USA planują przeniesienie 60% swoich okrętów wojennych w region Pacyfiku

Kategorie: 

militarydesktop.com

Rosnąca potęga Chin martwi przywódców USA. Sekretarz Obrony USA, Leon Panetta poinformował właśnie, że do roku 2020 w rejonie Azji i Pacyfiku stacjonować będzie 60% wszystkich amerykańskich okrętów wojennych.

 

Aktualnie proporcje te są bardziej środka i podobna ilość okrętów znajduje się na Atlantyku i na Pacyfiku. Decyzja Stanów Zjednoczonych jest kolejnym dowodem na malejące znaczenie tej części świata, w której żyjemy. Trudno zresztą, aby było inaczej skoro Europa jest wymierającym kontynentem kolonizowanym przez tych, którzy do niedawna byli przedmiotem kolonizacji.

 

Według informacji, jakich udzielił Panetta podczas dorocznej konferencji poświęconej obronności, jaka odbywała się w Singapurze, zmiany w rozmieszczeniu sił morskich są koniecznością i wynikają ze zmian w politycznych. Jednocześnie amerykański urzędnik stwierdził, że USA musi rozwijać nowe relacje w rejonie Azji zacieśniając kooperacje z Japonią i Koreą Południową w tym w zakresie techniki wojskowej. Poinformowano również, że Pentagon będzie prowadzić więcej wspólnych ćwiczeń wojskowych w takich rejonach jak Indonezja, Wietnam czy Indie.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Pilot6

To elity stworzyły Chiny

To elity stworzyły Chiny gigantem ekonomicznym i militarnym,który odegra główną rolę w 3 wojnie światowej.   „Późnym wieczorem, 29 czerwca 1973 r., niespełna miesiąc od otwarcia oddziału Chase Manhattan Bank w Moskwie – wspominał David Rockefeller, wnuk twórcy najpotężniejszego imperium przemysłowo-finansowego w historii ludzkości, Standard Oil – moja żona Peggy i ja zasiedliśmy w Wielkiej Sali Ludowej w Pekinie do rozmowyz premierem Zhou Enlai, drugim człowiekiem pod względem prestiżu i władzy zarazpo Mao Zedong. Była to moja pierwsza wizyta w Chinach – podkreślał Rockefeller –i miała znaczenie historyczne bo byłem pierwszym amerykańskim bankierem,który przybył do Chińskiej Republiki Ludowej. Tego wieczoru podpisałem porozumienie, czyniące Chase Manhattan Bank pierwszym amerykańskim bankiem, który nawiązał współpracę z Bankiem Chin od czasu przejęcia władzy przez komunistów 25 lat wcześniej”

Skomentuj