Według władz w Damaszku, rewolucja w Syrii zakończyła się

Kategorie: 

jagahost.proboards.com

Władze w Damaszku uważają, że rewolucja w Syrii zapoczątkowana przez opozycję w celu obalenia legalnego rządu zakończyła. Stwierdzenie to zostało dokonane przez przedstawiciela Ministerstwa Spraw Zagranicznych Syrii Dżihad Makdisi.

 

"Walka o obalenie systemu politycznego jest zakończona" - powiedział D.Maksidi. 

Podkreślił, że syryjska armia wycofa się z miast w kraju, tylko wtedy, gdy będzie tam spokój i bezpieczeństwo.  Według niego, walka teraz jest prowadzona o utrzymanie "stabilności".

 

Baszar al-Assad powiedział wcześniej, że akceptuje plan pokojowy zaproponowany przez międzynarodowego wysłannika, Kofiego Annana.  Plan obejmuje zaprzestanie przemocy przez wszystkie strony konfliktu, wycofanie wojsk z miast, zapewnienie pomocy humanitarnej dla ofiar, początek dialogu politycznego, wyłączenie zewnętrznej interwencji w sytuację oraz stworzenie skutecznego mechanizmu monitorowania zgodności z tymi wymaganiami.  Pomimo oświadczenia al-Assada, walki trwały.

 

Przypomnijmy, że w Syrii w marcu 2011 roku sytuacja między władzami a opozycją była nadal patowa, i groziła przeistoczeniem się wojnę domową na pełną skalę.  Syryjska opozycja, która koordynuje działania z siedziby za granicą zwołała "syryjską Radę Krajową", i domagają się dymisji prezydenta Baszara al-Assad, oskarżając siły rządowe o masowe zbrodnie przeciwko ludności cywilnej.

 

Oficjalnie Damaszek twierdzi, że pod pozorem demokratycznych sloganów działają w kraju "bandy uzbrojonych terrorystów".  Według najnowszych danych Organizacji Narodów Zjednoczonych w czasie konfliktu w Syrii, zginęło ponad dziewięć tysięcy cywilów.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika snajper70

Czytam Was wszystkich i

Czytam Was wszystkich i wszyscy macie rację,ale dlaczego Izrael stara się u każdego państwa na globie o bezwzględną ochronę i poparcie, że to co Oni robią jest jedyne i słuszne,zachowanie jest podobne jak jankeskie ..ojki i wciągają za "2 samoloty" inne państwa do wojny,a Oni dzięki temu kontrolują GLOBEM,dziwię się że państwo  jak  Polska jest taka niemądra i nieodpowiedzialna.Przecież to nie rząd będą rozliczać tylko do Nas cywli bedą strzelać.

Portret użytkownika Michał Chiniewicz

Jak wiemy ta "opozycja" była

Jak wiemy ta "opozycja" była finansowana przez zachód i izrael.Mówi się nieoficjalnie o smierci 9 tysiecy cywiliów lecz nie sądzę że cywilów zabijała tak licznie armia Syryjska tylko właśnie "opozycja".Czytałem gdzieś że ten bunt w syri to bzdura po prostu wbijali się na dzielnie terrorysci zabijali kilka lub kilkanascie osób i uciekali, a potem zachód pokazywał to jako sprawkę rządu. Czasem rządowi udawało się  ochronić ludność przed takim atakiem co wywoływało stale prowadzone walki w mieście.Pozdrawiam

Portret użytkownika danielov

władze w Syrii popełnią

władze w Syrii popełnią wielki błąd jeśli nie rozliczą teraz terrorystów za rozwalenie kraju! Powinno się wszystkich terrorystów powiesić publicznie! ku przestrodze innych aby nie dawali się  więcej podjudzać żydo-amerykańskim lichwiarzom.  Israel juz nie potrzebuje Syrii, myslę ze w tym miesiącu  III wojna swiatowa jest całkiem realna.  USrael nie bedzie zwlekał, zacznie sie wszystko od prowokacji i błyskawicznego ataku na Iran.

Portret użytkownika snajper70

Zastanawiające jest to, że

Zastanawiające jest to, że ludzie burzą się na całym świecie,mają wszystkiego dość,głownie władzy, która panuje nad Nimi,nakazy, zakazy,olbrzymie podatki i praca za zupę,to tak ma wyglądać wolność czyli demokracja? Świat elity i spekulantów przy władzy?.Ludność się "budzi"i otwiera oczy,to dobry znak, ponieważ żaden system się nie sprawdził,wystarczy jeden człowiek z głową na karku, aby dał nadzieję na lepsze jutro, a pójdą za Nim wszyscy.III wojna światowa to będzie walka globalna  "szaraków" z elitą tego świata.

Strony

Skomentuj