Nowa pszenica GMO uprawiana w Wielkiej Brytanii odstrasza owady

Kategorie: 

hbp.pl

Na brytyjskich polach uprawnych pojawił się nowy gatunek pszenicy. W wyniku manipulacji genetycznej dodano gen identyczny z takim, jaki występuje u zwierząt parzystokopytnych. Ma to dać efekt w postaci odstraszania owadów.

 

Sztuczne organizmy zostały stworzone w laboratorium pod Londynem. Celem było stworzenie pszenicy, która będzie odporna na mszyce. Zboże generuje pewien typ feromonu ostrzegający te małe owady przed możliwym niebezpieczeństwem. Naukowcy chwalą się, że ich produkt nie wymaga używania pestycydów.

 

Uczeni twierdza, ze to, co osiągnęli to nowy poziom w nowoczesnej inżynierii genetycznej i nazywają go "zielonym GMO". Jednak jest też spora grupa przeciwników tego typu upraw, którzy są niewzruszeni na argumenty naukowców i wskazują na możliwe konsekwencje uprawy mutantów.

 

Głównie, dlatego eksperymentalne uprawy są chronione wysokimi płotami z zasiekami, co przypomina trochę obozy koncentracyjne. Na dodatek pola musza być chronione przez policję, bo aktywiści organizacji proekologicznych zapowiadali podjęcie prób ich zniszczenia.

 

Przeciwnicy twierdza, ze uprawy wiatropylnych mutantów grożą skażeniem środowiska a zapewnienia naukowców jakoby organizmy takie były bezpieczne do spożycia uważają za nieuprawnione. Według nich możliwe są nawet mutacje u ludzi. Trzeba przyznać, że nie są to zagrożenia wyssane z palca a badania wpływu GMO na zdrowie ludzi są obłożone taką samą infamią jak badania powikłań poszczepiennych. Po prostu się ich nie robi, chyba, że na zwierzętach.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika stop nwo/gmo

GMO w Polsce jest - pomiając

GMO w Polsce jest - pomiając fakt nielegalnych upraw, to nie ma zakazu na sprowadzanie gotowych produktów zawierających w składzie GMO ani karmienie zwierząt paszami GMO. Jeśli kupujesz słodycze, zawierające soję, to jest 90% szans, że jest to soja GMO. Mięso nieekologiczne też zawiera w sobie GMO - bo często zwierzęta karmi się paszą modyfikowaną genetycznie. Soja GMO jest powszechnie stosowana do produkcji wędlin. Oprócz obcych genów mięso takie zawiera w sobie  pozostałości rakotwórczego roundupu, którym pryska się rośliny GMO. Zupełnie inną kwestię stanowi (nie)oznaczanie produktów GMO i wszechobecne trucie żywności aspartamem (też GMO), który dodawany jest nie tylko do gum do żucia, czy pepsi, ale również do ryb, piwa, jogurtów (http://www.pfpz.pl/index/?id=2d2ca7eedf739ef4c3800713ec482e1a)) . Po więcej takich ciekawostek nt. GMO odsyłam do bardzo ciekawego wykładu dr Śniadego:  http://www.youtube.com/watch?v=wCWluHLqeC4&feature=relmfu

Portret użytkownika Jacek

Owad nie ruszy. ale człowiek

Owad nie ruszy. ale człowiek zeżre. Głupie i zmanipulowane to bydle, sorry goj. Dla nas niech żre jak najwięcej, oto nam właśnie chodzi. A jak będzie chciał przedstawimy mu setki analiz ekspertów, że to dla niego dobre i smaczne. Tylko wybrani przez Boga mają zostać na tej ziemi, szczurów należy się pozbyć.

Portret użytkownika ARTUR5

Geny zwierząt dodawane do

Geny zwierząt dodawane do zbóż mają taką samą właściwość jak dodawane geny ludzkie i na tej samej zasadzie z ludzkich tkanek robione wzmacniacze smaku ,tą właściwością jest kanibalizm i odmóżdżenie do poziomu niewolnika .Zawsze była stosowana zasada że jeśli zwierzę ,ptak lub owad czegoś nie je pomimo głodu to znaczy że jest trucizną .

Portret użytkownika AnauelMAx

Witam, a ja w całej tej

Witam,a ja w całej tej historii o GMO zastanawiam się w jaki sposób ci co płacą za wymuszanie wprowadzania takich modyfikacji do życia codziennego bronią się przed jego skutkami ubocznymi. Badania na myszach potwierdzają, że trzecie pokolenie żywiące się produktami z pod znaku GMO są bezpłodne, i to nie jest jedyny skutek uboczny.... Prosperującej ŚwiadomościAM

Strony

Skomentuj