Bezgotówkowe społeczeństwo przyszłości nadchodzi a kto przeciw ten terrorystą albo handlarzem narkotyków

Kategorie: 

www.sxc.hu

Zmiany na Ziemi idą w złą stronę. To, co kiedyś wydawało się oddalonym w czasie wymysłem paranoików od teorii spiskowych lub wizją autorów powieści fantastycznonaukowych staje się codziennością. Obrót bezgotówkowy wpełznął w nasze życie i nic nie wskazuje na to, że możemy się z niego wyzwolić.

 

Kolejne kraje nawołują do postawienia kresu gotówce. Upowszechnia się płatności zbliżeniowe, oswaja się ludzi z potrzebą posiadania plastikowej karty z chipem. Zanim się spostrzeżemy będą nam te chipy implantować przy narodzeniu, co przecież z łatwością można zapewnić jedną ustawą. Już teraz warto zwrócić uwagę na zamieszanie, jakie panuje w Polsce wokół wprowadzenia biometrycznych dowodów osobistych z chipem RFid. Te urządzenia będą w stanie pracować z systemami płatniczymi, co dodatkowo powiększy zdolność do śledzenia ludzi w pomieszczeniach.

 

Hiszpania już teraz zabroniła innej niż bezgotówkowa formy dla transakcji powyżej wartości 2500 euro. Oficjalnie w celu walki z przestępczością gospodarczą. Świat, w którym już niedługo nic nie będzie można kupić i sprzedać bez posiadania swoistego znamienia staje się realniejszy każdego dnia. Jest to świat z takim poziomem inwigilacji, który nie śnił się nawet Orwellowi.

Jednak, jeśli decydenci z Brukseli lub jakiejś inne centrali światowej Międzynarodówki, naprawdę uważają, że wycofując pieniądze zlikwidują szarą strefę to bardzo się mylą, bo ludzie znajdą jakiś sposób obchodzenia tego drakońskiego prawa. Bardzo prawdopodobny wydaje się w takich warunkach rozkwit transakcji barterowych. Być może pojawi się jakiś nowy rodzaj wartości, który naturalnie zapełni lukę po gotówce.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kanapka

Oczywiście że świat ( a

Oczywiście że świat ( a raczej środowiska bankowe  ) wolą transakcje bezgotówkowe i wirtualne pieniądze, już teraz jest wiadome że w obiegu jest więcej pieniędzy niż w skarbcach. Jako że masa transakcji dzieje się tylko w komputerze bank może pożyczyć 1 000 złotych kowalskiego 100 osobom , mimo że nie ma tyle pieniędzy, dzięki czemu banki zarabiają na pieniądzach których nie ma Smile

Portret użytkownika ck21

@NIKT,  zgadza sie, 90 % ma

@NIKT,  zgadza sie, 90 % ma tylko pensje i ciagnie z miesiaca na miesiac, problem dla systemu stanowi klasa srednia, (majatek od kilkuset tysiecy do paru milionow)   oni tez sie budza i zamieniaja powoli drukowany papier na realne wartosci,  gdyby wszyscy chcieli wybrac swoje pieniadze system musialby upasc, banki maja tylko 10 %  gotowki,  reszta to wirtualne cyfry na komputerze, tego sie boja najbardziej, dlatego tez powoli wprowadzaja system bezgotowkowy,  a osobiscie  -  przastalem konsumowac i zaczalem zyc, polecam wszystkim, efekty sa niesamowite.

Portret użytkownika mira69

 Polacy bardzo lubią gotówkę

 Polacy bardzo lubią gotówkę i żywe pieniążki przy sobie . Banki okradają klientów , więc gdy wpływa gotówka , wybieramy od razu całą kwotę , by nie tracić na transakcjach . Chcę mieć kontrolę nad moimi pieniążkami , wiem ile mam i ile mogę i chcę wydać . Lubię jak mi ,,świnka skabonka'' puchnie ! Precz z banksterami !

Portret użytkownika MonaLisa von Rembrand

Widzę tutaj inne zagrożenie

Widzę tutaj inne zagrożenie przy ogólnoświatowym pieniądzu plastikowym- jak bank naprzykład, "zbankrutuje" - to nie będzie kolejek po wybranie zagwarantowanych bankiem dla posiadacza konta - 75% kwoty od oszczędności. Bank zablokuje nasze karty, i po fakcie. I mogą nawet długo nie mówić prawdy, tylko zwalać na bankomaty lub centralę. A za kilka dni/tygodni - nie ma już oficjalnie ani banka, ani naszej kasy.A mafia sobie poradzi. Przed Chrystusem też nie było pieniędzy - a życie kwitło. Bedą rozliczenia alkoholem (wprowadzą prohibicję), szlachetnymi metalami, handel ludżmy, immobilia. Gorzej uczciwym ludziom będzie - jedno wyjście: kraść, a kto nie potrafi - sznurek do jabłońki przywiązać, i po wszystkim...Trworzne czasy idą; starzy ludzie prawdę mówili o tym kiedyś, a młodzież śmiala się z nich - ale teraz będziemy płakać...Czasem nie chcę mi się żyć w tym świecie. I jeżeli istnieje reinkarnacja - to nie chcę znów tu wracać; lepiej latać jako atom po całym wszechświecie i podziwiać inne galaktyki, mgławice, cywilizację, bez kart bankomatowych, ZUS-u, i przygłupawo-chciwych polityków.Czy mam rację? 

Portret użytkownika Rafał

A może jest tak, że Ci nasi

A może jest tak, że Ci nasi politycy wiedzą, co się szykuje (oczywiście nigdy nam tego nie powiedzą, a może to mieć związek z tymi budowanymi podobno na całym świecie schronami podziemnymi), i dlatego poprzez pomysł obrotu bezgotówkowego usiłują w ostatniej chwili jeszcze mocniej wziąć nas za mordy.

Portret użytkownika DasendrijeEnergy

Jak wprowadzą w Polsce obrót

Jak wprowadzą w Polsce obrót chipy wszczepiane do ciała, to się wyprowadzam do jakiegoś zacofanego kraju poz względem technologicznych. Ekwador jest fajny. Jeden z krajów oferujących największą wolność i takie mam plany tam jechać jeśli coś się stanie.

Strony

Skomentuj