Spodziewany jest wysoki poziom promieniowania ultrafioletowego

Kategorie: 

www.imgw.pl

Wszyscy cieszymy się, gdy w naszym zimnym kraju przychodzi kilka dni ciepła. Dzisiejsza niedziela ma być bardzo pogodna, ale czas już zacząć zwracać uwagę na takie czynniki dodatkowe jak na przykład promieniowanie UV. Pod koniec tego tygodnia i na początku przyszłego należy się spodziewać wysokiego poziomu promieniowania ultrafioletowego emitowanego przez Słońce.

 

Aktualny poziom promieniowania w Polsce można śledzić na stronie internetowej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Grubość warstwy ozonowej nad Polską, jaką prognozuje NOAA to 320 do 350 jednostek Dobsona. Promieniowanie UV opisujemy specjalnym indeksem od 0 do 16 gdzie poziom 6-8 to wysokie promieniowanie a wyższe poziomy są już groźne dla zdrowia. Nad Polską miejscami indeks UV może dochodzić do 7 i więcej.

 

Osoby z wrażliwą skóra powinny przebywać wyłącznie w cieniu, zwłaszcza między 11:00 a 15:00 ponieważ w tym czasie nawet 20 minut opalania może skutkować oparzeniem. Niewielkie dawki promieniowania UV są dobre dla zdrowia. Należy jednak pamiętać o sprzęcie ochronnym w postaci nakryć głowy lub okularów z filtrem.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Neshi777

Należałoby wziąć pod uwagę

Należałoby wziąć pod uwagę brak witaminy C w ograniźmi, obniżenie normy wit c jaka potrzeba organizmowai i zastąpienie wit c tą syntetyczną. Ja powiem tak, że ciężko złapać przeziębienie jak się dostarcza odpowiednią dawkę wit c. Gdzieś pisano że cżłowiek potrzebuje max 100mg a prawda jest taka że w zoo małpom podają o wiele więcej by nie chorowały (to czy naturalna czy syntetyczna nie wiem wiem ze syntetyczna powoduje m. in kamicę nerwkową).Człowiek sam nie wytawarza witaminy c i potrzebuje ją z pozywienia... organizm szczura wytwarza więcej niż nam chcą podawać (coś ok 1gram ? nie pamiętam dokłądnie). Jak dla mnie iość dzienna jaką człowiek powinien bezwzględ nie dostawać to min 1 gram a nawet niektórzy sądzą że do 3 gram to spokojnie (powtażam że naturalną). Cytryna wbrew wszystkiemu nie ma za dużo wit C. Dużo mo m. in dzika róża albo acerola (ale jak coś to najlepiej bez cukru. Wit C pomaga w większości procesów ale też nie zagłębiałem się w pseudo naukową wiedzę gdy w cenie są kłamstwa aby przemysł farmaceutyczny zarabiał! a jeśli chce się mieć młodą skórę i w ogóle to polecam zapewnić organizmowi dużo wit C (acerola,dzika róża) proliny i lizyny i ejszcze kilku... można jeść siemię lniane itp...poczytajcie. Najważniejsze to unikać chemii ile się da... jeśli ludzie rpzestaną kupować to może przestaną tej chemii dodawać inaczej zbankrutują chociaż teraz firmy są jedynie odnogami większych koncernów żeby dawać nam wrażenie, że mamy wybór! Ehh polecam za3mac się na chwilę i poczytać niezależnych wypowiedzi... jak ktoś nie wieży w to co napisałem to trudno ja tam stosuję i jest baaaardzo ok ;).

Portret użytkownika ResidentEvil

w Australii juz od paru

w Australii juz od paru miesiecy slonce swieci 'na bialo' tez mnie to zastanawia, nigdy nie nosilem okularow przeciw slonecznych a teraz nie da rady wyjsc na zewnatrz bez nich. tak jasno swiecacego slonca nie widzialem nigdy i mnie to zastanawia, (przy tym wcale nie jest cieplej, jest poprostu duzo jasniej) ma ktos jakies pomysly albo wytlumaczenie ? (przypomne ze tu to juz trwa od paru miesiecy) pozdrawiam

Think global. Kill local. 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

To wyłącznie

To wyłącznie autosugestia...Słońce świeci z taką jasnością jak przed 60 laty... Nic więcej i nic mniej... Nie daj się spłukać NWO-wską propagandą strachu....

Portret użytkownika Kimba

ResidentEvil,  a jakie

ResidentEvil,  a jakie chciałbyś wytłumaczenie naukowe czy duchowe, naukowego nie ma, to jakie zostało , czy mało się dzieje, czego jeszcze trzeba żeby sie przebudzić , ponieważ my nie potrafimy dbać o planetę, wręcz działamy destruktywnie, to działaja za nas ,żeby  ratować co się da, ja jestem wdzięczny istotom i stwórcy. Jemy chemie , oddychamy chemią , ba mamy chmure radioaktywna nad sobą , trują cię zewsząd, jak i czym się da, a tu żyjesz ot niespodzianka. Słońce to jeden z elementów tego ratunku a świecić będzie dwa razy jaśniej,. Jeden z elementów , bo nikt nie wykona za ciebie wewnętrznej pracy nad sobą .

Portret użytkownika Kimba

ResidentEvil współpracując z

ResidentEvil współpracując z energiami które napływają z kosmosu od universum, istot nam przychylnych, jak i z pomocą wichrów słonecznych możesz szybciej osiągnąć pożądany wewnętrzny  stan ,nowej ery , zwią to : przebudzeniem,oświeceniem,czwartym wymiarem energetycznym i jeszcze parę. Ja napisze krótko myśl sercem. 

Strony

Skomentuj