Według władz w Damaszku, rewolucja w Syrii zakończyła się

Kategorie: 

jagahost.proboards.com

Władze w Damaszku uważają, że rewolucja w Syrii zapoczątkowana przez opozycję w celu obalenia legalnego rządu zakończyła. Stwierdzenie to zostało dokonane przez przedstawiciela Ministerstwa Spraw Zagranicznych Syrii Dżihad Makdisi.

 

"Walka o obalenie systemu politycznego jest zakończona" - powiedział D.Maksidi. 

Podkreślił, że syryjska armia wycofa się z miast w kraju, tylko wtedy, gdy będzie tam spokój i bezpieczeństwo.  Według niego, walka teraz jest prowadzona o utrzymanie "stabilności".

 

Baszar al-Assad powiedział wcześniej, że akceptuje plan pokojowy zaproponowany przez międzynarodowego wysłannika, Kofiego Annana.  Plan obejmuje zaprzestanie przemocy przez wszystkie strony konfliktu, wycofanie wojsk z miast, zapewnienie pomocy humanitarnej dla ofiar, początek dialogu politycznego, wyłączenie zewnętrznej interwencji w sytuację oraz stworzenie skutecznego mechanizmu monitorowania zgodności z tymi wymaganiami.  Pomimo oświadczenia al-Assada, walki trwały.

 

Przypomnijmy, że w Syrii w marcu 2011 roku sytuacja między władzami a opozycją była nadal patowa, i groziła przeistoczeniem się wojnę domową na pełną skalę.  Syryjska opozycja, która koordynuje działania z siedziby za granicą zwołała "syryjską Radę Krajową", i domagają się dymisji prezydenta Baszara al-Assad, oskarżając siły rządowe o masowe zbrodnie przeciwko ludności cywilnej.

 

Oficjalnie Damaszek twierdzi, że pod pozorem demokratycznych sloganów działają w kraju "bandy uzbrojonych terrorystów".  Według najnowszych danych Organizacji Narodów Zjednoczonych w czasie konfliktu w Syrii, zginęło ponad dziewięć tysięcy cywilów.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika snajper70

Czytam Was wszystkich i

Czytam Was wszystkich i wszyscy macie rację,ale dlaczego Izrael stara się u każdego państwa na globie o bezwzględną ochronę i poparcie, że to co Oni robią jest jedyne i słuszne,zachowanie jest podobne jak jankeskie ..ojki i wciągają za "2 samoloty" inne państwa do wojny,a Oni dzięki temu kontrolują GLOBEM,dziwię się że państwo  jak  Polska jest taka niemądra i nieodpowiedzialna.Przecież to nie rząd będą rozliczać tylko do Nas cywli bedą strzelać.

Portret użytkownika Michał Chiniewicz

Jak wiemy ta "opozycja" była

Jak wiemy ta "opozycja" była finansowana przez zachód i izrael.Mówi się nieoficjalnie o smierci 9 tysiecy cywiliów lecz nie sądzę że cywilów zabijała tak licznie armia Syryjska tylko właśnie "opozycja".Czytałem gdzieś że ten bunt w syri to bzdura po prostu wbijali się na dzielnie terrorysci zabijali kilka lub kilkanascie osób i uciekali, a potem zachód pokazywał to jako sprawkę rządu. Czasem rządowi udawało się  ochronić ludność przed takim atakiem co wywoływało stale prowadzone walki w mieście.Pozdrawiam

Portret użytkownika danielov

władze w Syrii popełnią

władze w Syrii popełnią wielki błąd jeśli nie rozliczą teraz terrorystów za rozwalenie kraju! Powinno się wszystkich terrorystów powiesić publicznie! ku przestrodze innych aby nie dawali się  więcej podjudzać żydo-amerykańskim lichwiarzom.  Israel juz nie potrzebuje Syrii, myslę ze w tym miesiącu  III wojna swiatowa jest całkiem realna.  USrael nie bedzie zwlekał, zacznie sie wszystko od prowokacji i błyskawicznego ataku na Iran.

Portret użytkownika snajper70

Zastanawiające jest to, że

Zastanawiające jest to, że ludzie burzą się na całym świecie,mają wszystkiego dość,głownie władzy, która panuje nad Nimi,nakazy, zakazy,olbrzymie podatki i praca za zupę,to tak ma wyglądać wolność czyli demokracja? Świat elity i spekulantów przy władzy?.Ludność się "budzi"i otwiera oczy,to dobry znak, ponieważ żaden system się nie sprawdził,wystarczy jeden człowiek z głową na karku, aby dał nadzieję na lepsze jutro, a pójdą za Nim wszyscy.III wojna światowa to będzie walka globalna  "szaraków" z elitą tego świata.

Portret użytkownika syriues

Widocznie ktos komus dal

Widocznie ktos komus dal kopa.Widocznie na chwile obecna maja juz i tak wszystko co chcieli miec.Izrael juz nie bedzie niepokojony przez dostawcow broni z egiptu i syrii(bycmoze).Nie wiem czy odblokua im konta ,bo tu jest nic nieopisane.Mysle tez ze to dobrze ze juz sie nie zabijaja.Komu to potrzebne jest,cierpienie sieroty itd.Czy agresor powinien zadbac o to by takim dzieciom pomoc?Moim zdaniem maja do tego prawo i powinno sie walczyc o to aby cywile mogli zyc bez strachu.Ta wojna czy tam powstanie nie jest ani nie bylo potrzebne.Dlaczego zawsze Ci najmniejsi musza najwiecej cierpiec?Takze jestem za tym aby agresor teraz wskrzesil matki,zony braci i siostry ktore w wyniku tego konfliktu zginely nie ze swojej winy.Fajnie tak sobie kogos napasc i zostawic z niczym.Widocznie maja juz to co chcieli wiec sie wycofuja.Bycmoze Rosja powiedziala Usa ze napadna na kogos tak zeby bylo sprawiedliwie.Nie jestem pewien czy sie myle.No to ciekawy jestem kto bedzie nastepny w tej agresji Usa nato czy moze banku centralnego.Kto nastepny?i z akiego powodu?Skoro terrorysci wygineli nikt nie produkuje bomb atomowojadrowych to co nastepnym razem wymysla Ci ktorzy lub dla ktorych pracuja. Jestem ciekaw kto trzasnal dlonia w stol

Skomentuj