Oficjalna reklama chipa RFID, oswajanie społeczeństwa przed implantacją

Kategorie: 

wikipedia.org

Każdy, kto myślał, że chipowanie społeczeństw to wymysł literatury fantastycznonaukowej mylił się. To już nadeszło. Technologia chipowa rewolucjonizuje pojęcie handlu, stosujemy je w kartach zbliżeniowych wciskanych przez banki. Następnym krokiem wydaje się być implantacja chipów, tak jak znakujemy psy czy koty.

 

Od jakiegoś czasu pojawiały się w mediach rozmaite wstawki na temat dobrodziejstw technologii oferowanej przez chipy implantowane podskórnie. BBC ostatnio pokazywała materiał z jednej z klinik porodowych, w których dzieci są chipowane po to, aby nie doszło do pomyłki. Opaska na ręku mamy zapala się na zielono przy jej dziecku.

Teraz zostanie przekroczony kolejny poziom indoktrynacji. W amerykańskiej telewizji będą emitowane reklamy przedstawiające technologię RFID, jako zbawienie dla diabetyków, osób biorących lekarstwa i dla wszystkich, którzy mogą trafić kiedyś do szpitala z jakiegoś wypadku. Jednym kliknięciem będzie można sprawdzić całą historię choroby, co ma przyspieszyć procedury medyczne. Być może reklama powstała kilka lat temu, świadczy o tym data widoczna na początku. Prawdopodobnie do tej pory przeleżała na przysłowiowej półce.

 

Jest jeszcze jeden ważny aspekt wiążący się z wykorzystaniem takiej technologii. Jest nim budowa wielkiej bazy danych lub grupy baz danych połączonych odpowiednio. To jest ziszczenie wizji świata dużo groźniejszego niż ten, kiedy po ulicach robiono łapanki a nawet wtedy Gestapo jednak nie wiedziało wszystkiego.

 

Świat, w którym "nic nie kupisz i nie sprzedasz" bez specjalnego chipa to nie wymysł fantazji. Przejście następuje niezauważalnie a media przedstawią to wszystko, jako dobrodziejstwa postępu. Dość wspomnieć, że w strefach kibica w trakcie Euro zakupy mogły być dokonywane tylko za pomocą kart zbliżeniowych. Jakże łatwiejsze byłoby po prostu przystawianie ręki zamiast karty. Przyzwyczajanie ludzi już trwa a większość sklepów, nawet dzisiaj, wyposażona jest w czytniki zbliżeniowe.

 

Jednak znakowanie ludzi w sposób w narzucający skojarzenia do znakowania bydła choćby nie wiem jak tłumaczony pozostanie bardzo kontrowersyjny a kraj, w którym RFID będzie stosowany na skalę masową trudno będzie nazywać nadal wolnym.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Ina

Każdy kij ma dwa końce.. To,

Każdy kij ma dwa końce..To, co piszesz to oczywiście prawda. W szpitalu, czy np. podczas śledztwa dotyczącego morderstwa, chip na pewno znacznie ułatwiłby sprawę, problem jednak w tym przysłowiowym "drugim końcu kija".Dla ludzi, którzy teraz wręczają łapówki i zbijają miliony na handlu żywym towarem oraz narkotykami chip nie będzie stanowił większego problemu.. wystarczy tylko wręczyć komuś odpowiednio wysoką łapówkę za chwilowe wyłaczenie chipa, chwilowy błąd systemu, zmianę danych na chipie, wynajęcie hakera itp. Poza tym wystarczy tylko spojrzeć, ile teraz jest polityków przymykających oko na łamanie prawa, ba! ile rządów i reżimów handluje narkotykami - czy taki chip będzie dla nich jakąkolwiek przeszkodą? raczej nie, za dla tych którzy takim władzom się sprzeciwiają już tak! Jak najłatwiej uciszyć tych, którzy za dużo gadają - wyłączyć chip, albo zmienić na nim dane, niech zamiast leku, który mu pomaga dostanie taki, na który jest uczulony... albo niech idzie do urzędu skarbowego i się tłumaczy za coś czego nie zrobił, w końcu błąd systemu zawsze się może zdażyć...Czy dla kogoś, kto ma de facto nieograniczony dostęp do bazy danych chipów RFID (tajne służby, rząd) będzie problemem sfałszowanie wyborów, znalezienie "haków" na oponentów politycznych. Nie. A to wszystko będzie oczywiście robione pod płaszczykiem społecznego dobra, bezpieczeństwa.Niebezpieczeństwem nie jest pomoc chorym w szpitalach tylko zbyt duża władza i wiedza dana tym, którzy stoją ponad nami. Władza i wiedza, którą będą mogli wedle własnego uznania wykorzystywać, a my nie będziemy mogli tego kontrolować. Można być szczęśliwym mając obrożę na szyi, ale nie można być wtedy wolnym..

Portret użytkownika Wacław

...to już było! Hitlerowcy, a

...to już było!Hitlerowcy, a może trzeba byłoby powiedzieć - niemcy też dbali o bezpieczeństwo i porządek. Każdy kto według nich był niewygodny lub stanowił zagrożenie, lądował jako więzień obozu koncentracyjnego. Tam otrzymywał od nich tatuaż z numerkiem.Tamci budowali Nowe Niemcy, ci budują Nowy Porządek.

Portret użytkownika danielov

jedynym plusem tego bedzie

jedynym plusem tego bedzie zlikwidowanie mafii- zgodze sie , ale co nam z tego skoro najwięksi mafiozi beda rządzić tym światem i wyprą mniejszych mafiozów? A co do reszty szarej strefy to co ci przeszkadza? mnie nie przeszkadza, a myslisz ze jak zlikwiduja tak szarą strefę to twoje zycie ulegnie polepszeniu? Wszystko zgarna elity a my do roboty jak ci niewolnicy pracowac na swoich panów i to najlepiej 7 dni w tygodniu co nie bedzie czasu i sił na przemyslenie co się wogóle do ku...y nędzy dzieje!NIE MOZNA BUDOWAĆ POKOJU NA FUNDAMENCIE MILIONÓW, MILIARDÓW ZAMORDOWANYCH LUDZI- BO TAKI POKÓJ JEST TYLKO SZTUCZNYM POKOJEM. od zarania dziejów nawet największe totalitarne systemy nie miały racji długotrwalego bytu ponieważ "naród ktory zabija wlasne dzieci- jest narodem bez przyszłości" J.P II 

Portret użytkownika Roni Tornado

norbertos, ale jesteś naiwny

norbertos, ale jesteś naiwny skoro twierdzisz, że dzięki chipom zniknie chandel ludzmi, nie będzie łapówek, że nie będzie prostytucji... Przejżyj na oczy człowieczku bo te rzeczy, które nie mają mieć miejsca wedłóg Ciebie jak będą te chipy, to tak na prawde istnieją "dzięki" tym władcom, którzy chcą zachipować ludzi.

Portret użytkownika danielov

dokladnie przyzwolenie na

dokladnie przyzwolenie na okradanie i wyzyskiwanie ludzi, oraz wielkie łapoki i zyski beda miały tylko Elity! co z tego ze jeden drugiego nie zabije na ulicy skoro prawo do zabijania bedą miały Elity...i tak wkólko mógłbym mówic i mówić. Krąg się zamyka- mikro chip- jest nie dla mnie. Wolę zdechnąć za drutami. Strace życie ale zyskam życie wieczne- jestem wierzący i wiem ze wielu sie ze mna moze nie zgodzić ale to jest moje zdanie i mam prawo wierzyc i myslec w co chce podobnie jak każdy z nas.

Portret użytkownika Qcq

Matko

Matko przenajświętsza....Tak, korzyści które wymienłeś brzmią fajnie ale to fikcja, tak jak ludzie dziś kradną (swoją drogą żałosne to prawo) np muzykę w internecie to tak samo i na to znajdą sposób. Zrozum dobry ale ślepy człwoeiku, chipowanie ludzi to nie jest sposób na osiągnięcie pokoju, przeciwnie, ograniczanmie wolności (a to bedzie największe w histori tej rasy) zawsze prowadzi do tego samego, wojny i smierci milionów.Polecam film Equilibrium, bardzo poszerza świadomość i przedstawia rzeczywistość do jakiej nas te czipy najprawdopodobniej zaprowadzą - totalny totalitaryzm, kompletne więzienie.

Portret użytkownika SurvivorMan

Co do tego zabijania w

Co do tego zabijania w parku... Pytanko: Jaka będzie korzyść dla zabitego? Poza tym... Każdy z nas ma coś do ukrycia. Nie każda tajemnica jest przestępstwem. Jak zatem uchronić swoje prywatne sprawy mając RFID pod skórą?

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika geralt

Myslisz, ze to urzadzenie

Myslisz, ze to urzadzenie sprawi, ze swiat bedzie piekny? Ze rzadzace elity, mafia w bialych rekawiczkach nagle przestana sie brudzic chciwoscia, wladza i pieniedzmi?  Pod kontrola beda wszyscy kowalscy, a przestepczosc i tak bedzie. Byla na dzikim zachodzie, jest w naszym ucywilizowanym swiecie i bedzie w zachipowanym.
Milionowe lapowki - to dopiero bedzie pole do popisu dla lapowkarzy. Ile gruba ryba da, aby dalej byc gruba, nieczipowana ryba?
 

Portret użytkownika Sajgon

Tak będzie najprościej. Temat

Tak będzie najprościej. Temat dziś budzi kontrowersje, ale kiedy wszystko zostanie jeszcze bardziej zautomatyzowane, to o tych kontrowersjach wielu ludzi zapomni i pójdzie za korzyścią i wygodą. Strach też okaże się pomocny. Matka bojąca się, że może zgubić dziecko w szpitalu da się zachipować. Człowiek, bojący się, że niczego normalnie nie kupi da się zachipować. Wystarczy, że jakaś grupa ludzi to zrobi, a za nimi pójdą inni, jak to zwykle bywa. Nowe trendy, wygoda, naśladownictwo... Będzie jak z telefonami komórkowymi, albo komputerami i internetem. Dziś te rzeczy są w każdym domu, a jeszcze kilka lat temu nie były tak popularne i powszechne, też w pewnym stopniu budziły kontrowersje.Wiele wizji z filmów s-f zaczyna się spełniać. Kto by kilka lat temu pomyślał, że naprawdę powstaną dotykowe ekrany? A kto by pomyślał, że każdy za psie grosze będzie mógł mieć taki w swojej kieszeni? A holografy? Mamy już namiastkę w postaci 3D, która przyzwyczaja do przestrzennego obrazu, holografy też zaczynają funkcjonować. Zanim się obejrzymy, powstaną holograficzne wyświetlacze, monitory czy telewizory rodem z jakiegoś Mass Effect'a albo Gwiezdnych Wojen. Lewitujące obiekty już widziałem na filmikach prezentacyjnych. Na razie jest to jeszcze skomplikowane, ale sądzę, że niewiele czasu będzie potrzebne, by każdy mógł kupić sobie własny latający mini prom osobowy. Mamy też już nawet zombie z prawdziwego zdarzenia, więc chipy generalnie są jedynie kwestią czasu... Och, zapomniał bym o wielkiej apokalipsie albo globalnej światowej rewolucji. I w tym niestety jedyna nadzieja, że ten świat zmieni się, zanim inne scenariusze s-f zaczną się realizować w rzeczywistości.

Strony

Skomentuj