Według władz w Damaszku, rewolucja w Syrii zakończyła się

Kategorie: 

jagahost.proboards.com

Władze w Damaszku uważają, że rewolucja w Syrii zapoczątkowana przez opozycję w celu obalenia legalnego rządu zakończyła. Stwierdzenie to zostało dokonane przez przedstawiciela Ministerstwa Spraw Zagranicznych Syrii Dżihad Makdisi.

 

"Walka o obalenie systemu politycznego jest zakończona" - powiedział D.Maksidi. 

Podkreślił, że syryjska armia wycofa się z miast w kraju, tylko wtedy, gdy będzie tam spokój i bezpieczeństwo.  Według niego, walka teraz jest prowadzona o utrzymanie "stabilności".

 

Baszar al-Assad powiedział wcześniej, że akceptuje plan pokojowy zaproponowany przez międzynarodowego wysłannika, Kofiego Annana.  Plan obejmuje zaprzestanie przemocy przez wszystkie strony konfliktu, wycofanie wojsk z miast, zapewnienie pomocy humanitarnej dla ofiar, początek dialogu politycznego, wyłączenie zewnętrznej interwencji w sytuację oraz stworzenie skutecznego mechanizmu monitorowania zgodności z tymi wymaganiami.  Pomimo oświadczenia al-Assada, walki trwały.

 

Przypomnijmy, że w Syrii w marcu 2011 roku sytuacja między władzami a opozycją była nadal patowa, i groziła przeistoczeniem się wojnę domową na pełną skalę.  Syryjska opozycja, która koordynuje działania z siedziby za granicą zwołała "syryjską Radę Krajową", i domagają się dymisji prezydenta Baszara al-Assad, oskarżając siły rządowe o masowe zbrodnie przeciwko ludności cywilnej.

 

Oficjalnie Damaszek twierdzi, że pod pozorem demokratycznych sloganów działają w kraju "bandy uzbrojonych terrorystów".  Według najnowszych danych Organizacji Narodów Zjednoczonych w czasie konfliktu w Syrii, zginęło ponad dziewięć tysięcy cywilów.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika syriues

Widocznie ktos komus dal

Widocznie ktos komus dal kopa.Widocznie na chwile obecna maja juz i tak wszystko co chcieli miec.Izrael juz nie bedzie niepokojony przez dostawcow broni z egiptu i syrii(bycmoze).Nie wiem czy odblokua im konta ,bo tu jest nic nieopisane.Mysle tez ze to dobrze ze juz sie nie zabijaja.Komu to potrzebne jest,cierpienie sieroty itd.Czy agresor powinien zadbac o to by takim dzieciom pomoc?Moim zdaniem maja do tego prawo i powinno sie walczyc o to aby cywile mogli zyc bez strachu.Ta wojna czy tam powstanie nie jest ani nie bylo potrzebne.Dlaczego zawsze Ci najmniejsi musza najwiecej cierpiec?Takze jestem za tym aby agresor teraz wskrzesil matki,zony braci i siostry ktore w wyniku tego konfliktu zginely nie ze swojej winy.Fajnie tak sobie kogos napasc i zostawic z niczym.Widocznie maja juz to co chcieli wiec sie wycofuja.Bycmoze Rosja powiedziala Usa ze napadna na kogos tak zeby bylo sprawiedliwie.Nie jestem pewien czy sie myle.No to ciekawy jestem kto bedzie nastepny w tej agresji Usa nato czy moze banku centralnego.Kto nastepny?i z akiego powodu?Skoro terrorysci wygineli nikt nie produkuje bomb atomowojadrowych to co nastepnym razem wymysla Ci ktorzy lub dla ktorych pracuja. Jestem ciekaw kto trzasnal dlonia w stol

Strony

Skomentuj