Wojenne deklaracje Rosji w sprawie tarczy antyrakietowej

Kategorie: 

Wyrzutnia Iskander, bardzo mobilna i groźna broń - źródło:mojeopinie.pl

Tarcza rakietowa nadal stanowi ulubiony temat do prężenia muskułów przez Rosjan. Generał Nikołaj Makarow, pełniący stanowisko szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, oświadczył, że obiekty stanowiące elementy tarczy antyrakietowej mogą zostać prewencyjnie zniszczone.Makarow zastrzegł, że Rosja może nawet „zniszczyć prewencyjnie” elementy tarczy za pomocą rakiet Iskander, które znajdują się, ale oficjalnie dopiero znajdą się w Obwodzie Kaliningradzkim. Dla osób, które nie zauważają wydźwięku słów Rosji tłumaczymy. Tak, Rosja grozi wszczęciem wojny z NATO, jeśli sojusz nie odstąpi od planów rozmieszczenia elementów tarczy.

 

Uderzenia prewencyjne to neologizm wymyślony przez Stany Zjednoczone. Oczywiście to nic innego jak napaść na jakieś państwo. Pokazuje to, w jakim barbarzyńskim świecie żyjemy. W XIX wieku to było nie do pomyślenia, żeby wojnę prowadzić nie jak cywilizowane narody, ale jak barbarzyńcy, napadając zamiast wypowiadać wojnę. Teraz nikogo nie dziwi już, że jakiś kraj po prostu wysyła lotnictwo, aby zniszczyć infrastrukturę innego państwa.

 

Groźby Rosji uprawdopodobniają scenariusz, w którym dochodzi do konfliktu na Bliskim Wschodzie, gdzie biorąc pod uwagę zaangażowanie Rosji po przeciwnej do NATO stronie może dojść do konfliktu, który przeniesie działania wojenne do Europy. Celem prawie na pewno będzie Polska i być może Czechy. Władimir Putin zresztą z niechęci do Polaków uczynił wręcz doktrynę państwową wyciągając do rangi symbolu wydarzenia sprzed 400 lat, które przedstawiają nasz naród w kategorii najeźdźcy.

 

Rosja zamiast kierować swoje siły w stronę realnego zagrożenia dla swojej integralności terytorialnej woli po prostu grozić najsłabszemu, co podnosi na wyższy poziom ich mocarstwowe zapędy. Wciąż nierozwiązana sprawa katastrofy smoleńskiej może być detonatorem konfliktu zbrojnego i wie o tym większość Polaków stąd dotykanie tego tematu wzbudza powszechny strach. Trudno się temu dziwić, bo w wyniku konfliktu z Rosją z pewnością ucierpimy a NATO z pewnością ograniczy się do not protestacyjnych. Polska była jest i będzie miejscem, na którym prowadzi się wojnę.

 

O co chodzi Rosji? Chodzi o ograniczenie potencjału rakietowego, bo każda instalacja antyrakietowa jest w stanie pełnić operacje zaczepne i jest w stanie skutecznie ograniczyć zdolność bojową państw w regionie. Oczywiście oficjalnie chodzi o neutralizację rakiet z Iranu, ale Rosja postrzega ten projekt, jako zagrożenie dla ich potencjału.

 

Sekretarz Generalny NATO, Anders Fogh Rasmussen, obwieścił, że Sojusz odrzuca rosyjskie groźby. Co to właściwie oznacza, że odrzuca? Oczywiście nic. Tak samo by odrzucili atak na Polskę i wzywaliby do pokoju. Co ciekawe NATO zaproponowało Rosji stworzenie wspólnego centrum dowodzenia tarczą w Europie. Miało to być gestem dobrej woli i dowodem na to, że tarcza nie jest wymierzona w Rosję. Rosjanie mają jednak względem Europy inne plany. Będą musieli pogodzić się z ekspansją Chin na Bliskim Wschodzie i stąd prawdopodobnie objawiają tak wielkie zainteresowanie naszym kontynentem.

 

Europa jest słaba, to nie jest wyzwanie dla Rosji. Biorąc pod uwagę fakt, że wycofanie swoich rakiet z Europy deklarują Amerykanie jest to jednoznaczny znak gdzie Rosja widzi swoją strefę wpływów.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika srutututu

Jestesmy tylko ludzmi i smiac

Jestesmy tylko ludzmi i smiac mi sie chce jak ktos mowi o przejsciu w jakas czwarta gestosc. LOL. W nagrode za co? Za Czeska z Gibalki Malej ze zrozumial ze robi zle hahahaha.
Pozdrawiam zielonoswiatkowcow i innych wyznawcow new age.
Nie byloby wam wstyd w tej czwartej gestosci pokazac sie z naszymi niekontrolowanymi emocjami Dirol ?

Portret użytkownika syriues

To jest tylko taka gra

To jest tylko taka gra kolejna odslona zelaznej kurtyny.Faktem jest ze Rosja miala prawie w garsci Europe.Co nie oznacza ze jest silna.Kazdy silacz ma swoj slaby punkt,i ja widze w kazdym panstwie ten sam.nie wiem po co sie podlizywac Rosji,moze zeby nas nie napadla?Nie wiem.Na pewno placimy im jakas danine-zaloze sie.Wszystkim placimy,albo utawiamy przetargi.To bez roznicy.Nie wiem czy Polska jest do konca wolna.Mysle ze nie.A co do rakiet,to tez bym nie chcial ich.Wlasciwie Usa no sobie za duzo pozwala.Niby nato.Wlasciwie polityka Nato sluzy oslabianiu mocarstw za pomoca malych ciec,to tu to tam.Ja wlasciwie nie lubie Rosji,wole juz Niemcow.A jezeli gdyby bylaby wojna,to ja bym sie udal do Rosji i wysadzilbym ich kazda stacje nadawczo odbiorcza,i w ogole caly przemysl wojenny.Najlepiej atakuje sie wroga od srodka.Wydaje mi sie ,ze jezeli Rosja wykona krok,to Chiny rowniez go wykonaja,i wykona go rowniez Korea Iran Indie Usa Francja UK itd.Watpie zeby ktos pogodzil sie z wojna otwarta i patrzylby na wyzynajacych ludzi -ludzi.Nie wydaje mi sie ,aby w zjednoczonej Europie czy w Nato czy w jakims innym systemie mogloby zaistnien zobojetnienie.To byloby wlasciwie poddaniem sie.Ale wiadomo ze klamstwa to tez dzialania wojenne

Portret użytkownika alvaro31185

borze moj kochany zginie

borze moj kochany zginie wielu nie winnych ludzi czy nasza dlugosc życia ma zalezec od nich i konfliktu! Mamy prawo do życia i wolnosci kultury i wyznania! Ja mam do piero 25 lat i mlody jestem jeszcze czy ja mam zginac tj i inni ludzie przez jakis ruski konflikt ktury nas wogule nie tyczy! Psychoza normalnie!

JESTEM  NIEPELNOSPRSWNY  

Portret użytkownika qqwwee

Hańba.Zdumiewające jest to,

Hańba.Zdumiewające jest to, że głosu nie zabrał nasz MSZ.Tak jawnej decyzji ze strony Moskwy nie słyszałem chyba nigdy.Przecież możemy to potraktować jako wypowiedzenie wojny.Powiem tylko jedno-niech ruscy sobie te swoje iskandery wsadzą w te swoje radzieckie dupy i cicho siedzą.A jeszcze w kwietniu tego roku szef MSZ Radosław Sikorski mówił że „będziemy działać na rzecz pojednania polsko-rosyjskiego”.W takim razie ja się pytam kto się powinien o to starać my czy oni ? Za co ja mam ich lubić ? Za Bitwę Warszawską ? Za 39 ? Za Katyń za Smoleńsk ? Za ich parszywe fałszowanie historii za niewolę komunistycznę za co ?

Portret użytkownika wojcirej

Mam pytanko, bo jestem raczej

Mam pytanko, bo jestem raczej laikiem w tej sprawie. Czy tarcze antyrakietowe mogą zagrażać Rosji? Służą one tylko do obrony, czy jako system wystrzeliwania rakiet w celu obrony, mogą być również użyte do ataku? Tak więc, zagrażają one realnie Rosji, czy zagrażają jej możliwym ruchom ekspansywnym ? o.O Czy to i to.  A może widzicie jakieś inne powody niechęci rosyjskiej do tego projektu?

Strony

Skomentuj