Są dowody na silne emisje promieniowania gamma towarzyszące niektórym rozbłyskom słonecznym

Kategorie: 

Rozbłysk z 7 marca - SDO, NASA

W marcu tego roku doszło do silnych rozbłysków słonecznych. Zjawiska obserwowało wiele satelitów w tym nowy satelita NASA o nazwie Fermi, który szuka źródeł promieniowania gamma. Właśnie obserwacje poczynione tym urządzeniem dały dowody na temat istnienia wysoce energetycznych rozbłysków słonecznych.

 

Rozbłyski generujące duże ilości promieniowania gamma zostały potwierdzone a sam Fermi zyska teraz nową rolę, obserwatorium Słońca. Będzie tak przynajmniej na czas trwania aktualnego maksimum słonecznego.

Energia, jaka została wtedy wyemitowana jest 1000 razy większa niż standardowe promieniowanie słoneczne. Naukowcy uważają, że takie rozbłyski słoneczne, którym towarzyszą dodatkowe wielkie emisje promieniowania gamma są bardzo rzadkie. Przyznają jednocześnie, że mogą one wywierać silny wpływ na życie na naszej planecie.

Emisja ze Słońca wygląda na prawdę powaznie - źródło NASA

Na koniec warto zwrócić uwagę, że emisja, która zauważył Fermi nastąpiła trzy miesiące temu a skoro naukowcy dopiero to zaobserwowali to skąd założenie, że to jest na pewno rzadkie zjawisko?

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Dr.Piotr

Ja spotkałem się wśród

Ja spotkałem się wśród znajomych prowadzących zdrowy tryb życia i dbających o ciało z niewyjaśnionymi problemami z nadciśnieniem pojawiającymi się nagle i równie nagle odchodzącymi. Objawia się to bólami głowy, piszczeniem w uszach, sztywnością w karku, pulsowaniem w głowie zwłaszcza w skroniach.
Najdziwniejsze, że gdy te osoby zgłosiły się do lekarza i zrobiły badania krwi, moczu, serca, to lekarze nie stwierdzili żadnych odchyleń od normy, więc standardowo stwierdzili przemęczenie, stres i zalecili odpoczynek :/
Może to być dowód na to, że coraz bardziej jesteśmy wyczuleni na działanie słońca i reagujemy na jego oddziaływanie zwłaszcza magnetyczne, w końcu człowiek to taki swoisty magnes, we krwi mamy żelazo w hemoglobinie, więc mamy prawo wyczuwać zmiany pola magnetycznego, szkoda, że ta wrażliwość ma takie nieprzyjemne objawy dla nas.

Portret użytkownika AnauelMAx

Witam, zacznę od stwierdzenia

Witam,zacznę od stwierdzenia "no właśnie" to jest ta informacja, która od dłuższego czasu chodzi mi po głowie. Otuż od kilku/kilkunastu miesięcy zauważyłem u siebie pewną anomalie/ odchylenie od normalności za każdym razem, gdy nasze słoneczko daje "czadu":). Wcale nie muszę sprawdzać stron prezentujących online aktualny stan aktywności słońca, by wiedzieć, że "własnie" jego aktywność wzrosła...Moje objawy to bardzo głośnie piszczenie w uszach (coś, co w młodości występowało tylko gdy zbliżałem się do grającego telewizora kieskopowego) co najgorsze jest nocą bo ze spania nici, i żeby było śmiesznie to nienaturalna senność (w porze dziennej). Ból głowy w miejscu Czakry Korony oraz uczucie jak gdyby mi ktoś wsadził na głowę duże obciązenie. Dodatkowo irytujący brak koncentracji...Ciekawe czy Wy/Zacni Forumowicze, także macie takie odczucia, czy może inne... Może to naturalny proces prowadzący do oczekiwanych/omawianych zmian w świadomości i naszych organizmach...Prosperującej ŚwiadomościAM

Portret użytkownika Kotenina

Na piszczenie w uszach

Na piszczenie w uszach zwróciłam uwagę w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Zdarzyły mi się noce, gdzie nie mogłam od tego upierdliwego gwizdania usnąć, co uznałam  za objaw chorobowy.Dźwięk jest  bardzo wysoki, wyraźny i wkurzający. Nie pamiętam, żeby wcześniej mi doskwierało takie zjawisko, prócz podróży samolotowych czy pobytu w górach...Teraz zdarza się dość często. Chyba, że to coś ze słuchem na starość się robi Acute

Wolność polega na tym, że ludzie nie boją się śmierci. Ani w ogóle niczego.

Portret użytkownika kikaka

Nie jesteś odosobniony, ja

Nie jesteś odosobniony, ja tez odczuwam podobne objawy moze nie mam piszczenia w uszach ale te z czakrą korony i uczuciem dużego obciążenia na głowę to jak najbardziej często miewam. Z rozmów z innymi osobami też dowiedziałam się że odczuwają bóle (ucisk) czakry korony (dwa przypadki). 

Portret użytkownika jesion

Już pisałem... wiem powtarzam

Już pisałem... wiem powtarzam się.. ale samo słowo "Nukowcy".. Smile Każdy z nich (naukowców-nawet tych wybitnych) ma swoje "zycie prywatne"-swoje "schizy" i urojenia - jak my Smile (no przynajmniej ja -prosty nie naukowy człowieczek) i pragnie "zaistnieć" i  w tak zw. "świecie naukowym" i co samo za tym idzie  - w mediach Smile Oni sa podobni do nas "maluczkich" piszących "cichym szptem po kolacji" -swoje małe racje... tyle że my (przynajmniej ja ) mamy niewielkie grono odbiorców a Oni -naukowcy -to ich słucha Świat :) 

Największym wynalazkiem ludzkości jest nóż na drugim biegunie stawiam koło. 

Portret użytkownika APOKALIPSA21x12x12

I jeszcze takie pytania... że

I jeszcze takie pytania... że naukowcy zauważyli no to wszyściutko jest zauważone że te naukowcy zarządy tv oni wszystko wiedzą (zwłaszcza naukowcy)i wszystko ukrywają i w dodatku za puźno gadają jednym słowem nie chcą siać paniki.-----------21.12.12-------AxPxOxKxAxLxIxPxSxA!!!!

Jeżeli nie wierzysz iż koniec naszej cywilizacji nastąpi 21.12.12 proszę przeczytaj tekst (skopiowany z innej strony) poniżej a wtedy będziesz twierdził iż kres życia na ziemi jest bliski.

Proroctwo Oriona głosi, iż 21 XII 2012 roku, a więc tego same

Portret użytkownika jesion

"muszę bo się uduszę.. " :)

"muszę bo się uduszę.. " Smile "Koniec naszej cywilizacji" Smile A jaka ona nasza ? Twoja ? Moja ? Wasza ? Narzucone socjotechnicznie działania .. dewastacja środowiska w celu osiągnięcia "zdobyczy technicznych ..." itd.,itp. aż po palące pragnienie wzbudzone w kazdym simsie-posiadania kosiarki .. i nie ważne że nie ma "trawnika" ... Koniec czego kolwiek zaczyna się w naszych umysłach.. (czyt. intuicji) Daty końca szaleństwa nie da się wyznaczyć tak dokładnie jak o tym piszesz Smile (chyba że już się da Smile  

Największym wynalazkiem ludzkości jest nóż na drugim biegunie stawiam koło. 

Portret użytkownika ARTUR5

Pisałem już wcześniej że

Pisałem już wcześniej że kolorowe chmury i różne formacje dziwnych chmur to efekt błysku gamma który zmienia skład atmosfery i oczywiście kolor chmur i nieba które staje się ciemniejsze lecz aby to ukryć rozpryskuje sie substancje chemiczne .Może dojść do sytuacji że kolor nieba będzie czarny lecz przy takich rozbłyskach które nie niszczą życia czas jest dość długi.

Strony

Skomentuj