Bezgotówkowe społeczeństwo przyszłości nadchodzi a kto przeciw ten terrorystą albo handlarzem narkotyków

Kategorie: 

www.sxc.hu

Zmiany na Ziemi idą w złą stronę. To, co kiedyś wydawało się oddalonym w czasie wymysłem paranoików od teorii spiskowych lub wizją autorów powieści fantastycznonaukowych staje się codziennością. Obrót bezgotówkowy wpełznął w nasze życie i nic nie wskazuje na to, że możemy się z niego wyzwolić.

 

Kolejne kraje nawołują do postawienia kresu gotówce. Upowszechnia się płatności zbliżeniowe, oswaja się ludzi z potrzebą posiadania plastikowej karty z chipem. Zanim się spostrzeżemy będą nam te chipy implantować przy narodzeniu, co przecież z łatwością można zapewnić jedną ustawą. Już teraz warto zwrócić uwagę na zamieszanie, jakie panuje w Polsce wokół wprowadzenia biometrycznych dowodów osobistych z chipem RFid. Te urządzenia będą w stanie pracować z systemami płatniczymi, co dodatkowo powiększy zdolność do śledzenia ludzi w pomieszczeniach.

 

Hiszpania już teraz zabroniła innej niż bezgotówkowa formy dla transakcji powyżej wartości 2500 euro. Oficjalnie w celu walki z przestępczością gospodarczą. Świat, w którym już niedługo nic nie będzie można kupić i sprzedać bez posiadania swoistego znamienia staje się realniejszy każdego dnia. Jest to świat z takim poziomem inwigilacji, który nie śnił się nawet Orwellowi.

Jednak, jeśli decydenci z Brukseli lub jakiejś inne centrali światowej Międzynarodówki, naprawdę uważają, że wycofując pieniądze zlikwidują szarą strefę to bardzo się mylą, bo ludzie znajdą jakiś sposób obchodzenia tego drakońskiego prawa. Bardzo prawdopodobny wydaje się w takich warunkach rozkwit transakcji barterowych. Być może pojawi się jakiś nowy rodzaj wartości, który naturalnie zapełni lukę po gotówce.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Jan

Mylicie tu dwie kwestie -

Mylicie tu dwie kwestie - forma pieniądza i kontrola nad pieniądzem. Forma może być dowolna, np. drewno, złoto, pieniądz cyfrowy. Natomiast pieniądz jako idea powinien być własnością społeczeństwa, powienien być dobrem wspólnym, a nie własnością prywatno(banki)-rządową. Dzisiejsza czasy to czasy zawłaszczenia pieniądza przez prywatne osoby poprzez system rezerwy cząstkowej, własne prywatne banki i Bank Rozrachunków Międzynarodowych kontrolujący banki centralne. Pieniądz stał się własnością kogoś, zamiast być dobrem wspólnym. To jest główny problem. Wprowadzenie elektronicznego pieniądza emitowanego przez ten system, nie tylko pozbawi ludzi możliwości ukrycia się przed swoim państwem (uzależnionym od banków poprzez zadłużenie), ale uzależni ich od właścicieli pieniądza. Regulacja wartości pieniądza pozwoli kontrolować całą gospodarkę i jakość życia. Gdyby pieniądz był dobrem wspólnym, niekontrolowanym przez nikogo, a jedynie przez prawa uniwersalne (np. ilość wydobytego złota, prawa matematyczne itp.) może być nawet elektroniczny, to bez znaczenia, bo wówczas względy wygody zadecydują o jego formie. W obecnej sytuacji jednak, pozostaje nam poszukiwanie drogi na możliwie duże uniezależnienie się od tego oszukańczego systemu.

Portret użytkownika AsWywiadu

Patrzcie na swoje tyłki i

Patrzcie na swoje tyłki i edukujcie się. Wyrośnijcie z socjalo-altruizmu marzyciele. O kogo się przejmujecie? O siebie czy ludzi? A jacy są ludzie? Większość patrzy na swój nos i rodzinkę - to naturalne.  ACTA? Niech sobie wprowadzają. Jestem informatykiem i będę potrafił ominąć zakazy. Chipy? elektroniczny pieniądz? Więcej pożytku niż wyimaginowanych szkód. Ludzie! Oni nic wam nie zrobią. To jest jakiś owczy pęd anty NWO. Te gagadki wykonują posunięcia dla zysku i świat ewoluuje. Żadne tam NWO. To naturalna kolej rzeczy. Nagle patrioci się wszyscy zrobili...czy aby na pewno zależy wam tak na kraju, że nie chcecie UNIFIKACJI? Bo mi nie zależy. PODZIĘKOWANIA DLA ZUS! Wyrosłem z patriotyzmu i frajerstwa. Liczy się wygoda i godne życie resztę walić!

Portret użytkownika lukaszDG

Juz jest sposob od dosc dawna

Juz jest sposob od dosc dawna na bankowa okupacje, elektroniczne monety BITCOIN, jeszcze rok temu w czerwcu mozna bylo zarobic na tym kilkaset zlotych dziennie (Bitcoin kosztowal 120zl) generujac je na kartach graficznych komputerow i sprzedajac nastepnie w kantorach internetowych wymieniajacych bitcoiny na zlotowki. Tutaj link do polskiego portalu o BITCOINhttp://bitcoin.pl/

Portret użytkownika AsWywiadu

Nie wyobrażacie sobie jakie

Nie wyobrażacie sobie jakie skutki tego będą. Przestępczość i szara strefa nie będą miały szans. Zostaną zredukowane do 95%. NIE DA SIĘ w obrocie bezgotówkowym dokonać żadnego przewału.  Czego się boicie? Wielkie *** dbanie o pyszną prywatność. A kim jesteście, że się tego boicie? Jeśli jesteście przeciw to wyrzuccie karty bankomatowe - to też produkt tych wstrętnych spiskowców! Więc po co wam one!  Należycie do ciemnej klasy która boi się zmian tak jak kiedyś prości chłopi uważali, że koniec świata jak zaczęto budować fabryki bardziej zautomatyzowane. Jestem za i będę wspierał i namawiał otoczenie. TO WALKA Z WIATRAKAMI i nic nie zrobicie na to. NIC i nigdy. ______________ @AsWywiadu - Twoja wypowiedź została edytowana, gdyż zawierała wulgaryzmy i naruszała regulamin w § 6 pkt 5. Proszę w przyszłości unikać takich sytuacji. PozdrawiamRebus

Portret użytkownika Antyszwed

Niestety uderzy to w szarą

Niestety uderzy to w szarą strefę i wzmocni prześladowania mniejszości narkotykowej na której wyzwoleniu bardzo mi zależy, chociaż liczę na to że znajdzie się waluta zastępcza. poza tym owszem pewnie jest w tym nieco lęku przed nowością, ale zauważ że pieniądze nie są wprowadzane na takiej zasadzie jak nowinki technologiczne-pieniądze drukuje monopolista a jak sam spróbujesz to będziesz miał kłopoty. Fajnie jak takie bitcoiny wprowadza prywatny koleś i ludzie dobrowolnie z tego korzystają, niefajnie gdy robi to dzierżący aparat przemocy moloch chcący ograniczać wolność ludzi-jeśli to korzystne to niech nie będzie wprowadzane przymusowo-ludzie sami do tego się przekonają. A likwidacja szarej i czarnej strefy to zło samo w sobie-oznacza że zniszczy się dobrowolną działalność ludzką która jest nietolerowana przez wrogów wolności (większość społeczeństwa). Jedynie likwidacja czerwonej strefy jest czymś chwalebnym.

Portret użytkownika timi

być może przy tranzakcjach

być może przy tranzakcjach niekontrolowanych i nierejetrowanych które ludzie bedą chciali ukryć,do przetargu wruci złoto przeciez mozna kupić od 1 gramowych do kilogramowych sztab w bankach lub u pośredników i mennicach (mam na myśli złoto inwestycyjne) a pozniej to upłynnić na kontach bankowych sprzedając kruszec w tych placówkach oczywiscie przytym sporo zachodu pewny jestem ze mimo zakazów gotówka szybko nie zniknie być może bedzie w obrocie miedzy ludzmi. stanie się typową kartą przetargową własnie na czarnym rynku, stanie się to od dnia kiedy państwa i banki się gotówki wyrzekną w imie walki z własnie z owym czarnym rynkiem i bedzie  funkcjonowac tylko tam. a zresztą zakupując coś od kogoś czy musimy podawać prawdziwy tzw."tytuł " tranzakcji? nie poda sie cos co nam wygodne a kupisz cos innego z zachowaniem ostrożnosci oczywiscie. 

Portret użytkownika ugorek1993

zlodzieje nawet w sklepie np

zlodzieje nawet w sklepie np kupujemy sobie cocacole i braknie nap 20gr to juz jej nie kupimy bo powie nam ze nie mn tych 20 gr ale jak kurwa np 2 razem kupimy kole i damy np 5zł i ona nam reszte wydaje i nam powie ze tych 20gr nie ma w kasie i nie wyda i ze nastepnym razem oddam (99 razy mi tak kasierka powiedziala) TO CO MAMY ZROBIC ???? NAWET NA JEDZENIE TYCH 20 GR NIE MA ;/ !!

JEST  ZLE  2012   CHYBA   WIADOMO  O  CO    5   ?

Portret użytkownika tropheus

powitac ---  :)  wszystko

powitac ---  :)  wszystko przez pieniazki ,cale to gowno a tak o nich zapamietale rozmawiacie Smile nie ma znaczenia czy bedzie bezgotowkowo czy nominalami  Smile jakie to ma znaczenie ? czipy czy nie , wielki brat juz od dawna nas sledzi :). Piszecie ze depopulacja nastapi w ramach polityki :)  ja mysle ze depopulacja nastapi  w kategoriach moralnosci   osobiscie jestem za Nwo ale nie tym podobno ustalanym przez ludzikow tym innym :)pozdrawiam :)ps . hahha ciulac kase ,zloto , haha smacznego Smile

Strony

Skomentuj