Rosjanie uruchamiają specjalny program w celu kontroli umysłów mieszkańców Europy Wschodniej

Kategorie: 

techlineinfo.com

Większość ludzi żyje w błędnym przeświadczeniu, że Internet jest miejscem, które zapewnia anonimowość oraz jest czymś odrębnym od telewizyjnej propagandy. Niestety sprawy mają się inaczej. Anonimowość w sieci nie istnieje a propaganda w Internecie działa uzupełniająco do tej telewizyjnej. Okazuje się, że Rosjanie planują skoordynowane akcje poza swoim terytorium, których celem będzie wpłynięcie na opinię publiczną danego kraju poprzez oddziaływanie propagandowe programowane między innymi w sieciach społecznościowych.

 

Brzmi groźnie a Rosja nawet nie zamierza ukrywać, że planuje udoskonalić metody programowania społeczeństw na określone poglądy. Co więcej ogłoszono publicznie trzy przetargi na stworzenie takiego systemu? Jeden z modułów systemu o nazwie "dysput" ma zajmować się monitorowaniem lokalnej blogosfery i forów wolnej wymiany myśli. Jednym słowem, aby komuś "zryć przysłowiowy beret" trzeba go najpierw poznać.

 

Według informacji prasowych system będzie testowany na krajach będących kiedyś członkami Związku Radzieckiego. Uwieńczeniem nowego rosyjskiego podejścia do prowadzenia wojny informacyjnej będzie wrzucanie w sieci społecznościwe tego, co będzie potrzebował wywiad.

 

Myliłby się ktoś, kto uznałby technologię, po którą sięga Rosja, jako coś nadzwyczajnego. Polskie urzędy skarbowe korzystają z usług pewnej firmy, która kojarzy transakcje na allegro i dostarcza informacji o nich. Scalanie źródeł informacji może tylko pogłębić poziom zamordyzmu i całkowitej kontroli nad obywatelami.

 

Wpływanie na opinię publiczną z wykorzystaniem sieci społecznościowych stosują często Amerykanie po prostu bezlitośnie wycinając niektóre treści. Sam Facebook tak jak i Nasza Klasa czy Gadu Gadu musi stanowić i pewnie stanowi pokusę dla służb. Trudno uwierzyć, że nie korzystają z takich obfitych baz publicznych baz danych.

 

Jeśli Rosjanie chcą wpływać na myślenie innych narodów to może warto sobie zadać pytanie czy przypadkiem już tego nie robią ustalając, co kilkudziesięcio milionowy naród dowie się na temat tego czy tamtego, co jest akurat korzystne dla Rosji.

 

Jest znany publicznie jeszcze jeden projekt oddziaływania na społeczności lokalne poprzez zaszczepianie określonego światopoglądu. To skoordynowane wpisy internetowe koordynowane na zasadzie przekazów dnia. Najlepsi są w tym Żydzi. Na całym świecie mieszkający w diasporze Żydzi działają wspólnie w ramach projektu zwanego "hasbara".

 

Jego celem jest promocja Izraela na arenie międzynarodowej oraz promocja jego polityki. Fora dyskusyjne w konkretnych krajach zostały dosłownie zasiane informacjami. Metoda "hasbary"  może być stosowana na różnych nośnikach, nie tylko w Internecie, ale poprzez inspirowanie konkretnych artykułów prasowych etc. Prawdopodobnie Rosjanie planują właśnie taką zmasowaną aktywność internetową, która zostanie odpowiednio ukierunkowana a dzięki posiadaniu systemu do monitoringu będą mogli zobaczyć też na ile zasiane przez nich idee zakiełkowały.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Martin

NIE, to nie możliwe!

NIE, to nie możliwe! Przeczytaj tytuł tego artykułu na głos i spróbuj się nie śmiać. Nieważne jak ciekawy i intrygujący byłby to artykuł, a takim tytułem moim obowiązkiem jest go olać. Wracam poczytać o kolejnych, bezpłciowych tornadach.

Portret użytkownika kwiatek

Tak zwane media głównego

Tak zwane media głównego nurtu - nauczono się tworzyć propagandę i manipulować z ich pomocą. To co powszechnie uważamy za reklamę komercyjną to tylko wierzchołek możliwości maniupulacji zbiorową świadomością. Z internetem od zawsze był problem. Z chwilą gdy zaczęto używać drzew decyzyjnych i systemów eksperckich (dzisiaj to już w zasadzie AI) problem zniknął. Z chwilą gdy do użycia wszedł Facebook, Google+(dla amerykanów i eurosojuzu), NK (Polska i eurosojuz) i odnoklaszniki (Rosja) manipulowanie przestało być aż takim problemem.  Tak naprawdę całość opiera się na tej samej zasadzie na której w PRLu istniało kilkadziesiąt osób rozpowiadających "plotki". Zasada ta sama, technologia się zmieniła. Smile

Portret użytkownika Kem

Od lat jestesmy manipulowani

Od lat jestesmy manipulowani przez srodki masowego przekazu.Niektore z w/w fabrykacji wychodza na jaw ( ostatnio corazwiecej ) Mieszkam na dalekim zachodzie , gdzie wiekszosczdaje sobie sprawe z polityki propagandowej.Nie uzywamy telewizorow od lat. Wiadomosci uzyskane w interneciefiltrujemy, ot co.Dziekuje za wspanialy artykul.PozdrawiamKem 

Strony

Skomentuj