Europejskie elektrownie jądrowe są przestarzałe i niebezpieczne

Kategorie: 

źródło: dreamstime

W sumie 143 reaktory jądrowe działające w 68 elektrowniach jądrowych w 14 krajach Unii Europejskiej muszą zostać zmodernizowane. Oznacza to, że prawie we wszystkich starych siłowniach jądrowych na kontynencie kontrole ujawniły wiele problemów tak, że potrzebne są dodatkowe środki bezpieczeństwa.

 

Wnioski te wynikają z raportu przygotowanego przez Komisję Europejską.  Dokument został opracowany po analizie, która symulowała sytuacje różnych katastrof naturalnych i sztucznych.  Fragmenty z raportu już przeciekły do ​​prasy.

 

Decyzja opracowania takiej oceny została podjęta po wypadku w elektrowni atomowej "Fukushima-1" w Japonii, który miał miejsce w marcu 2011.  Badania wykazały w szczególności, że z wszystkich reaktorów jądrowych działających we Francji aż 58 nie spełnia standardów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej.  Aby rozwiązać wszystkie problemy, jakie zidentyfikowano wymaga to około 25 mld USD.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika PilipWeeFee

 tak krzyczą(szczególnie

 tak krzyczą(szczególnie niemcy), że w polsce nie powinno być elektrowni atomowej z obawy, że polacy sobie nie poradzą i dojdzie do tragedii, która oczywiście zaszkodzi wszystkim, a sami nie spełniają standardów bezpieczeństwa(hipokryci!?) sami Polacy są przeciwni elektrowni atomowej, bo jakże inaczej!ciemnota woli elektrownie węglowe, które szkodzą środowisku każdą sekundą pracy.Ja żadnych obaw nie widzę - Polska elektrownia atomowa miałaby być obsługiwana przez obcokrajowców(doświadczonych przecież) a nie naszych polskich naukowców.(chyba nie wielu to wie)  A może i prąd stanieje?!

Portret użytkownika devoratus

Ciemnota, to właśnie woli

Ciemnota, to właśnie woli "czysty i bezpieczny atom", bo łyknęła propagandę jak indor kluchę. Ciemnota nie wie, że paliwa nuklearnego ludzkości starczy tylko na kilkadziesiąt lat - gdyby wszyscy przeszli na ten syf. Ciemnota nie wie, że po kilkudziesięciu lata zostaną nam wszędzie hałdy radioaktywnego gówna, z którym nie będzie co zrobić. Ciemnota nie wie, że jeśli podliczyć wszystkie koszty - łącznie z utylizacją odpadów, to elektrownie jądrowe są najmniej opłacalne ze wszystkich... 

 

 

Portret użytkownika uuuu

Na pewno stanieje prąd, na

Na pewno stanieje prąd, na pewno!. Jakby cena prądu była najważniejsza a przedewszystkim realna, to ogrzewanie byłoby na prąd a nie na gaz!.. Jądrówka nie jest tańsza o czymswiadczy składzik "zużytego" paliwa w fukuszimie - ile jeszcze będą go chłodzić - 20 -40 lat ???????? ile to będzie kosztować??? Pomyśl czasem a nie pitol jak porąbany.

Skomentuj