Kolejny geoefektywny koronalny wyrzut masy, nadejdzie kolejna burza magnetyczna

Kategorie: 

Źródło - Stereo Ahead

Większość znajdujących się w przestrzeni kosmicznej obserwatoriów solarnych zaobserwowała sporej wielkości koronalny wyrzut masy, CME, którego duża część zmierza w stronę naszej planety.

Według informacji podawanych przez astrofizyków, wieczorem 8 października należy spodziewać się początku naporu ze strony poruszającej się aktualnie chmury plazmy. Pole magnetyczne pozostanie do tego czasu na niskich poziomach. Trudno powiedzieć, jaki będzie wpływ tej plazmy na nasze pole magnetyczne.

 

Ostatnio naukowcy spodziewali się średniej burzy o wielkości G1 a wystąpiła duża burza G3 a indeks fluktuacji magnetycznych Kp sięgnął wielkości 7. Można się spodziewać, że teraz może być podobnie. Poza tym wszystkie grupy plam słonecznych znajdujące się na widocznej z Ziemi tarczy zachowują się stabilnie. Wielkość wiatru słonecznego pozostaje aktualnie na poziomie 300 km/s a to ponad dwukrotnie więcej, niż gdy w stronę Ziemi generowany jest strumień cząstek z formacji zwanej dziurą koronalną.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Anakin23

No i powoli zaczyna do nas

No i powoli zaczyna do nas docierać jakaś część CME co widać na wykresach tylko że to przypomina początek porządnej M-ki http://www.spacew.com/plots.php#A i jeszcze był kolejny CME którego nie ma na wykresach i też wycelowany prosto w Ziemie i albo robią nas w balona i nie podają do informacji rozbłysków albo już sam głupieje bo to CME wygląda na duże i to bardzo 

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

http://zmianysolarne.pl/

Portret użytkownika szaman

Oto dlaczego po stosunkowo

Oto dlaczego po stosunkowo słabym rozbłysku może dojść do silnej burzy magnetycznej: Co dzieje się gdy CME osiąga Ziemię? Wiele zależy od konfiguracji pola magnetycznego Słońca (IMF) i Ziemi (magnetosfery). Ogólnie rzecz biorąc, gdy oba pola magnetyczne są spolaryzowane w tym samym kierunku, to najprawdopodobniej magnetosfera odepchnie taki wyrzut koronalny. W takim przypadku CME prześliźnie się wokół magnetosfery Ziemi, wywołując w niej pewien wzrost ciśnienia i zniekształcenie jej górnych warstw, ale omijając Ziemię bezproblemowo. Jednakże jeśli linie obu pól magnetycznych mają konfigurację anty-równoległą (tj. gdy pola magnetyczne są przeciwnie skierowane) może nastąpić zjawisko rekoneksji w głównej części magnetosfery.W takim przypadku IMF i magnetosfera przenikają się wzajemnie łącząc ziemskie pole magnetyczne ze słonecznym. Otwiera to możliwość pojawienia się jednego z najbardziej zapierających dech w piersiach zjawisk natury: zorzy polarnej.

Portret użytkownika nanashi6

Witam, chciałbym na coś

Witam, chciałbym na coś zwrócić uwagę. Wszyscy martwicie się Słońcem a zagrożenie czyha z zupełnie innej strony. Mam na myśli HAARP. Powiem krótko. Koniec świata 2012 wokół którego zrobiło się dużo szumu nie będzie naturalny. Wystarczy skierować falę elektromagnetyczną o odpowiednie długości i częstotliwości aby spowodować następujące rzeczy. Po pierwsze jest możliwe wywołanie trzęsienia ziemi o sile od M10 do M12. To wystarczy aby zniszczyć wiele miast, wywołać problemy z elektrowniami atomowymi np. Fukushima 2011, zdestabilizować pole magnetyczne i grawitacyjne, gdyż wiemy że oddziaływanie grawitacyjne i elektromagnetyczne są ściśle ze sobą związane, ponadto można zmienić kąt nachylenia osi Ziemi czym można spowodować przebiegunowanie geograficzne.  M9 może spowodować minimalną zmianę kąta, a co dopiero M11 lub M12. Jak wiadomo siła wzrasta logarytmicznie, więc jest to możliwe. Po drugie nie tylko Słońce może pozbawić nas elektroniki od której jesteśmy uzależnieni. Jak myślicie czym są ataki EMP? To co zwalają na Słońce to może być zasługa wojska. Superrozbłysk to może być przykrywka. A co z rządami, jak oni mieli by się obyć bez elektroniki? To bardzo proste moą mieć technologię bezprzewodową i inny rodzaj energii których atak EMP nie objąłby. Jeżeli chodzi o sieć oni mogą mieć zupełnie inną. Dlatego ataki hakerskie w celu wydobycia informacji mogą być bezskuteczne. Trzeci aspekt i zarazem ostatni, za pomocą fal elektromagnetycznych można kontrolować ludzkie emocje i co najgorsze postrzeganie rzeczywistości. Skąd mieliśmy wojny światowe, czemu ludzie wariują, skąd mamy pseudokibiców, huśtawki nastrojów itp. Owszem mogą być inne przyczyny, ale nie ma się co okłamywać- HAARP jest główną przyczyną. Z jego pomocą można powodować fluktuancje pola magnetycznego, stąd przypadki wyrzucania ryb i innych organizmów wodnych na brzeg. To samo tyczy się ptaków. Odnośnie innego postrzgania rzeczywistości (mówię o projekcie Blue Beam) też może być spowodowany HAARP'em. Zmiana częstotliwości Shumana może spowodować przejście do IV gęstości. Zaznajomieni z tym tematem będą wiedzieć o co chodzi. Polecam przeczytać NEXUS 2012. Polecam również anime Chaos Head. To rozszerzona wersja Blue Beam. Wojsko jest w stanie kształtować rzeczywistość. Mogą wywołać inwazję kosmitów albo uderzenie komety. Za to może być odpowiedzialny nowy rodzaj fali elektromagnetycznej, nazwę ją niebieska fala. Może mieć częstotliwość wyższą i długość krótszą od fali gamma. Ta fala może zmieniać rzeczywistość. Jest w stanie przywrócić życie zmarłym bliskim. Po prostu ich śmierć mogłaby nigdy nie mieć miejsca. Powiem ogólnie: TA FALA MOŻE ZMIENIAĆ STRUKTURĘ INFORMACYJNĄ WSZECHSWIATA. To na tyle.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

nanashi6 - piszesz prawdę. To

nanashi6 - piszesz prawdę. To bardzo poważna sprawa i zamierzenia NWO właśnie wtym kierunku realizują program dezinformacyjny odwracając uwagę do zjawisk kosmicznych, które są jak były i będą bez większego wpływu na ludzkość. I nie przejmyj sie agenturalną dezinformacją w stylu...: "co paliłeś.... etc... Jesteś nowy i takich agentura w pierwszym podejściu uderza takimi właśnie argumentami.

Strony

Skomentuj