Sytuacja na Słońcu pozostaje spokojna

Kategorie: 

Widok Słońca z 8 kwietnia - SDO

Ostatnio sytuacja na Słońcu jest bardzo stabilna. Burza magnetyczna, jaką Ziemia przeszła 13 kwietnia ostatecznie nie okazała się zbyt silna. Była ona spowodowana dziurą koronalną emitującą strumień cząstek omiatających naszą planetę.

 

Jedynym aktywnym obszarem, jaki może pokusić się o generowanie rozbłysków słonecznych jest grupa plam oznaczona numerem 1455. Obszar nadal ewoluuje w kierunku konfiguracji magnetycznej Beta-Gamma, która mogłaby dodać jej gwałtowności.

Aktualnie najsilniejsze flary stamtąd nie przekraczają klasy B. Specjaliści z NOAA prognozują, że nie zobaczymy w najbliższym czasie ani rozbłysków klasy M ani X. Prawdopodobieństwo wystąpienia któregoś z nich wynosi nie więcej niż 1%.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Jerry

Ale, haloooooo!!! Co tu się

Ale, haloooooo!!!Co tu się dzieje?Jestem tylko zwykłym forumowiczem, zwykłym szarym człowiekiem.Owszem, mam pewien bagaż doświadczeń (jak większość pewnie), żonę i dwójkę dzieci. Prowadzę firmę produkcujno-usługową. Piszę to tylko dlatego, żeby troszkę uwiarygodnić swoją osobe :). Może starajmy się wprowadzić tutaj (na ZnZ) pewną jakość odnoszenia się do siebie nawzajem. Nie macie dosyć w realu, na codzień chamstwa, braku poszanowania i zaniku kultury? Nie jestem jakiś nawiedzony i z niejednego pieca chleb jadłem. Potrafię rzucić k...ą i jak zawiodą inne metody p.......ić gdy ktoś zaczepi mnie lub kogoś innego "pod sklepem" :). Ale może wykażmy troszkę więcej zrozumienia, przecież nikt nikogo tutaj nie chce przekonać o nieuchronnym końcu świata, logując się na tym forum miałem zamiar podzielić się swoimi spostrzeżeniami i poznać opinie innych na tematy o których trudno się rozmawia z klientem czy panią Zosią w sklepie (pozdrawiam Zośki :)) Mam dla kogo żyć i nie jest mi na rękę jakaś katastrofa. Rozmawiamy o informacjach, jakich w większości z jakichś powodów nie ma w  "tradycyjnych" mediach albo są znacznie okrojone, to wszystko. Staram się, szanować zarówno tutaj jak i w realu opinie innych. Przecież można dyskutować ze wszystkimi i o wszystkim w cywilizowany sposób, pozbawiony wzajemnego obrażania (chyba że się mylę) i tylko od nas zależy jaki poziom dyskusji będzie na tym forum (no i od Modka :)).Moim spostrzeżeniem jest to, że najbardziej niewybredne wpisy pochodzą od osób niezarejestrowanych (nie liczac forumowych ulubieńców :), baca pozdrawiam :)))Domyślam się i rozumiem, że forum przynosi pewne dochody. Natomiast, ( i tu pytanie do Modka) czy można by wprowadzić możliwość wypowiedzi TYLKO przez osoby zarejestrowane. Wydaje mi się że strona na tym nie ucierpi, a fakt rejestracji pozwoli lepiej ogarnąć i stworzyć bardziej zżytą społeczność. Jeśli ktoś będzie miał coś do powiedzenia, to z pewnością nie odstraszy go konieczność rejestracji, nie zmniejszy się ilość wejść na forum, a może unikniemy większości wpisów zupełnie przypadkowych. Przypadkowych w tym sensie, że ktoś nie rozumiejąc specyfiki portalu, wpada, czyta ... no nawiedzeni jak nic ... Lol wpisze obraźliwy komentaż i może nigdy więcej się nie pojawić bo nawet nie zwrócił uwagi jak nazywa się strona, że o możliwości dyskusji czy wyjaśnienia nie wspomnę.Co myślicie?Pozdrawiam serdecznie Smile

"Tylko mniejsze tajemnice muszą być chronione. Te większe utrzymuje publiczna ignorancja" M. McLuhan
"Twierdzą nam będzie każdy próg" M. Konopnicka

Portret użytkownika stella325

Dlatego tez moderatorów jest

Dlatego tez moderatorów jest kilku na tej stronie, oni pilnuja porzadku . Wszelkie wpisy obraźliwe, wulgarne w miarę mozliwosci są szybko usuwane .Drogi Jerry ja w imieniu swoim i reszty proszę o wyrozumiałość bo nie zawsze zdążymy w porę zareagować :)  Pozdrawiam Smile

Portret użytkownika Jerry

Nie no, znajomi mówią, że mam

Nie no, znajomi mówią, że mam spory dystans do siebie, ludzi, życia i osobiście nie mam kłopotu z tego rodzaju wpisami :).Nie mam pretensji też do moderatorów :), zastanwaiam się tylko czy konieczność rejestracji do wypowiedzi nie spowodowała by pozytywnej zmiany. Bo chyba forum by na tym nie ucierpiało? Ale to oczywiście tylko propozycja, nie jestem specjalistą w tych sprawach :)Pozdrawiam Smile

"Tylko mniejsze tajemnice muszą być chronione. Te większe utrzymuje publiczna ignorancja" M. McLuhan
"Twierdzą nam będzie każdy próg" M. Konopnicka

Portret użytkownika Martynka

Colleeman mięśniaczku czy

Colleeman mięśniaczku czy toprawda co ludzie mówią że wymacie duże mięśnia a w portkach zeroi do seksu to się nie nadajecie ? @Moderator - Proszę seksistowskie i szowinistyczne uwagi wymieniać sobie drogą prywatną a nie uprawiać onanizm pseudo-intelektualny publicznie pod artykułami. To dotyczy Was obojga. Mnie Wasza orientacja seksualna nie obchodzi, ale proszę takich avatarów nie umieszczać w profilu.  

Portret użytkownika Prophet

NIKT mówimy podobnym

NIKT mówimy podobnym językiemtylko na innych płaszczyznachja nie twierdzę że Biblia nie zostałaz manipulizowana przez kościoły ja to wiem mnie głównie chodzi o treścjej przesłania a więc jak kolwiek ktośw historii będzie ją zmieniał to i takjej przesłanie będzie takie samo.Mnie też to boli że ludzie są krótko wzroczni i nie biorą sobiejej słów do serca tylko próbują zakażdym razem wytykiwać jej wadytak naprawdę to każdy we wszystkimco istnieje może dopatrzyć się jakiś wad.Ja nie zaliczam się do ludzi którzymodlą się do bożków bo jest to bałwochwalstwem łamaniem prawa Bożegodla mnie najważniejsza jest wiaraale tez wiarę musi poprzedzać jakaś wiedzaa tylko dla tego żeby wiara byłabyła wzmocniona żeby podczas rozmówz róznymi ludzmi nie mogła być zachwianaPozdrawiam !

Portret użytkownika Prophet

Joenna ! i podobnie myślący

Joenna ! i podobnie myślący ludzienie chcę prowadzić gry słów aninikogo przekonywać lecz pragnęzwrócić uwagę na pewien fakt :do czego ludziom służą cytaty,przysłowia itp.?albowiem do tego żeby wzbudzićludzką wyobraznię żeby wyostrzyćgłębie myśli.I podobnie jest z wersetami Biblijnyminawet jeśli są dopasowywane do danejwymowy to tylko dlatego żeby ludziezaczeli myśleć, sam Jezus używał tegojęzyka żeby jego uczniowie moglibyzrozumieć jego przesłanie.Skoro ty uważasz że jesteś osobąwierzącą to czemu cię tak złościjeśli ktoś używa cytatów Biblijnych ?Chodzi ci oryginał Pisma ?przecież Biblia jest oryginalnasą pewne w niej luki ale to niezmiania faktu w jej prawdziwośćmoże w pierw zacznij ją czytać wcałości a potem się mądrować.Pózniej powiesz tak: Panie czyż niemodliłam się do ciebie czyż niepostępowałam prawidłowo.A Pan ci odpowie kim jesteś nigdycię nie znałem,albowiem nie każdykto mówi do mnie Panie wejdziedo królestwa BożegoPozdrawiam !

Portret użytkownika NIKT

Nie prawda ! Bibila jest

Nie prawda ! Bibila jest zmanipulowana !
Co do modlitw : Widze tylko i wylacznie ludzi modlacych sie do materialnych bozkow przy oltarzach, do swietych ( wymyslonych przez ludzi ). Mamy tysiace roznyc swietych, tysiace kosciolow roznej masci. FANATYZM ! GLUPOTA ! MANIPULACJA !

BOG jest tylko JEDEN ! Jako MILOSC SWIATLOSC DUCHOWOSC ! WSZEDZIE !!! Takze i w nas !

Zobacz ile modlitw jest niekierowanych do Boga !

Sami siebie oklamujemy, wychodzac z zalozenia, ze czym wiecej modlitw do coraz wiecej osob, tym bardziej zaslugujemy na wstep do Nieba. IDIOTYZM !!!

Strony

Skomentuj