Irański duchowny zapowiedział koniec świata do którego dojdzie za pół roku

Kategorie: 

Ajatollah Chameni - źródło: FARC

To nie pierwszy raz, gdy irański ajatollah, Ali Chamenei wzywa do przygotowań z powodu nadchodzącej zagłady. Podobne ostrzeżenia formułowane były już kilka miesięcy temu. Twierdził wtedy, że nadchodzi wielkie wydarzenie, które zniszczy jak to określił, "zgniły zachód". Teraz poinformował aby szykować się na kluczowe sześć miesięcy.

 

Chamenei w swoim orędziu powiedział Irańczykom, że nadejście 12 imama Mahdiego jest bliskie. Szyici wierzą w idee mesjańską zbliżoną do tej z chrześcijaństwa, które przecież również oczekuje ponownego przyjścia Jezusa, do którego ma dojść w czasach ostatecznych. Według wierzeń islamskich Mahdi jest zbawcą, który ma za zadanie przywrócić właściwy, islamski porządek świata. Do jego przyjścia ma dojść również przed końcem świata.

 

Władze Iranu zaczęły dystrybuować broszurę informacyjną pod wiele mówiącym tytułem, "Ostatnie sześć miesięcy". W dokumencie znajduje się wezwanie do walki z Zachodem oraz zachęta do przygotowań do nadejścia imama Mahdiego. Trzeba chyba zadac pytanie, czy jest to po prostu religijna retoryka czy może zapowiedź tego co wydarzy się na Ziemi w ciągu najbliższego półrocza.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kimbur

Cytowane słowo jest

Cytowane słowo jest wulgaryzmem ze względu na bardzo wulgarny źródłosłów. I to niezależnie od pozytywnej konotacji. Lepiej nie uzywaj słów, których nie rozumiesz lub wydaje Ci się, że rozumiesz.

Portret użytkownika MonaLisa

Kimbur, on rozumie bardzo

Kimbur, on rozumie bardzo dobrze, co oznacza to słowo, i dla tego go używa! A tutaj zaglądają nie tylko dzieciaki, ale i kobiety też. I nie jest milo czytać wulgaryzmy. A jak kto myśli, ze to słowo nie jest wulgaryzmem - to niech poczyta w "Słowniku wulgaryzmów".Miałam kiedyś w pracy taką koleżankę, że tylko takim słownictwem operowała: 1 normalne słowa + 2 przekleństwa.  Aż w końcu na jej imieniny kupiłam jej, i wręczyłam w biurze, przy całej załodze "Słownik wulgaryzmów w j.polskim".  Była cała czerwona, jak rak. Potem już używała wulgaryzmów, jak naprawdę była wściekła, ale jednak trochę żadziej - pomogło.Bądźmy wobec siebie milsze, i szanujmy czytających nasze myśli.

Portret użytkownika Wiktor

mimo wszystko nie uważam

mimo wszystko nie uważam żebym pisząc słowo "zajebista" złamał w jakikolwiek sposób regulamin tym bardziej że słowo "zajebiście" jak i jego odmiany zakorzeniły się już w języku polskim na dobre i pojawiają się od kilku lat na wszelkich forach, blogach,a nawet w telewizji. użycie go w komentarzu miało jedynie nadać tak jak by "dobitności" i nic poza tym

Portret użytkownika Pulsar

A jednak złamałeś regulamin.

A jednak złamałeś regulamin. Słowo to JEST wulgaryzmem. To że moralność dzisiejszej młodzieży i mediów sięgła dna, nie oznacza iż mamy aprobować wzorce zachowania oraz formę wymowy jaką przejawia owa młodzież wraz z dzisiejszą kulturą medialną.Nadal obowiązują jakieś zasady i normy etyczne oraz obyczajowe, i to one zarzucają nam zachowanie społeczne, by zachować kulturę wypowiedzi. 

Portret użytkownika Wiktor

Nie wiedziałem że na tym

Nie wiedziałem że na tym forum jest aż tak wiele "wrażliwych" osób. Skoro określenie stało się tak powszechne, że jest używane w środkach masowego przekazu (takich jak np.TV) i co gorsza nawet młodzież w wieku szkolnym bez większych konsekwencji niż zwrócenie uwagi (osobiście nigdy nie widziałem żeby ktoś zwrócił na to w ogóle uwagę, ale mniejsza z tym...) go używa, to co to za wulgaryzm? I żeby daleko nie szukać to nawet "tutaj" na forum, i w "tym" artykule zawarte są (przynajmniej w mojej ocenie) wyrażenia o wiele bardziej wulgarne cyt." śliwa(nie zarejestrowany), czw., 2012-07-12 13:30a ijeszcze jak czytałem o tych pszczołach to ludzi niezle pojebało przecież bez pszczół wszyscy zgfiniemy powinien tusk i te chujozy z sejmu zająć się to sprawą a nie pierdołami albo dzieci po 3 rodzicah powtóże ludzi niezle pojebało maszyna diabła..." to dla czego tam nikt nie zareagował tylko przyp.....ala się do mnie?! I do tego zamiast wypikać kropkami zmienia tekst na własny! co?! I jeszcze następny mądrala, co pozjadał wszystkie rozumy będzie mi zarzucał że nie znam znaczenia słów NO KUR.. MAĆ! specjalnie napisałem w ten sposób, a Wy powinniście bardziej zwracać uwagę na to "CO" jest napisane, a nie JAK! Na to ile trzeba się naharować żeby zarobić na tą tzw."ŚREDNIĄ KRAJOWĄ" Swoją drogą ciekawe jaki % Polaków zarabia 3600

Portret użytkownika Kotenina

Hej, nie denerwuj się proszę.

Hej, nie denerwuj się proszę. Zasadnicza treść Twojej wypowiedzi pozostała niezmieniona.Moderator też człowiek, mimo że działa w oparciu o regulamin, kieruje się swoją perspektywą w ocenie co jest wulgaryzmem, a co nie.Jako, że osób moderujących znz jest kilka, różne również są interpretacje - jeden uzna takie słowo za wulgarne, inny przepuści.Mod opiera się w ocenie na swojej intuicji i osądzie własnym - dlatego bywają różnice w stopniu "cenzury".Starajmy się, by język naszych komentarzy był przejrzysty i przyjemny w odbiorze dla innych, im mniej szumow komunikacyjnych, tym łatwiej o wzajemne zrozumienie :)Pzdr.

Wolność polega na tym, że ludzie nie boją się śmierci. Ani w ogóle niczego.

Portret użytkownika syzyf

idzcie powiedziec japonczykom

idzcie powiedziec japonczykom ze za pol roku bedzie koniec swiata hahahah kazdy ma swuj koniec a oglaszanie swiatowego jest po to zeby wszyscy w przerazeniu wypatrywali zagrozenia z Nieba a nie zwracali uwagi jak im sie petla na szyi zaciska!!!!!!!!!!!! to tylko moje skronme zdanie i nie zmuszam nikogo do zgadzania sie ze mna!!!

Strony

Skomentuj