Duże zapadlisko na Florydzie może pochłonąć okoliczne zabudowania

Kategorie: 

Widok zapadliska z Florydy

W hrabstwie Orange znajdującym się w okolicy Orlando na Florydzie powstało wielkie zapadlisko zagrażające pobliskim zabudowaniom.

 

Otwór w ziemi poszerza się, co stanowi dodatkowe zagrożenie. Sinkhole pojawił się 3 maja i szybko powiększył się z 10 do 30 metrów szerokości. Lokalne władze wezwane do oceny zapadliska oświadczyły, że nie wygląda na to, aby miało się to zatrzymać.

Stawia to w trudnym położeniu pobliskie domy, które będą musiały być opuszczone ze względu na niepewne podłoże. Świadkowie stwierdzają, że zapadlisko powstało bardzo szybki i pochłaniało wszystko na swojej drodze, nawet drzewa.

Na szczęście nikt nie został ranny. Wezwani na miejsce geolodzy mają ustalić czy jest to twór naturalny czy też efekt działalności człowieka.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Analizator

Co do tego przelatującego

Co do tego przelatującego obiektu w 1:07 minucie filmu. Skoro rozpadlisko ma ok 30 m, a obiekt na filmie przeleciał nad nim w 0,50 sec. to jego prędkość wynosi 60 metrów na sekundę. To jest 3600 metrów na minutę, czyli 216.000 metrów na godzinę. Prędkość obiektu to 216 km/h. Dalej Skoro rozpadlisko ma 30 m średnicy, umieściłem obiekt wzdłuż średnicy. Wyszło na to, że oiekt w średnicy rozpadliska mieści się 13 razy. Średnicę rozpadliska dzielimy na 13 razy i wychodzi nam długość obiektu ok. 230 cm. Tak więc na filmie zarejestrowano podłużny obiekt w kształcie prostokąta o długości 2metry i 30 centymetrów poruszający się z prdkością ok. 216 km/hTyle na razie odczytałem z tych kilku klatek.

Portret użytkownika comen

Gdyby obiekt przeleciał przed

Gdyby obiekt przeleciał przed sama kamerą i zakrył cały obiektyw, czy oznaczało by to że ma ponad 30 metrów długości?? Nie wiadomo w jakiej odległości od kamery przelatuje. Wiadomo natomiast że im dalej od kamery tym wydawac się będzie mniejszy. Dlatego tez Twoje wyliczenia co do prędkości równiez sa błędne. No chyba że obiekt leci tuż nad zapadliskiem- wtedy Twoje wyliczenia był by poprawne. Ale skąd możesz wiedzieć w jakiej odległosci od kamery leci, na jakiej wysokości?? Ale na pewno nie tuz nad ziemią, bo nie daje cienia.

Skomentuj