Protest brytyjskich pszczelarzy zaniepokojonych wymieraniem pszczół

Kategorie: 

greenpreferred.com

Wymieranie pszczół zaczęło się w Stanach Zjednoczonych, teraz jednak problem jest globalny. W tym tygodniu doszło do protestu brytyjskich pszczelarzy, którzy udali się pod parlament w Londynie, aby zamanifestować potrzebę wsparcia walki z plaga powodująca drastyczny spadek populacji pszczół.

 

Szefowi Rządu przekazano petycję podpisaną przez 140 tysięcy ludzi. W ciągu następnych 10 lat Wielka Brytania może całkowicie utracić populację pszczół, jeśli rząd i zainteresowane organizacje nie zrobią nic, aby chronić te pożyteczne owady od dziesiątkującej je przypadłości.

 

Sytuacja pszczelarzy brytyjskich jest i tak lepsza od tej, którą mają pszczelarze amerykańscy. W niektórych stanach redukcja populacji pszczół sięga 90 procent utraconych rodzin.

 

Naukowcy wciąż nie umieją zidentyfikować przyczyny problemu. Wśród możliwych wyjaśnień najczęściej słyszy się, że winne są pestycydy stosowane w rolnictwie. Bierze się też pod uwagę istnienie jakiegoś nowego pasożyta, patogenów lub po prostu przyczyną może być stres zmniejszający odporność owadów.

 

Jest też ciekawa poszlaka wskazująca, ze przyczyna problemów może tkwić w sposobie uprawy i w tym, co jest uprawiane. Trudno tutaj nie doszukać się pewnej analogii. To USA było i nadal jest pionierem w hodowlach zmutowanych roślin. Część z tych mutantów jest w stanie emitować pestycyd, który jest wytwarzany przez rośliny. Dlatego można zasugerować, że jest jakiś związek między ilością upraw GMO, stosowaniem pestycydów nowego typu a redukcją populacji pszczół.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika gwizdnywendrowca

Jestem pszczelarzem z

Jestem pszczelarzem z zamiłowania w tym roku podwoiłem swa populację pszczółek pomógł mi w tym rosyjski mikrobiolog ,wspaniały człowiek. Jak będę miał czas to ,to wszystko opiszę. I to właśnie w szczwgulności tak czyńmy w tych niekorzystnych czasach dla natury.Ratujmy naturę , tym samy ratując siebie!!!

Rozpoznaj znaki, jakie pozostawiłeś sobie schodząc na ziemię, a zrozumiesz swój sens istnienia i egzystencję na ziemi, oraz ujrzysz i zrozumiesz zamysł Boży

Portret użytkownika tropheus

powitac --- czesc

powitac --- czesc gwizdnywendrowco Smile fajna sprawa z tym ulem , ale nie sadzicie ze przyczyn problemow z pszczolami jest wiecej niz tylko grzyb , i opryski ,gmo rosliny ---moze glownym problemem jest glod ? brak kwiatow .Pszczolki slabe niedozywione ,okradzane na maxa z miodu a w zamian watpliwej jakosci cukier ?  .I czlowieka zabije byle jaki wirus gdy cialo zmeczone.pozdrawiam .ps. nie pisze o chodowlach bo tam to juz inna sprawa = jak wszystkie hodowle zwierzat  i roslin na skale przemyslowa .Liczy sie zysk a ze zabijamu sie powoli sami ,to juz tego nie widza--- lub w/g niektorych widza . 

Portret użytkownika warrior

witam wszystkich dzisiaj

witam wszystkich dzisiaj byłem w polskim sklepie i zauważyłem około 70 pszczół wy nawiewach klimatyzacji wszystkie były martwe dziwi mnie jedno czemu akurat tyle ich zdechło w jednym miejscu .POLSKA DO BOJU POZDRAWIAM MIŁEGO WEEKENDU .

Portret użytkownika ynos

naukowcy nie moga znalesc

naukowcy nie moga znalesc przyczyny poniewarz sa oplacani z kieszeni tych ktorzy sa powodem tych "anomali" wiec nie liczmy ze cos sie zmieni w tej oraz wielu innych sprawach to tak samo jakbysmy zapytali ekspedientke w sklepie z pieczywem czy jest chleb a pani odpowiedziala ze wlasnie sie nad tym sama zastanawia

Portret użytkownika Trzeźwy

więcej sieci telefonni

więcej sieci telefonni komórkowej i bezprzewodowego internetu...dobrze wiecie co jest przyczyną wymierania pszczół tylko udajecie ... ciekawe co będziecie jeść kiedy pszczoły znikną...może telefony was wykarmią

Portret użytkownika Dr Piotr

z pszczółkami to jest trudna

z pszczółkami to jest trudna sprawa, o wiele trudniejsza niż przy hodowli zwierząt. Pszczołom nie powie się "nie latajcie tu i tam bo tam trują", "nie zapylajci tych roślin bo są trujące pestycydami" ani nie ma możliwości trzymania ich przez jakiś czas w zamknięciu w jakiejś mega klatce, żeby były bezpieczne.
Znając życie, jak się okaże, że winne są pestycydy albo GMO, to zaczną się przepychanki co ważniejsze, uprawy czy pszczoły, dojdzie gadanie o prawach i patentach i zyskach...a przez ten czas pszczoły wymrą Sad
oby tylko Monsanto nie wypuściło jakiś pszczół mutantów "Roundup ready" odpornych na wszystko.

Portret użytkownika vladymir

Skoro wymieranie przczół

Skoro wymieranie przczół zaczęło sie w Zniewolonych Stanach Ameryki Północnej (ZSAP), to należy szukać przyczyny w różnicach środowiskowych pomiędzy tymi obszarami a miejscami, gdzie zamieranie jescze nie następuje.

Portret użytkownika Kwachu

Ciekawe komu będzie na rękę

Ciekawe komu będzie na rękę szukać tych przyczyn jeśli nie nam, owieczkom w rękach NWO. Ciągle piszecie, że należy coś zrobić "zbuntować się" a takie komentarze dają równie dóżo co "like" na facebooku w sprawie głodujących dzieci w Afryce. Filozofowanie wiele nie da, bo liczą się czyny, nie słowa.

Strony

Skomentuj