Lista aktywnych wulkanów w okresie 2 - 8 maja 2012

Kategorie: 

wulkan Tungurahua

Poniższa lista została zrobiona na podstawie doniesień gromadzonych przez Smithsonian Institute oraz USGS. Zanotowano nowe przebudzenie 5 wulkanów. Dokładnie 8 wulkanów kontynuowało aktywność.

 

Aktywne ponownie stały się wulkany Batu Tara i Semeru w Indonezji, Cleveland na Aleutach, Pago w Nowej Brytanii oraz Popocatepetl w Meksyku, który znowu wypuścił sporo dymu w kierunku miejscowości Pueblo.

 

Wśród wulkanów kontynuujących erupcję można wymienić wulkany Dukono, Karymski i Siwelucz na Kamczatce, Kilauea na Hawajach. Poza tym zawsze niebezpieczny, wulkan Nevado del Ruiz w Kolumbii oraz Sakurajima znany z efektownych erupcji. Listę zamykają Soufriere Hills z wyspy Montserrat oraz Tungurahua z Ekwadoru.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika taki sobie kolo

Jeśli brać pod uwagę

Jeśli brać pod uwagę przepowiednie dotyczące 21.12.2012 roku to śmiem podejrzewać, że to właśnie wszystkie naraz wulkany zrobią nam prezent na gwiazdkę.

Głosuj za
16
Portret użytkownika edek

ortografia nie ma zadnego

ortografia nie ma zadnego znaczenia. to tylko reguly w nazewnictwie. czy u z kreskom czy bez czy razem czy osobno. w dupie to ludzie powinni miec jesli wyraz ma to samo znaczenie i jest po prostu czytelny. Cala planeta sie zmienia powoli i mamy dosc nieciekawie jesli chodzi o sejsmologie ziemskom a jakis duren jeden czy drugi bedzie lowil blendy ortograficzne. No bzdura totalna. a przyszlo ci kiefys na mysl ze po za srednio wykrztalconymi jest cala masa ludzi ktorzy zyjom na emigracji i majom tylko english keyboard. A przyszlo ci na mysl ze obecne touch pady majom klawiatury dotykowe przez co powstaje masa blendow bo ten system nie jest dobry ? jakie to ma znaczenie ,? zadne. tyle wam powiem polglowki. szerszy horyzont daje rozeznanie a klapy na oczach wedle regul to czapa z dzeniniczka ucznia. na lejce was i do pluga., klapy wam na oczy i pole orac przypaly.

Portret użytkownika Flesz7

wolałbym hieroglify, jednak

wolałbym hieroglify, jednak póki co mamy to co mamy i warto używać tego sposobu komunikacji, wiesz... komunikatywnie. Przygotowujesz powstanie ludzi z problemem akceptacji reguł dobrego porozumiewania się między człekami? Na polu faktycznie nie potrzebujemy ortografii. Tak jak napisałem - błędy się zdażają każdemu, ale jeżeli w co drugim słowie jest błąd to już staje się to męczące. No chyba że nasz ortograficzny Spartakus lubi rozszyfrowywać przekazy istot herezji słownej. Dla mnie to męczące, ale jeżeli sam używasz tego typu pisma to pewnie nie robi Ci to różnicy.

New World Disorder

Portret użytkownika Flesz7

Ta planeta i tak jest

Ta planeta i tak jest wyrozumiała dla rasy ludzkiej...Aktywność sejsmiczna na pewno świadczy o jakichś zmianach, osobiście, nie szukam przyczyn wybuchów wulkanów Smile czy to ruchy płyt czy ciśnienie, czy słońce, czy to i to i to. Może szkolnemu nauczycielowi potrzebna ta wiedza, ale nie komuś kto obserwuje globalną sytuację i wie, że wszystko ze sobą koreluje. Czyli nam? Smile mogę się wyrazić w liczbie mnogiej? Wink Aktywność wulkanów ma jakieś przyczyny i sama będzie powodem do dalszych zmian. Przyczyn szukam gdy można zaradzić problemowi, a tak to "komu to potrzebne". ALE oczywiście rozumiem ludzi których to interesuje, doszukiwanie się wiedzy nikomu jeszcze nie zaszkodziło. Ale jak czytam kłótnie poparte argumentami które w większości przypadków są tylko domysłem, to dzięki... PS. Większość komentarzy które czytam są dyskwalifikowane przez ortografię... Rozumiem gdzieś się walnąć raz czy drugi, ale nie co drógie słowo, nie? Wink Wiele pracy to nie wymaga, a naprawdę wypowiedź nabiera znacznej wartości.Fajnie gdyby to dotarło do przynajmniej jednej osoby... Biggrin

New World Disorder

Portret użytkownika demiczek

wszystkie czynniki dzialaja

wszystkie czynniki dzialaja na erupcje wulkanów ksieżyc wybuchy na sloncu ruchy tektoniczne i cisnienie w jadrze ziemi nie można opierac sie tylko na ruchach tektonicznych pamietam kturegos roku jak francja robila prube jadrowa  pamietacie w meksyku bylo wielkie trzesienie ziemi a gory w zakopanym sie zatrzesly a teraz jeszcze przebiegunowanie slonca to tez moze odzialywac na wszystko co sie dzieje na ziemi wlacznie z anomaliami pogodowymi .

Portret użytkownika rik

Szatan wstąpi z piekieł wraz

Szatan wstąpi z piekieł wraz z tym wybuchem i bendzie to koniec świata dla nie wiernych. Natomiast wierni wstąpią do niebios a ci co się nawrócą zwalczą szatana i utworzą od nowa rase ludzką... Tak jak to było z Noe.

Skomentuj