Francuski dziennikarz oskarża NATO o planowanie zamachu stanu w Syrii

Kategorie: 

Tłumy w Damaszku wiwatujące na cześć Rosji - telegraph.co.uk

Thierry Meyssan, francuski dziennikarz i założyciel centrum naukowego Reseau Voltaire już wcześniej zasłynął oskarżeniami wysuwanymi pod adresem USA. Twierdzi on, że ataki z 11 września 2001 były "potwornym kłamstwem" i efektem spisku wewnętrznego a nie zamachem terrorystycznym. Teraz Francuz przestrzegł przed planowanym przewrotem w Syrii.

 

Według Meyssana, Syrię czeka przewrót. Rosjanie wyraźnie dali do zrozumienia, że atak na Syrię w wykonaniu USA w formie przypominającej rozprawienie się z Libią będzie uważany za pretekst do wojny. Ostatnie manifestacje siły Rosji w postaci wystrzelenia rakiet balistycznych klasy Topol i Buława były szeroko komentowane na całym Bliskim Wschodzie.

 

Francuz twierdzi, że USA nie chce ryzykować konfliktu zbrojnego z Rosją i postanowiono wywołać zamach stanu w celu pokonania niechcianego reżimu bez angażowania w konflikt Rosji i Chin. Amerykanie muszą uważać Rosjan bardzo zdeterminowanych do pomocy w utrzymaniu przy władzy sprzyjającego im przywództwa w Syrii.

 

Trzonem operacji ma być duża "akcja informacyjna" skierowana w stronę ludności syryjskiej. Specjaliści od wojny psychologicznej planują nadawanie specjalnych programów informujących o "zbrodniach reżimu syryjskiego". Podobno Liga Arabska zażądała od operatora satelitarnego Arabsat, aby dał dostęp do częstotliwości na jakich nadaja reżimowe kanały TV. Media stają się istotnym elementem pola walki. CIA może być w stanie wprowadzać swoje przekazy na transpondery satelitów komunikacyjnych.

 

Zachodnie media skrzętnie ukrywają prawdę o konflikcie syryjskim. Jest bardzo wielu zwolenników Assada a protesty nie mają charakteru ogólnokrajowego tylko regionalny. Jeśli poważnie bierze się pod uwagę wywołanie tam zmian politycznych bez nalotów będzie to wymagało zaangażowania dużych środków, ale przecież wsparcie oferują Saudyjczycy . Niestety, aby wzmocnić oddziaływanie propagandowe prawdopodobne są, co raz bardziej spektakularne i krwawe zamachy.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika zeta_reticuli

Thierry Meyssan jeszcze żyje?

Thierry Meyssan jeszcze żyje? Zjawiskowe. Oby takich więcej...przecie nie zamkną nam ust wszystkim.My również mamy swoich dziennikarzy "śledczych" takich jak np.: Tomasz Sekielski, Sylwester Latkowski i 3mam kciuki m.in za tych Panów. Ciężko mi sobie wyobrazić np takiego niewiernego Tomasza robiącego cokolwiek "dla sprawy" i ten upartyjniony chłam "Co z tym Lisem".

Umarłem jako minerał i stałem się rośliną. Umarłem jako roślina i stałem się zwierzęciem. Umarłem jako zwierzę i byłem człowiekiem. Czegóż mam się obawiać? Czy poniosłem stratę umierając?

Portret użytkownika jesion

Nie chcę urazić

Nie chcę urazić nikogo...-wiernych czy jak mam nazwać... ale już "to" chyba  stosowano (testowano) w Fatimie,Medziugorie ...To działa jak onegdaj zaćmienie słońca czy pierwsze wejścia do nowej barokowej świątyni :) 

Największym wynalazkiem ludzkości jest nóż na drugim biegunie stawiam koło. 

Portret użytkownika Roobaczek

Nie wiem z całą pewnością co

Nie wiem z całą pewnością co dzieje się teraz w Medziugorie ale Fatima to zdecydowanie miejsce manifestacji, kontaktu z prawdziwymi obcymi czyli nie ludźmi uzbrojonymi w najnowszą ludzką dwudziesto lub dwudziestopierwszowieczną  technologię. Zobacz, które to były lata. Wtedy jeszcze nikomu się nie śniło o takiej technologii jaka jest obecnie. A te tzw. tańce słońca obserwowane w różnych miejscach objawień religijnych trwają już od setek lat. Zresztą już też od setek lat w tych miejscach dochodzi do fenomenu wyświetlania na niebie czegoś w formie ekranu z obrazami. Też w dawnych czasach takie fenomeny nadniebnych obrazów występowały czasem podczas ważnych historycznych bitew. Jakaś obca siła starała się ingerować w naszą historię już od setek lat. A fenomem Joanny Darc i Świętej Katarzyny jej poprzedniczki? Te kobiety miały takie same objawienia religijne jak ludzie ,,widzący - odbierający przekazy w miejscach kultu Maryjnego". Na dodatek jakaś obca wcale nie pokojowo nastawiona siła pchała je do prowadzenia działań politycznych, rozmów z przywódcami i walki. Od dawna ktoś ingeruje w nasza historię. Te same obce siły mogą bawić sie nami w podobny sposób dziś wykorzystując mniej lub bardziej świadome tego rzady i polityków.  Nawet kręgi z różnymi symbolami na polach tworzyły się już w czasach ,,dawno - historycznych". Tylko wtedy sądzono, że tworzy je diabeł.

Portret użytkownika Jacek

NATO planuje zamachy stale,

NATO planuje zamachy stale, dla tych szczurów to normalny dzień pracy. Bandytyzm jest ich norma. Dziennikarzyna nie wysilił się, wszyscy o tym wiemy (no, oprócz cymbałów). Natomiast totalnie pieprzy, o możliwości konfliktu USA z Rosją. Nieźle dostał w łapę za wygadywanie tych bzdur lub padło żabojadowi na mózg (choć należy wątpić, że go ma). Czyli, żałosny i pseudodziennikarski bełkot nie wart uwagi. 

Skomentuj