Naukowcy proponują tworzenie sztucznych chmur, aby niwelować siłę huraganów

Kategorie: 

hurricane-facts.com

Globalna akcja promocyjna dla geoinżynierii nabiera rozpędu. Ledwie kilka dni temu informowaliśmy o planach polegających na rozpylaniu w atmosferze aerozoli. Miało być to być remedium na nasze problemy z ociepleniem klimatu. Okazuje się, że "sianie" chmur może pomóc schłodzić ocean, co powinno wpłynąć na ograniczenie ilości i siły niszczących huraganów.

Ten szczytny cel zaproponowali naukowcy z brytyjskiego Uniwersytetu w Leeds. Poinformowali oni, że opracowali technologię, która w przyszłości pozwoli opanować w pewnym stopniu wzrost siły cyklonów i huraganów.

 

Huragany powstają w wyniku działania parującej wody ogrzewanej przez Słońce. Autorzy badania obliczyli jak temperatura powierzchni morza wpływa na destrukcyjny potencjał żywiołu i stwierdzili, że w walce z nimi najlepiej stworzyć sztuczne chmury. Jak sami twierdzą, zmniejszenie ilości światła słonecznego odbitego przez te chmury może zmniejszyć temperaturę o kilka stopni Celsjusza.

 

Według obliczeń naukowców najbardziej skutecznie odbijają światło chmury piętra wysokiego,  stratocumulusy. Odpowiedni zasiew takich chmur musiałby być przeprowadzony ze specjalnych statków, które rozpylałyby wodę morską na określonym obszarze. Dzięki temu pozbawione energii cieplnej huragany traciłyby impet i redukowałyby się o przynajmniej jedną kategorię.

 

To już kolejny przykład wiadomości publikowanych na temat geoinżynierii. Wygląda na to, że trwa globalna akcja informacyjna na temat dobrodziejstw wynikających z celowego tworzenia chmur celem wpłynięcia na klimat Ziemi. 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika syzyf

ciekawy artykol -- 

ciekawy artykol --  "Amerykański fizyk Rob Wood wymyślił jak uratować planetę przed globalnym ociepleniem. Wystarczy po prostu stworzyć obłoki ze słonej wody morskiej, aby odbijały one kosmiczną radiację z powrotem do kosmosu. Jednak rosyjscy naukowcy twierdzą, że jest to pomysł skazany na porażkę: to jest niebiezpieczne i mało efektywne.Obłok z morskiej wody z pewnością zamieni się w słony deszcz i zniszczy ogromną ilość roślin oraz uczyni słodką wodę w zbiornikach wodnych niezdatną do picia. Po takich opadach zwykle powstają wymarłe pustynie. Przeciwnicy sztucznych obłoków są przekonani, że takie technologie mogą stać się bronią klimatyczną. W ten sposób na przykład, można wywołać sztuczne powodzie, które zniszczą całe miasta. Teoretycznie, taki apokaliptyczny scenariusz można byłoby zrealizować. Tym bardziej, że człowiek już umie sterować pogodą, choć na małą skalę, opowiada kierownik działu energetycznego Greenpeace Rosji Władimir Czuprow."Można sterować deszczem. Kiedy w kierunku Moskwy szła chmura radioaktywna po awarii w Czernobylu, to osadzano ją z pomocą aerozolu. Deszcze spadły tylko w obwodzie tulskim i homelskim. Jeśli spojrzymy na ślad radioaktywny, to widać, że wówczas, w 1986 roku, on spadł w formie deszczu nie dochodząc do Moskwy."Jednak w Związku Radzieckim nie tworzono chmur, a tylko zmieniano trajektorię ich ruchu. W tej chwili niemożliwe jest stworzenie chmury, po prostu nie ma takich tecchnologii, zauważa dyrektor Instytutu Noosfery Boris Reżabek."Do jakiej wysokości można wyrzucić wodę z armaty? Na odległość około trzech kilometrów. Ludzie chyba nie wyobrażają sobie, jaka ilość wody znajduje się w prawdziwej chmurze. Chmura nad Moskwą zawiera w sobie tysiące, a mniejsza chumra setki ton wody. Czy oni chcą wystrzeliwać setki ton wody na odpowiednią wysokość? To bzdura."..."    http://polish.ruvr.ru/2012_08_28/86465439/

Głosuj za
17
Portret użytkownika danielov

TO JEST NIBIRU. wy ludzie

TO JEST NIBIRU. wy ludzie nawet jakbyscie samego chrystusa zobaczyli to byscie chyba tez nie uwierzyli. jak dlugo zyje to nie widzialem czegos podobnego i nikt mi nie powie, ze w ciagu dnia cos takiego na niebie jak to - jest normalne. Ksiezyc to mozna zobaczyc nawet w ciágu dnia, widzialem go tysiace razy ale nie cos takiego. 

Portret użytkownika elvis_zyje

Kostka Rubika zaczyna nabierc

Kostka Rubika zaczyna nabierc jednolitych kolorow.Nie dajcie sie zwiesc propagandzie!Z nieoficjalnych zrodel(zreeszta nie istnieja oficjalne) ok 20 lat temu gdzies wyczytalem ze w latach 50 XX wieku rosjanie zainteresowali sie zapiskiem Majow z Drezdenskiego muzeum. Inna dziwna info dotarla do mnie ze podobno cos zlego i nieuchronnego odkryli i tajnymi kanalami dotarlo do Onz i G20 o zblizajacym sie  koncu.Oni juz wiedza od dawna,np w Norwegii (chyba w Spitzbergen)wybudowano schron dla calej osiagalnej flory naszego swiata w postaci zamrozonych nasion. To tylko jeden z wielu dowodow na to ze cos sie swieci! Ktos,gdzies napisal ze...scenariusz Rolanda Emmericha powstal na bazie przeciekow i 40 lat lezal w szufladzie.Hmm,kto wie nawet w kazdym klamstwie jest odrobina prawdy.Dzis znowu mi cos zaswitalo ze chyba chemitrals ma cos zaslonic przed naszymi oczami bo jesli juz do tego sie przyznaja to probuja jakos nas powoli przyzwyczajac do coraz wiekszego przyciemniania nieba.Nie moga sobie pozwolic nawet na tydzien prawdy,podobno wszystko ma sie krecic jakby nigdy nic,woda w kranach,gaz w rurach Mery Chriistmas,Alleluja na bank robia NAS w ch...ja!!!Pozdrawiam wszystkich

Portret użytkownika barra barra

Proszę, zajrzycie w ten link

Proszę, zajrzycie w ten link http://earthquake.usgs.gov/monitoring/operations/heliplots_gsn.phpzwróćcie uwagę, że praktycznie w conajmniej 80-90% odczytach z wulkanów o godz. 12 każdy z nich dostał jakiegoś "strała/bodźca", co potwierdzają wykresy. Nastepnie w godzinach pomiędzy 15 a 18 każdy z wulkanów bardzo znacząco się uaktywnił. Pierwszy raz coś takiego widzę. trudno mi zebrać myśli, co mogło być powodem tak widowiskowego ich wzbudzenia?CERN? czytałem wypowiedzi róznych fizyków, że głównie on może przyczyniać się do przeróżnych zachowań Ziemi, począwszy od rzekomych dźwięków, pobudzających rdzeń Ziemi, jak i na tym linku zachowań wulkanów (nastepstwo pobudzonego rdzenia). Przyczyną tak gwałtownych odczytów na pewno nie jest słońce, bo od kilku dni jest "wyluzowane".http://www.tesis.lebedev.ru/en/sun_flares.html?m=8&d=24&y=2012 ??????????????????????????????????????????? 

Strony

Skomentuj