Asteroida wielkości około 50 metrów przeleci obok Ziemi

Kategorie: 

własne

Dzięki pracy obserwatorium automatycznego Ison-NM odkryto już wiele ciekawych obiektów astronomicznych. Część z nich to tak zwane obiekty NEO, czyli Near Earth Objects, właśnie odkryto takie ciało niebieskie i ustalono, że przeleci już dzisiaj wieczorem.

 

Nowy asteroid w pobliżu Ziemi, został odkryty przez astronomów z prywatnego obserwatorium Tenagra w USA. Do czasu, gdy nastąpi potwierdzenie obserwacji przez inne teleskopy, obiekt posiada tymczasowe oznaczenie TCT501.  Średnica tego ciała niebieskiego szacuje się 25 do 50 metrów.

 

Asteroida ma przelecieć między Ziemią a Księżycem w niedzielę o 16:03 czasu uniwersalnego. Największe zbliżenie do Ziemi nastąpi w odległości 256,5 tysięcy kilometrów od Ziemi a to około 0,6 odległości księżycowej.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika twoja stara

Lol znowu coś.  dnia

Lol znowu coś.  dnia 12.11.2012 będzie leciała moja lodówka ok. 10 metrów skutki tak tragiczne że ziemia na pół się podzieli i będą 2 ziemie 1 i 2 ludzi przeżyje tylko 10.000 osób w australii.

Portret użytkownika nitroo

wystarczy zastosowac tzw.

wystarczy zastosowac tzw.  holownik kosmiczny, a mianowicie wystrzelic obiekt o wmiare duzej masie by tym samym spowodować odksztaucenie trajektori lotu asteroidy, gdyż nawet niewielki obiekt w przestrzeni może podziałać swoja grawitacja przyciągnąc inny obiekt do siebie.  Tak sie  dzieiej np z wszelkimi asteroidami ktore trafiaja w saturna, przez to ze saturn ma wielka mase.  Uhh troche masło maślane napisałem ale myśle ze każdy powinien zrozumieć.W sktórce:  Odchylić trajektorie lotu asteroidy można za pomocą innego ciała które znajdzie sie w pobliżu by zadziałać swloja masa i przyciągnąć. Aczkolwiek manewr ten nie należy do łatwych.

Portret użytkownika Anarchiusz

ekhmm czasu i pieniedzy i

ekhmm czasu i pieniedzy i technologii ktorej nie mamy... ten czlowiek nie pisze o podlaczeniu silnika do obiektu, czy zmianie masy obiektu a o wplywie grawitacji obiektow.... GRAWITACJI .. przy silach takich jak ksiezyc ziemia slonce... jaka sile musieli bysmy wytworzyc(jak duzy obiekt wyslac) lub jak daleko od ziemi trzeba by bylo wytrącic obiekt.... to jest kompletna bzdura.Ja rozumiem ze mozna destylowac wode z pomoca lokomotywy na biegunie... ale sa łatwiejsze tanisze i sposoby dajace wieksze szanse powodzenia..

Strony

Skomentuj