...) wieczorem...???
 Nie dość,że nie zwiałem (moja WINA!) to jeszcze...robiłem aż nadto aby zadowolić KONTrr:PRZECIWniKA !
   Zrozumiałem Jego TEST...dopiero obudziwszy się dziś po płNOCY !!!
 OżeŚZ TY:
    taż rodzina jadąca feralnym(? ..TO...TO ich NAJwyGRAna !!!)samochoDZIKiem...do szkoły (im.39 Dywizji Wołyńskiej bodaj !)
 podała mi swój adres zam.:
   KU RO Z WĘ CZ 14/1... !!!
Nie rozumiecie ?
   Pisałem wam o ŚNIE-WIZJI..."mojej" indiaNina-wnuczki...sprzed bodaj m-ca:
  CZARNY...MISTRZ prowadza ją krętymi drogami po mieście:
zawraca prosto jak strzała do XródŁA...i mówi:
   KLUCZEM JEST LICZBA 11-41...
  COŚwita?
 Po obudzeniu...słyszę GŁOS...WoDniKA...=moja 4 ta córka na moje 40 l zrodzona,a w ww szkole...???
   Uczona i...JAK ŻADNE INNE DZIECKO ...PODZIWIANA !!!
 Jej wychowawczyni rzekła,że:
  CHCIAŁABYM MIEĆ TAKĄ CÓRKĘ...
 eGZAMIN DO GIMNAZJUM ZALICZYŁA  Z WYNIKIEM 40/40...(700 w kraju!)
 Wiedzę...chłonie ..przeSkuRE...
   RZądzi...wszędzie gdzie się pojawia...!!!
 No cóż...córka..>KRÓLA ...???
     Jak wam pisałem...1.11.12 r zmarła ok.płnocy(tuż po ?) moja ciotka
chrzestna spod nr.44...w wiekuQ: 93 lat !
  Ur.16.5.1920...
  31.1.93 r ur.się Adriana  c.4 ta na moje 40...
 Będąc na cmentarzu...zdumiały mnie max ...DATY: ur.i śmierci
członków mojej rodziny :
Np.mąż owej Zofii...mej ciotki chrz.spod 44 nr domu ur.się 4.4.1928 r ...
   IDENTYCZNIE...więc jak DOKŁADNIE 51 lat póxniej mój 1-szy "zięć" :
 4.4.79 r...
 Kompletnie DOBIJA...mnie,zięcia i was...FAKTaki:
   Nazwisk"a" zięcia i właściciela firmy pogrzebowej ...są IDENTYCZNE!
??????????????????????????????????????????????????????
   "Połowa " owych zmarłych...ur.się w...KWIEtniu w mjsc.KWIE...???
 KWIEtniowe LIce ?A ?
   Kwiecień...=4...listopad = 11...!!!
 4.11...wracam do domu z pogrzebu...
  przejeżdżając (inna trasą powrotną) DOKŁADNIE 404 km...!!!
    Prawie dokładnie...bo nadłożyliśmy(z bratem sam.z nRej: xxx28 !)
 3-4 km ABY Dojechać do...???
 GIGA JEZUSA...w mjsc.ŚWIebo DZIN ...DZICE?
   Wrażenie...impoNUjąCe!L...???
 BAŁWAN ? DŻINzus?
   Intronizacja Jezusa !
 Wyjeżdżając z mjsc.pogrzebu i się mego ur.zahaczaMY o 1-szą mjsc.
w której zamieszkałem z rodzicami po 1 z wielu...przeprowadzce:
  PGRuina MAX !
 PO:Grom...
   Zaraz za BRAMĄ...stoi:
           PAŁAC...
    rui naAMEN...opuszczona ...???
 Cykam zdjęcia...dla upamiętnienia...gdzie uczono mnie jazdy na...
ŁOWEŁKU Q:...5 latek sie miało !
  Do dziś pamiętam te...UPADKI...!!!
 NAGLE...
                  okiem EA GLE...ba CH!
?????????????????????????????????????????????????????
 DostrzeGAM...BIT ??? Informacji !
   TAB LICA...z nr.PAŁAcu D !!!
  41...
????????????????????????????????????????????????????
  Wróciłem do Xródła...piecie ?
 11-41...!!!
 Nas 2 braci(1-1...) u żródła: 41...PAŁAC!Król i takie TAM...TAM !!!Y...
  PUŚZcza...ją się wwwILkI ???
http://www.youtube.com/watch?v=RRP_odPewLI&feature=related
   MIESZKAm na dz.11 ar...pracuję na ul.Mieszka 11...
 WODNIK...
 HERB WYLATOTOWA...m inf.NO...?????????????????????
 CZY...juRZ...ŚWITA aa aa...wam???
 51:... 5:37.40.41.47...
 
   KODaje: IeJYa5...
CZASSS...!!!
  
 
 
 
 
 
 
 
  
   

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

 Wyjaśniam paradoks czasu i

 Wyjaśniam paradoks czasu i przestrzeni:
Na niebie nie widzimy światła gwiazd, lecz linie pola magnetycznego powstałe z ich magnetyzmu.
Prędkość fali magnetycznej ma wartośc nieskończoną, to znaczy, że się nie porusza, jako,że ruch jest względny wobec układu odniesienia - tu odniesieniem jest nieskończoność...
 To że widzisz gwiazdy na niebie nie oznacza wcale, ze widzisz zjawisko sprzed eonów lat...
 Widzisz je w czasie rzeczywistym.
Dzisaj świat naukowy nie potrafi wyjaśnić czym jest światło...
 Gwiazdy nie świecą...One emanują w przestrzeń magnetyzm....i to właśnie widzisz....- pozdrawiam wszystkich...

Portret użytkownika AdiX

Zakłóca- odchyla raczej trafo

Zakłóca- odchyla raczej trafo w telewizorach typu crt. (). Samym stwierdzeniem opowiadasz lecz o tym nie wiesz, hmm o oscylacji Magnetycznej.. Odrzucenie podstawowych twierdzeń i praw fizyki umożliwia większe pole do manewrów. A gdybyś tak narysował siatkę na kartce lub paint`cie, która oczywiście jest zmysłem twej może skromnej wyobraźni.. Gdy zrobisz kopię siatki, narzucisz jedną na drugą i przesuniesz sobie wektorkiem heh w lewo.. zobaczysz piękną dyfrakcję, możesz nawet pomyśleć o tym, że to dyfrakcja pola Magnetycznego i wtedy zrozumiesz piękno systemu bo teraz trochę herezje siejesz.. Widocznie prąd stały to Twoja dziedzina.. To Twoja dziedzina, to Twoja dzie dzi na..

Strony

Skomentuj