Trwają skoordynowane ataki na chrześcijaństwo

Kategorie: 

Rzekomy sensacyjny manuskrypt

Chrześcijanie znaleźli się znowu pod ostrzałem. Ktoś konsekwentnie podejmuje próby uderzenia w religię stanowiącą podstawy nowoczesnej cywilizacji zachodniej. Czy nam się to podoba czy nie Europa osiągnęła swoją niegdysiejszą potęgę właśnie dzięki wartościom chrześcijańskim. Od zarania dziejów wiara w Jezusa nie podoba się wyznawcom niektórych religii monoteistycznych.

Kilka lat temu podjęto pierwsza próbę ideologicznego uderzenia w Chrześcijaństwo. Była nią powieść, oraz film Kod da Vinci. Powieść przez wielu traktowana jest niemal jak opracowanie historyczne. To tam po raz pierwszy pojawiła się sugestia jakoby najważniejszym apostołem Jezusa miała być jego żona Maria Magdalena. 

 

W międzyczasie pojawiła się kolejna prowokacja. Film sponsorowany przez kanał National Geographic, który miał ujawniać rzekomy grobowiec Jezusa. Ta "sensacja" nie spowodowała jednak oczekiwanego wydźwięku, bo okazało się, że odkrycie mimo szczerych chęci nie ma potencjału zniszczenia podstaw religii.

 

Teraz znowu odgrzewa się "kotleta" z żoną Jezusa i dochodzi do tego dokładnie wtedy, kiedy świat islamski szaleje z wściekłości za film, który obraża wiarę muzułmanów. Jako winnych bluźnierstwu ktoś wskazał właśnie chrześcijan, co doprowadziło do tego, że gniew islamistów został skierowany przeciw wyznawcom Jezusa. W takich okolicznościach detonuje się sensację w postaci rzekomego odczytania dowodu, że miał on żonę. Przypadek czy raczej kolejny punkt konsekwentnie realizowanego planu? 

 

Dodatkowo brytyjski naukowiec, Francis Watson zaprzeczył autentyczności papirusu zawierających nowe szczegóły dotyczące domniemanego ziemskiego życia Jezusa Chrystusa. Po analizie tekstu, Watson, profesor na Uniwersytecie w Durham  stwierdziła, że ​​"prawie na pewno", opublikowany fragment nie jest oryginalny. 

 

Jak się okazało, mógł zostać dopisany znacznie później. Świat naukowy od początku był raczej sceptyczny w stosunku do "odkrycia" profesorki z Uniwersytetu Harvarda, Karen King, która pierwsza stwierdziła, że znalazła nowe dowody ziemskiego życia Jezusa Chrystusa, w tym małżeństwa z Marią Magdaleną. Na podstawie studium ośmiu linii małego fragmentu papirusu datowanego na IV wiek, uznała, że Chrystus nie tylko istniał naprawdę, ale rzekomo nawet miał rodzinę.


Jak zauważono, odkrycie kawałka tekstu odbyło się w niewyjaśnionych okolicznościach. King ogłosiła, że dotarła do niej w 2010 roku, gdy zwrócono się do niej z prośbą o tłumaczenie tekstu.  Według niej, ktoś kupił ten papirus w 1997 roku w Niemczech, gdzie fragment znajdował się od początku lat 80-tych ubiegłego wieku.  To gdzie papirus znajdował się wcześniej nie jest wiadome.

Watson uznał, że tekst jest fałszywy. Jego zdaniem, jest to według niego kompilacja fragmentów Ewangelii Tomasza w języku koptyjskim, które zostały poprawione. Uczeni niemieccy wsparli go stwierdzając, że tekst wygląda dziwnie i nie pasuje do innych z tego okresu. Te informacje nie dotrą jednak do szerokiej publiczności, ale fakt, że Jezus miał żonę, wyryje się głęboko w pamięci społeczeństwa sugerując, że Chrześcijaństwo się myli a Judaizm nie.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Ola

Drogi Duszku w jednym sie z

Drogi Duszku w jednym sie z Toba nie zgadzam. A mianowicie, ze Jezus byl niczym wiecej jak tylko nawiedzonym, bogobojnym Zydem. Masz racje, ze  z urodzenia byl Zydem, widziano w nim nastepce  tronu Dawida, ale to wszystko. Moim zdaniem byl on  rewolucjonista i buntownikiem i mial duza wiedze, ktora chcial przekazac Zydom a moze i innym ludziom. Niezrozumiano go wtedy a pozniej zrobiono z niego Boga i ofiare i to co chcial ludziom przekazac stracilo znaczenie. Najlepiej widac to w ponizszym cytacie:Mk11(22) A Jezus, odpowiadając, rzekł do nich: "Miejcie wiarę w Boga. (23) Zaprawdę wam mówię, że kto by rzekł tej górze: 'Podnieś się i rzuć w morze', a nie powątpiewał w swoim sercu, lecz wierzył, że stanie się to, co mówi, tak mu się spełni. (24) Dlatego też wam mówię: Wszystko, o co się modlicie i o co prosicie, wierzcie, że właściwie już otrzymaliście, a będziecie to mieli.Czyz o tym nie mowi dzisiaj fizyka kwantowa, Gregg Braden, ze nasze zyczenia musimy pelni wiary tak widziec jakby juz sie spelnily, pelni wdziecznosci i milosci nasze mysli musza sie spotkac w sercu.  Mysle, ze Jezus  nie chcial abysmy padli przed nim na kolana. Wrecz przeciwnie, chcial abysmy sie z tego wyzwolili, abysmy poznali kim jestesmy –„Ja i Ojciec jestesmy jednoscia”- takze dzisiaj nabiera innego, bardziej zrozumialego znaczenia."Będziecie dokonywać większych dzieł, niż nawet Ja sam dokonywałem”. Oczywiscie, ze nie jestesmy w stanie tego robic, bo jestesmy jeszcze zbyt ....prymitywni, ale mozemy dzisiaj  zrozumiec lepiej niz przed 2000 lat jego przeslania.Nie naleze do zadnej religii i byc moze sie myle, ale mysle, ze jest to interesujace popatrzyc z tej perspektywy na postac Jezusa. Pozdr. Ola

Portret użytkownika Mark

Czy nigdy nie przyszlo Wam do

Czy nigdy nie przyszlo Wam do glowy czemu templariusze otrzymali niesamowite przywileje ? Pozniej potege z ktora liczyli sie nawet krolowie ? Czy zapytaliscie sie czemu Papiez jak I Krol francuski Phillip wydali rozkaz na wyrzniecie templariuszy ? Co oni odkryli ? czemu P. Jezus do 180 roku byl tylko czlowiekiem pozniej wyniesiony jako Syn Bozy ? I wlasciwie jest w kosciele uwazany jak Bog w postaci trojcy przenajswietrzej ! P. Jezus mowil ze my wszyscy jestesmy dziecmi
Bozymi Nigdy nie mowil ze on jest Bogiem ! Jest wiele informacji na ten temat wiele moze prawdziwych wiele zfalszowanych , nawet przez Koscol.
P.Jazeus napewno byl swieta osoba , mesjaszem oczkekiwanym przez zydow, dzisaj mamy w koscialach krzyz z P Jezusem a co z Bogiem do ktorego sie modlil P Jezus ?
Ja uwazam ze jest jeden Bog (tak jak w kazdych wyznaniach , Buddyzmu, Islamu , Chrescijan zydow z czego trzy ostatnie maja wspolne korzenie. ) otoczony aniolami prorokami swietymi i P Jezus byl jednym z nich. Nauczycielm ktory wskazal nam droge do zycia wiecznego poswiecajac swoje zycie za nas. Jest kilka papirusow odnalezionych I potwierdzonych jako autentyczne ukazujace inne swiatlo zycia P Jezusa jak I apostolow. Kto wie gdzie jest prawda. Napewno wielu bedzie za jak I przeciwko. Najwazniejsze jest jacy my jestesmy dla siebie nawzajem I jak P Jezus powiedzial ze kosciol to nie budynek Kosciol jest tam gdzie dwuch czy trzech spotykaja sie I modla tam Bog jest.

Portret użytkownika 1000 / 1000

!!! - Artykuł trafia w ISTOTĘ

!!! - Artykuł trafia w ISTOTĘ PROBLEMU. W samą jego źrenicę. - Kościół Powszechny jest wściekle atakowany, bo tylko On przechowuje DUCHOWY SKARB. Gdyby Kościół był był anachronicznym zabobonem wystarczyłoby jego wyznawców zostawić samym sobie, aby się bawili w swoją . – JEST INACZEJ. – Demony oraz ich słudzy wiedzą, że ta <śmieszna powszechna wiara> daje DUCHOWE ŻYCIE, którą próbują zabić, ośmieszyć albo zafałszować. – Sensem dziejów jest to tytaniczna duchowa wojna. Reszta to scenografia i dekoracje.

Portret użytkownika swit59

3.26  Trochę więc z innej

3.26  Trochę więc z innej strony patrząc:   Czy mieliście do czynienia z...SIŁAMI WYŻSZYMI? Ja i owszem...i to na wiele sposobów: Spirytyzm pokazał mi wpływ czynnika DUCHOWEGO nie dość,że zaskakującego mnie co i rusz,to jeszcze na dodatek LOGICZNEGO co z razu mój mały rozumek nie bardzo pojmował,ale CZAS...wszystko potwierdza ! Podobnie było i z UFO...SZOK CUDA...PRZEKAZY...i też LOGICZNE i SPRAWDZALNE!  Prorocze SNY...własne DOCIEKANIA...właściwie gdzie nie spojrzę...widzę RĘKĘ WPŁYW czynnika  DUCHOWEGO i to bardzo INTELIGENTNEGO-MĄDREGO ! Czy to...BÓG?   Cóż...dalej logicznie myśląc...:JEŚLI NIE ON TO KTO ?   Dawne ludy w każdym z ww przypadków widziały BOGA(-ów)... my różnimy się jednak znacznie od nich zdobytą wiedzą więc...???   Tak,nie padamy przed NIMi na kolana,ale...mówimy: BRACIE w istnieniu !Bardziej traktujemy ich jak STARszego BRATA,który wcześniej urodzony więcej wie i potrafi !   ON...BÓG...jak i na MISTRZA przystaje...BARDZO SIĘ Z TEGO CIESZY !  AW końcu...MAMY SIĘ STAĆ jemu PODOBNYMI...Prawda ?!   3.40...? Tak,więc trzeba nam TEN KRZYŻ(=4...) pański WZiąć na PLeryB KOŃCA doczekawszy i RZucić się ...???WpierOD...czego propoNU!JeCie...zacząć ?   

Portret użytkownika wielebny Hektor

Niezliczone są wszystkie

Niezliczone są wszystkie fałszywe religie a wielu sprytnych ludzi zapewniało sobie z „owieczek” korzyści. Prawdziwy Bóg, Stwórca nie musi niczego kupować i nie potrzebuje pieniędzy o które religie stale walczą. Bez pieniędzy „baranków” religie muszą przeminąć... Czas najlepiej wszystko weryfikuje lecz sam czas nie przemija, a my przemijamy...Jaka piękna jesień..., jadłem czerwone i pachnące jabłka oraz słodkie winogrona..., tak chce się żyć..., oddam chwałę naszemu Bogu Stwórcy oraz Jezusowi, Jego Synowi...

Portret użytkownika Zlobek

  A zastanawialiście się

 A zastanawialiście się kiedyś dlaczego tylko na chrześcijaństwo są tak wielkie ataki ze strony mediów i naukowców na całym świecie ?? nie ma obaleń religi islamu ani buddyzmu nikt nie obala hare krishny mimo tego ze to też jest na całym świecie;P Chyba sami przyznacie że to Ciekawe prawda ??samo nasówa się na myśl że komuś bardzo zależy na tym żeby zniszczyć Chrześcijaństwo ;P i już tłumaczę  komu i dlaczego. Każdy tutaj wie kim są illuminati ze jest to grupa ludzi założona X lat temu mająca najwiękrzy wpływ na naszą planete. Manipulują ludźmi coraz bardziej poprzez media, leki, szczepionki, muzykę, przekazy podprogowe w reklamach. Tym wszystkim tworzą nam sztuczne poczucie demokracji wolności, postępu oraz świadomości. Prezydenci państw, politycy są jedynie pionkami w ich grze którzy wykonują ażde ich polecenie. Media są skorumpowane nie można powiedzieć czegoś co jest prawdą, nie usłyszysz w RMF FM prawdziwych kawałków o miłości wszedzie tylko ogłupiające teksty i muzyka ze specjalną częstotliwością która wywołuje w mózgu pewne efekty których my nawet nie zauważamy ale mózg je odbiera. Dobrym przykładem jest to że ludzie słuchający normalnej dobrej muzyki to ludzie bardziej inteligenti od tych którzy słuchają techno oraz komercyjnych kawałków lady gagi. To wszystko dzieje się od wielu lat i niestety przyszło nam żyć w czasach gdzie wszystko jest ustawione od góry naszymi losami kierują ludzie którym bogactwa nie wystarczają i chcą rządzić planetą i każdym z nas. Żyjemy w czasach gdzie lekarze niszczą zdrowie, media niszczą informację, politycy niszczą wolność , sądy sprawiedliwość a NAUKOWCY i UNIWERSYTETY niszczą wiedzę. Dobra kontynuując bo ja sie za bardzo lubie rozwlekać nad sprawami oczywistymi. Ci cali pożal się Illuminaci jak sami zakładają wszyscy są wyznawcami kościoła szatana. Skoro wiec oni wyznają szatana to musi też być Bóg. Zawsze jesli jest zło to jest też dobro. A więc najwiękrzym zagrożeniem dla nich jest miłość, dobroć, prawda uczciwość i podobne cechy które cechują Chrześcijaństwo. To jest najwiękrze zagrożenie gdyby tak nie było to w teledyskach np riany nie było by symboli szatana, na całym świecie nie sprowadzano by miłości do sexu, nie wpajano by że ona nie istnieje. Chyba logiczne jest że wszystko można obalić każdą prawdę przekręcić tak samo biblie itp. I nie dziwie się ludziom że w to wierzą bo to całkiem sensowne obalenia wypowiadane przez niewiadomo jakich profesorów ale nie wiem czy wiecie ze na każde takie obalenie można znaleść równie sensowną antytezę która z koleji pokazuje równie logicznie ze dane obalenie to fikcja. I jak widać wszystko jest na opak a my tego nie dostrzegamy. Tym na górze bardzo zależy na wykorzenieniu z ludzkich serc wartości o jakich mówił Jezus, to płacą za to żeby tak się stało, płacą naukowcą żeby stworzyli takie teorie które mają oabalić Jezusa, biblie i tak dalej. Media są przekupione żeby tylko ośmieszyć kościół. i to się napędza. Bo logicznie myśląc czy przeszkadzało by Wam żeby wszyscy na świecie żyli miłością prawdą i ideałami głoszonymi przez Jezusa no oczywiście że nie. Ale im to przeszkadza bo wtedy oni nie mogliby istnieć dlatego zrobią wszystko żeby rozbić rodzine i wykrzewić z nas wartości które są dobre. Ale wy i tak myślicie ze religia was ogranicza. Tyle dobrego potraficie napisać o tym jak manipulują nami elity ale nie widzicie tego jak bardzo sami jesteście zmanipulowani, tyle komentarzy piszecie z nienawiścią tak jakgdybyście nie potrafili zaakceptować innych takimi jacy są. A to samo przez się potwierdza że dobro  jest wykorzenione z waszych serc a o to im własnie chodzi.Ot odpowiedź na to z kąd dzisiaj tak wielka niechęć do chrześcijaństwa i tak wiele teori które obalają to wszystko. Tylko po to by ludzie nie byli zdolni kochać i widzeić sensu w miłości której ostoją jest właśnie nauka głoszona przez Jezusa. Takimi którzy nie kochają bo sami nie czują sie kochani takimi którzy ciągle w gębi duszy potrzebują akceptacji manipuluje się o wiele łatwiej.

Strony

Skomentuj