Smugi z samolotów, niedoceniony czynnik wpływający na temperaturę Ziemi

Kategorie: 

Smugi w okolicy Wrocławia - 01 września 2012

Wciąż słyszymy o potrzebie redukcji emisji tak zwanych gazów cieplarnianych. Bohatersko rezygnujemy z rozwoju cywilizacyjnego celem zmniejszenia liczby dwutlenku węgla dostającego się do atmosfery. Jednocześnie nauczono nas nie zauważać takich czynników wpływających na klimat jak Słońce i smugi kondensacyjne z samolotów.

 

Temat chemtrails budzi zawsze kontrowersje sprowadzając wszystko  do nigdy niekończącego się sporu o pryncypia, czyli czy celowe tworzenie chmur istnieje. Ten spór wydaje się być nie do rozwiązania.  Zwolennicy i przeciwnicy teorii,  że ktoś prowadzi globalne eksperymenty pogodowe zgadzają się, co do jednego. Smugi istnieją i niektóre dają podstawę chmurom piętra wysokiego, co prowadzi do powstawania charakterystycznej mgły wysoko nad ziemią. Widać to wyraźnie w słoneczny dzień, gdy Słońce świeci jakby było za filtrem fotograficznym.

Zdjęcie przedstawia halo słoneczne obserwowane 13 września w okolicy Węglińca

Gdy do tego dochodzi od razu zaczynają się obserwacje fenomenów optycznych typu halo słoneczne czy słońca poboczne. Zjawiska kiedyś zarezerwowane raczej dla koła podbiegunowego stają się codziennością. Co do tego też sporu raczej nie ma. Istotna różnica zdań pojawia się w ocenie szkodliwości tych oparów. Wiadomo, że samoloty nie latają na wodę, a jednak wśród przeciwników chemtrails panuje przekonanie, że zostaje za nimi wyłącznie para wodna i na ziemię nie spadają wcale żadne metale ciężkie i inne toksyczne substancje. Przyjmiemy dla uproszczenia, że tak jest.

 

Nadal pozostaje kwestia wpływu tych nieszkodliwych smug na ziemski klimat. Jedyne badania na ten temat prowadziła w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku agencja kosmiczna NASA. Obserwowano ewolucję chmur pozostających po samolotach i stwierdzono, że ich wpływ na klimat jest znacznie większy niż uważano wcześniej. Sugerowano wtedy pogłębienie wiedzy na ten temat. Zamiast tego doprowadzono do sytuacji, w której ludzie już nie zauważają kratki na niebie za to ich portfele są skutecznie drenowane przez rozmaite konieczne podwyżki w celu ratowania planety.

 

Porozmawiajmy o tym, co zrobić, aby smugi znikały jak przed laty. Nie jest możliwe, żeby w ciągu kilku dekad doszło do tak radykalnych zmian. Czy smugi trują? Nie wiadomo tego na pewno, ale wiadomo, że wpływają na klimat i rozsiewanie aerozoli bez żadnej kontroli jest dużo większym problemem niż wszystkie emisje dwutlenku węgla pochodzenia przemysłowego razem wzięte.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ja

Jedynym sposobem aby rozwiać

Jedynym sposobem aby rozwiać wszelkie wątpliwoście odośnie smug jest przeprowadzenie badań na sobie odnośnie "zwłaszcza ci powinni to zrobić gdzie ten fenomen występuje bardzo często" obecności metali tj. Stront, bar czy aluminium. Jeśli w pobliżu nie ma fabryk, hut przetwarzających tego typu metale to sprawa będzie oczywista. Ocywiście badania muszą byc przeprowadzone rzetelnie, a wyniki należałoby skonsultować z kimś zaufanym. Sam przeprowadzałem badania pare lat temu odnośnie inego fenomenu wyniki wyszły albo błędne i nie przyznano się do tego albo mocno zawyżone - oczywiście niepozwolono mi zabrać ich ze sobą w celu przeanalizowania dalej...Myślisz że to spisek, a może to tylko błąd ludzki który jest ukrywany, bo co by to świadczyło o takiej instytucji? że robi wszystko na odwal...

Portret użytkownika Ulmus

Juszka, jeśli przeoczyłaś

Juszka, jeśli przeoczyłaś moją odpowiedź na Twój wpis - rozumiem, jeżeli go zignorowałaś, to nie jesteś poważną osobą, a tutaj tworzysz jedynie sobie a muzą... Na tutejszym  forum jest temat o chemtrails, miejsce do dyskusji - wymarzone, a tutaj? Łatwo przeoczyć odpowiedzi na swoje wpisy, a po kilku dniach temat leży już odłogiem, a na grzebanie w archiwach nie mamy czasu. gash - podobnie, niejednokrotnie zapraszałem Cię do dyskusji na argumenty (na forum), ale jak widzę takowych nie posiadasz, wolisz infantylne słowne przepychanki... Stefan - skąd wniosek, że rzekome chemtrails muszą być rozsiewane ze stratosfery?? Użycie bomb neeutronowych celem zmniejszenia populacji doprowadzi do buntu tych, którzy pozostana przy życiu. Tu chodzi o domniemane zmniejszenie liczby ludności globu w taki sposób, by Ci, którzy pozostaną przy życiu nie podjerzewali lub nie wierzyli, iż może się za tym kryć urzeczywistnianie diabolicznych planów jakichś ludzi u szczytu władzy. Jak widać po wielu wypowiedziach jeśli plan istnieje, a wiele wskazuje na to, że tak - ma się bardzo dobrze, a jego realizacja trwa. Odpowiednio zindoktrynowani ludzie niczego nie podejrzewają, niektórzy wrecz walczą (najczęściej wyśmiewając) z tymi, którzy taką ewentualnosć biorą pod uwagę i szukają informacji.

Portret użytkownika Ulmus

Nikiel - trzeba wielkiej

Nikiel - trzeba wielkiej durnoty, by wierzyć w uprzejmość i życzliwość władzy względem społeczeństw i nie zakładać, że mogą być wrogo nastawieni co może przejawiać się na wiele sposobów. Ciasnota intelektualna od zarania dziejów wtłaczana jest w ciemnogrody i ich pachołki wciąż dają znać o sobie, czego Twój tekst (nie jedyny), jest wybitnym tego przykładem.

Portret użytkownika Ulmus

Uzurpujesz sobie prawo do

Uzurpujesz sobie prawo do własnego zdania i dobrze, problem w tym, że Ty nie masz swojego zdania, bo aby je zaprezentować, należy podać odpowiednie argumenty. Ty ich nie podajesz, a Twoja retoryka jest na poziomie dziecka - "nie, bo nie".

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

"TEORIA SPISKU": Dla

"TEORIA SPISKU":Dla wszystkich wyśmiewających teorię spisku taka refleksja...:Spisek nie jest wymysłem...Spisek wpisany jest w ludzką społeczność od zarania dziejówSpiskują rodzice w stosunku do dzieci;spiskuje matka z dziećmi przeciwko ojcuspiskuje ojciec z dziećmi przeciwko matcespiskują dzieci przeciwko rodzicom... Tym faktom nikt, nawet największy osioł nie może zaprzeczyć....spiskuje złodziej przeciwko ofierzespiskuje złodziej przeciwko złodziejowispiskuje społeczenstwo przeciwko włądzyspiskuje władza przeciwko społeczeństwu...Tym faktom nikt, nawet największy osioł nie może zaprzeczyć.... A kiedy powstają spiski?SPISKI POWSTAJĄ, GDY NASTĘPUJE KONFLIKT INTERESÓW - ZAWSZE!A więc półgłówki bez wyobraźni: Czy wasz interes pasuje waszej Włądzy?- chcesz pracy za "godziwe" zarobki - Twój interes jest sprzeczny z interesem twojego pracodawcy...- chcesz urlopu, lub jesteś chory idziesz na zwolnienie lekarskie lub do szpitala... Twój interes jest sprzeczny z interesem twojego pracodawcy i... budźetu ZUS  ... lepiej by takich jak ty było najmniej....- przemycasz towary... działąsz wbrew interesowi US, a co za tym idzie wbrew interesowi państwa ... lepiej by takich było jak najmniejTworzysz swój mały interes w branży spożywczej konkurencyjnie do pobliskiego supermarketu...działasz wbrew interesowi którejś korporacji... lepiej by takich było jak najmniejwpadłes w kłopoty finasowe, tracisz dom wskutek podatku katastralnego i ze swojej emerytury już go nie utrzymasz... popełniasz samobójstwo... Straciłeś to co w czasach hossy i młodości z szumem banknotów "ciężko" zapracowałeś..- jeśli strzelisz sobie włeb... nie ma sprawy - wyręczasz władzę... jeśli nie ..powiększasz grono osób na zasiłku... lepiej by takich było jak najmniej Jest na to wszystko lekarstwo... Spisek na globalną skalę:Robactwo skatalogować, wytępić iresztę poddać absolutnej kontroli Władzy. To proste - Ja bym tak zrobił mając odpowiednie zaplecze techniki i technologii oraz mentalność globalnego egoisty - ty też...! Cłąy świat byłby tylko mój... Marzenie każdego z was I plan ICH A ONI mają wszystko już co trzeba... I mają Ciebie... totalnego idiotę bez wyobraźni....  

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Twój post do tematu ma się

Twój post do tematu ma się jak piernik do wiatraka, co jeszcze wymyślisz żeby zaistnieć na tym forum Teoria Gospodyń Wiejskich, Teoria Twojej Niemylności, Teoria Każdego Inaczej Myślacego Jak Ty??? Każdy z nas ma rozum i takie wpychanie na siłę wszystkiego jest gorsze od rządowych spisków pomyśl zanim zaczniesz pisać ps temat był o szkodliwości (lub dobrodziejstwie) smug -jak niektórzy nazywają- chemicznych choć np ja czy inne osoby uważają że to zwykłe smugi kondensacyjnepozdrawiam Juszka

Strony

Skomentuj