Sukces kreacjonistów w Korei Południowej, w szkołach będą uczyć nie tylko o ewolucji

Kategorie: 

iranpoliticsclub.net

Ewolucjonizm wbijany do głów od najmłodszych lat nie pozostawia miejsca na refleksję. Można nawet powiedzieć, że teoria Darwina traktowana jest, jako aksjomat. Korea Południowa wyłamała się właśnie z tego zaklętego kręgu, co oczywiście wzbudziło wielką wrzawę w środowisku naukowym.

 

W kraju takim jak Polska, gdzie oświata jest zinstytucjonalizowana a na treść podręczników szkolnych pragną wpływać nawet członkowie mniejszości seksualnych, sama idea odrzucenia aksjomatu ewolucji wydaje się bluźnierstwem ostatecznym.

 

Jednak Ministerstwo Edukacji, nauki i Technologii pozwoliło wydawcom podręczników do odpowiednich modyfikacji ich treści tak, aby nie wynikało z nich, że ważna jest tylko teoria ewolucji a reszta jest zwykłym zabobonem.

 

Kreacjonizm, jako taki zakłada, że życie, ludzkość, planeta Ziemia i świat, jaki znamy powstał, jako całość na skutek stworzenia przez Stwórcę. Duży wpływ na kształtowanie tej koncepcji teologicznej ma ideologia chrześcijańska w tym Biblia z Księgą Rodzaju.

 

Jakkolwiek koreańscy biolodzy otwarcie mówią, że są oburzeni takim deprecjonowaniem teorii Darwina to z badań statystycznych wynika, że 40% nauczycieli biologii w tym kraju wyraża wątpliwości, że człowiek powstał w wyniku procesów ewolucyjnych.

 

Rzeczywiście skok cywilizacyjny, jaki wykonał Homo Sapiens jest tak imponujący, że przewyższamy zdolnością do abstrakcyjnego myślenia wszelkie organizmy na Ziemi. Jednak to jak pojawił się człowiek nadal nie jest jasne. Naukowcy chętnie biorą za pewnik wyniki swoich badan antropologicznych, ale z ogółu wiedzy na temat powstania ludzkości nie wiele wynika.

 

Czy to znaczy, że teoria Darwina jest całkowicie błędna? Nie koniecznie, ona opisuje i udowadnia istnienie procesów adaptacyjnych w przyrodzie. Jakkolwiek można przyjąć, że to definiuje ciągłe zmiany, jakim podlegają organizmy żywe ze względu na operowanie w zmieniającym się środowisku, ale w żaden sposób teoria ewolucji nie udowadnia tego, że nowe gatunki zwierząt powstają spontanicznie. Na tym poziomie dokładności obie teorie, ewolucji i kreacjonistyczna wydają się być przynajmniej pełnoprawne.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Darkon

Nie bylo żadnej ewolucji,a

Nie bylo żadnej ewolucji,a rzekome dowody zostały sfabrykowane w tamtych czasach,aby poprzeć ten model.Musiało minąć wiele lat zanim odkryto,że w tym łancuchu brak jest ciągłości i niema elementów łączących.Współczesna genetyka pozwoliła stwierdzić,iż każdy gatunek mimo podobienstw ma swój jedyny unikalny kod dla swojego rodzaju i niemógł powstać z innego.

Portret użytkownika Darkon

Nie bylo żadnej ewolucji,a

Nie bylo żadnej ewolucji,a rzekome dowody zostały sfabrykowane w tamtych czasach,aby poprzeć ten model.Musiało minąć wiele lat zanim odkryto,że w tym łancuchu brak jest ciągłości i niema elementów łączących.Współczesna genetyka pozwoliła stwierdzić,iż każdy gatunek mimo podobienstw ma swój jedyny unikalny kod dla swojego rodzaju i niemógł powstać z innego.

Portret użytkownika tomide

Ewolucjonizm to nie jest

Ewolucjonizm to nie jest teoria Darwina. Darwin jest autorem (a właściwie współautorem) pierwszej poważnej teorii naukowej na temat ewolucjonizmu. Ale współczesny ewolucjonizme ma nwiewiele wspólnego z jego teorią (za czasów Darwina nie istniała np. jeszcze genetyka, nie mówiąc już o psychologii ewolucyjnej)
 
Współczesny ewolucjonizm jest modelem, a nie prawem. To znaczy tłumaczy wiele mechanizmów istniejących w przyrodzie i służy przewidzeniu jakie przyniosą skutki. Nie jest modelem ostatecznym, wciąż ulega zmianom, jest rozwijany. Autor artykułu myli (celowo lub niechcący) darwinizm ze współczesnym ewolucjonizmem. To darwinizm udowadniał istnienie procesów adaptacyjnych w przyrodzie i opisywał zmiany jakim podlegają żywe organizmy życjące w zmiennym środowisku, przypisując im tworzenie nowych gatunków.
 
Współczesny ewolucjonizm niczego takiego nie twierdzi, ale potrafi wskazać czynniki, jakie moga doprowadzić do powstania nowych gatunków, jak mutacje genetyczne, zmienność genetyczna w obrębie istniejących genów, a także strategie genów prowadzące do wytworzenia organizmu lepiej sprzyjającego przeżyciu. Te koncepcje bardzo odległe od tego co Darwin pisał w "O powstawaniu gatunków".
 
Współczesny ewolucjonizm bez trudu potrafi natomiast udowodnić, że ani człowiek, ani żaden żywy organizm na zniemi nie jest skutkiem "inteligentnego projektu", ponieważ zawiera liczne usterki, niedogodności, a nawet błędy, będące skutkiem ewolucyjnego rozwoju, a nie inteligentnego projektu. Dlatego w świetle współczesnych dowodów nie można twierdzić, że organizmy powstały w jednej chwili takie jakie są obecnie.
 
Biblia nie twierdzi, że wszystkie organizmy powstały w jednej chwili i są takie jak dzisiaj. Zachęcam do przeczytania odpowiedniego fragmentu w Księdze Rodzaju. Każdy sam może się przekonać że bez trudu można równie dobrze rozumieć go jako opis w przenośni trwającego kilka milionów lat procesów ewolucjo.
 
Dla każdego kto go czytał jest oczywiste, że jest to literacki opis mitu. Na przykład według niego Bóg najpierw stworzył rośliny a potem słońce. Jak te rośliny się odżywiały do czasu zanim powstało słońce? Jest też mowa o tym, że Kain, po zamordowaniu Abla został wygnany z Edenu, a dalszą częścią bożej kary było to, że mógł go zabić każdy napitkany człowiek. Jaki człowiek miałby go spotkać skoro jedynymi ludźmi na ziemi był Adam, Ewa i ich dzieci, w tym Kain a wszyscy żyli w Edenie?
 

Portret użytkownika PRawdaoi

Szczerze powiem, że ewolucja

Szczerze powiem, że ewolucja to już przerzytek, to jest raczej sztuczka iluminantów, którzy chcieli usunąc, to co im było niewygonde.  Ewolucja to kłamstwo, nawet nieudało sie naukowca stworzyc człowieka w probówce, w ten sam sposób jak głosi ewolucja, że ponoc człowiek powstał, czyli że zmieszał sie amoniak , aminokwasy, troszke elektryczności , a to wszystko musi sie zmieszać i powinien powstac człowiek :D. Trzeba pomyslec, bo naukowcą nie udało sie w labolatoriach powtórzyć tego efektu powstania człowieka, przeciez mogli by ten proces przyspieszyć gdyby to było mozliwe., a jednak nie mozna.  Ewolucja to poprostu kicz.

Portret użytkownika zerrkos

Stworzyli Nas Elohim? A

Stworzyli Nas Elohim? A może po prostu Nam taki program wbili w nasze umysły, wcześniej manipulując Naszym DNA, aby Nas odciąc od żródła, bo bez tego cała ta mistyfikacja nie miałaby racji bytu?

Portret użytkownika ZAGUBIONY

Dokładnie tak, polecam

Dokładnie tak, polecam książkę Zecharia Sitchina "Zaginiona księga Enki" Wspomnienia i proroctwa pozaziemskiego boga. ""Około 445 000 lat temu astronauci z innej planety przybyli na Ziemię w poszukiwaniu złota.Po zwodowaniu na jednym z ziemskich oceanów dobrnęli do brzegu i założyli Eridu, „dom w dalekich stronach”. Z czasem ta pierwsza osada sta­ła się punktem wyjścia szeroko zakrojonej ekspansji – w pełni dopracowanej misji „Ziemia”, mającej centrum dowodzenia, port kosmiczny, eksploatującej bogactwa naturalne, a nawet dysponującej stacją przesiadkową na Marsie.Odczuwając brak siły roboczej, astronauci użyli metod inżynierii genetycznej, aby stworzyć prymitywnych robotników – Homo sapiens. ""

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

... Znam te legendy... znam

... Znam te legendy... znam też inne o "sierotce Marysi i o krasnoludkach"Kiedyś też snułem różne domysły, lecz dzisiaj patrzę na to w jeden sposób: Wszechświat została zaprojektowany i stworzony dla człowieka i innych istot żyjących w głębi Ziemi... Nie ma i nie było innych cywilizacji we Wszechświecie naszego wymiaru czasoprzestrzeni.

Portret użytkownika na świadectwo2

sprytnie najpierw wmówic

sprytnie najpierw wmówic ludziom ze BOGA OSOBOWEGO nie ma , pózniej nazwac cały wszechswiat BOGIEM a pózniej powiedziec ze człowieka stworzyło inne stworzenie - pokretna droga ale szatan wie co robi a ludzie kupuja to chetnie ,

Strony

Skomentuj