Znany badacz przyznaje, że SARS-CoV-2 może istnieć od 2013 roku

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Wirus SARS-CoV-2 może istnieć na świecie od 2013 roku. Ten pogląd, podziela kierownik ds. Profilaktyki i Kontroli Chorób Zakaźnych w Szpitalu Uniwersyteckim w Genewie, oraz szwajcarski wynalazca formuły środka do dezynfekcji rąk Didier Pitte. Badacz zaznaczył jednak, że nie oznacza to, iż SARS-CoV-2 powstał w laboratorium.

 

Pitte, odnosi się do danych o których donosiliśmy jeszcze w ubiegłym roku. Mowa tu o odkryciu poczynionym w opuszczonej kopalni miedzi w Mojiang na zachodzie Chin. Jeszcze w 2012 roku, 6 mężczyzn którzy weszli do tej pełnej nietoperzy kopalni, wyszło z niej z ciężkimi problemami oddechowymi. Później okazało się, że były one wywołane koronawirusem, który jest bezpośrednim przodkiem SARS-COV2. Zdaniem naukowców obydwa wirusy, dzielą ze sobą 96% genomu.

W zaledwie rok później, próbki kału nietoperzy żyjących w starej kopalni zostały wysłane do najbliższej placówki która mogłaby je przeanalizować... a więc do laboratorium w Wuhan. Tam, wirus otrzymał nazwę RaBtCoV/4991 i w zasadzie zniknął z radaru społeczności naukowej. Informacja o tym wirusie, pojawiła się jedynie w jednej pracy naukowej.

„A aby wirus stał się pandemią, konieczne jest, aby krążył w przyrodzie od jakiegoś czasu. Być może ten wirus był z nami znacznie dłużej, niż możemy sobie wyobrazić. – powiedział Pitte. Istnieje kilka laboratoriów, które pracują z koronawirusami. Publikacje i rozprawy na ich temat, zostały wykonane przez ludzi, którzy pracują w tych laboratoriach. Ale (w przypadku Wuhan) te rozprawy zniknęły. Poza tym, kiedy pracujesz nad nowym wirusem, jest on zamrożony. Ale okazało się, że laboratorium nie znalazło tego okazu. I to jest trochę niepokojące.”

Warto tu przypomnieć, że jeszcze w 2017 roku, na łamach czasopisma naukowego Nature ukazał się artykuł, w którym ostrzegano przed wydostaniem się niebezpiecznego wirusa z laboratorium badawczego w Wuhan. Aby pracować nad najniebezpieczniejszymi patogenami na świecie laboratorium musi spełniać kryteria dla najwyższego poziomu bezpieczeństwa biologicznego BSL-4. Pitte podkreślił, że cała ta sytuacja zasługuje na szczegółowe śledztwo. Nie tylko po to, aby lepiej zrozumieć, ile czasu zajmuje wirusowi rozwinięcie się do skali globalnej pandemii, ale także w celu lepszego reagowania "następnym razem".

Najpewniej nikt nie zdoła już ustalić, czy RaBtCoV/4991 wydostało się z chińskiego laboratorium. Wystarczy przypomnieć sobie słowa biologa molekularnego, Richarda Ebrighta, który w 2020 roku przypomniał, że wirus SARS, kilkukrotnie opuścił silnie zabezpieczone obiekty w Pekinie. Możemy być pewni, że władze Chin nie przyznałyby się publicznie do takiego błędu. Nie wspominając już o możliwości, iż nie był to błąd, a celowe działanie.

 

Ocena: 

Średnio: 2.3 (3 votes)

Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Szef Forum Młodych PiS już

iluminaci pisowcy wyczekująna antychrasta szczepionkowego...! nanoczipowa okultystyczna technologia w strzykawkach zmiani świat ! ciekawe że premier wielkiej brytani mówi o nanoczipach i innych wynalazkach mikroczipowo morgelonowych wstrzykiwanych ludziom a nawiedzeńcy z pisu mówią że premier wielkiej brytani to spiskowiec !

Szef Forum Młodych PiS już wie dlaczego Polacy nie chcą się szczepić. To wina „kłamliwego przekazu w Internecie”. 

W ostatnich dniach doszło do ataków na punkty szczepień, które również były wywołane tym, że niestety niektórzy dają się manipulować tak kłamliwemu przekazowi. My chcemy pokazywać, że jest inaczej – mówił w środę na antenie Polskiego Radia 24 szef Forum Młodych PiS Michał Moskal.

Według Moskala główny powód, dla którego wśród młodych jest tak niewielki odsetek zaszczepionych, wynika stąd, że padają oni ofiarami „kłamliwego przekazu w Internecie, który często jest mocno zmanipulowany i stara się młodym ludziom wmawiać, że w szczepieniach jest coś niebezpiecznego”.

– My prowadzimy teraz taką ofensywę, żeby do tych szczepień zachęcać. Bo to jest szczególnie ważne, żeby te grupy, w których poziom wyszczepienia jest najmniejszy, teraz tę różnicę nadrobiły – mówił Michał Moskal. 

Szef młodzieżówki PiS stwierdził, że najważniejsza w promocji szczepień jest walka z „kampanią kłamstw, która jest wymierzona w akcję szczepień”. Jak dodał – w ostatnich dniach kampania ta staje się coraz bardziej agresywna

Zwracam uwagę anonimowym internautom, że nie jesteście anonimowi, że skargi, które będą składane, pozwalają identyfikować wasze adresy IP – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski w Białymstoku i dodał, że służby zajmujące się namierzaniem takich osób „działają po cichu, ale skutecznie”.

Zdaniem ministra zdrowia, działalność tzw. „antyszczepionkowców” od hejtu, wyzwisk i gróźb karalnych coraz częściej przechodzi do przemocy. Celem takiego działania w jego opinii jest nie tylko spowodowanie szkód bezpośrednich, ale zastraszenie „tej części społeczeństwa, która myśli rozumem, która kieruje się wynikami badań i pragmatyzmem”.

„Przekroczyliśmy pewną fundamentalną granicę, gdzie działalność tych środowisk nie jest już tylko zagrożeniem dla ministra zdrowia, ale jest zagrożeniem dla polskiej państwowości” – stwierdził. W związku z tym, minister poinformował o powzięciu szeregu działań mających na celu ograniczenie działalności osób przeciwnych obowiązkowych szczepieniom przecie Covid-19.

Pierwszą z tych czynności jest monitoring sieci. „Zwracam uwagę anonimowym internautom, że nie jesteście anonimowi, że skargi, które będą składane, pozwalają identyfikować wasze adresy IP” – powiedział oraz przekonywał, że służby zajmujące się namierzaniem takich osób działają „po cichu, ale skutecznie”. Wskazał też, że część obecnego w sieci hejtu skierowanego wobec rządzących należy przypisać działalności służb obcych państw.

Po drugie, minister zapowiedział zwiększenie ciężaru gatunkowego wykroczeń związanych z aktywnym sprzeciwem wobec obowiązku szczepień. Poinformował, że kwalifikacje czynów będą dotyczyć naruszenia bezpieczeństwa publicznego. „To nie będzie tak, jak do tej pory stosowanie zarzutu nielegalnego zgromadzenia, tylko przede wszystkim zarzuty z naruszeniem integralności majątkowej i osobistej” – oznajmił. W tym kontekście odniósł się także do incydentu z własnym udziałem, gdzie kilkanaście osób czekało na ministra pod jego prywatnym mieszkaniem. Internauci zdobyli adres ministra analizując jego wpisy w mediach społecznościowych. Jak określił, „prowodyrom” zajścia wytoczył sprawy o charakterze cywilnym.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

Dlaczego księża i zjebani 

Dlaczego księża i zjebani  katole  nie powinni  mieszać się do polityki  mamy wyraźnie napisane  w  wykładzie  powyżej (wykład talmudyczny) , mieszanie  faktóf   i namolne    wpierdalanie się  w  życie  obywateli   , obywateli  którzy  pogubili się    w tym  kombinatorstwie  ,bo,  a to z prawa  a to z lewa   - a w środku   zawsze będzie  największy gwatmacz   wszech czasów  czyli KK (KOŚĆiół niezgody Katolickiej)  oraz  jego namaszczeni braci  też talmudyczni ale jednak z KK  . Tak dzieje się  od początku  nauczanej nas  historii  , tak będzie  nadal jeśli nie  wyp^^^^limy   tego  chwasta z naszej  ziemi .  Jeśli jest w śród was  ktoś   taki który nie rozumie  tego  że jest  okradany  i oszukiwany  a jego dzieci są  w  zachrystii  upośledzane  to niech od  razu  spuści  łapkę w dół . Pośrednik zawsze najwiecej zarabiał  - Potrzebujecie nadal  obwoźnego   handlowca  do  zycia  w szczęściu ??  Jesli TAK to   niech tak będzie  ale wypad  od nas  rozumnych . Jeśli nie,  to  czas  już coś zmienić w  waszych  jestestwach i  życiu  waszych potomnych . Ile świątyń   i miejsc ubóstwa , gdzie   Bóg nie ma wstepu ,   dobrowolnie   i w czynie  parafialnym   opłaciliście ??!!  i ile nadal będziecie   opłacać  i  utrzymywać tą   k^^^ę  zakłamaną  i obrŻYDliwą ??!!

Macie  jak na dłoni  przykład z tego  portala jak podłym można  być  ,taki  osobnik bez napletka czyli  namiestnik szatana    inzynier magister -  od lat   stara się   omotać   wielu  i wielu podtrzymać na duchu za buk  zapłać , ale w stopce ma  napisane coś  o  Polskiej historii

"Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę."

  - że niby   jest Polakiem, ha ha , gdyby  był   Polakiem  to  wiedział by że  Polska NIE jest krajem katolickim  i wiedział by też   to że ten jego  jezus  z  dziewicy  nic  z naszymi  przodkami założycielami  NIE ma  wspólnego 

Portret użytkownika Set

Originalnie nazywało się to

Originalnie nazywało się to Lechią. Polska została stworzona przez agentów, dlatego nie przybrała nazwy Lechistan, bo nim nie jest. Wykastrowanych Lechitów nazwano Polakami i upchano do fabryk by pracowali jak niewolnicy.

Katolicyzm nie chrześcijaństwo, które założyli jacyś rybacy.

Portret użytkownika Set

Originalnie nazywało się to

Originalnie nazywało się to Lechią. Polska została stworzona przez agentów, dlatego nie przybrała nazwy Lechistan, bo nim nie jest. Wykastrowanych Lechitów nazwano Polakami i upchano do fabryk by pracowali jak niewolnicy.

Katolicyzm to nie chrześcijaństwo, które założyli jacyś rybacy.

Portret użytkownika axell69

człowiek bez pojęcia  nie

człowiek bez pojęcia  nie powinien się wpierdalać , zrobiłeś to   bo ??   

-  jesteś ignorantem 

-nie masz  wiedzy  ani ogólnej ani  ścisłej

- masz katolickie pojęcie   i  oburzyłeś się  

Diecezja  należy do ciebie jednak  pomogę   ci  i zadam kolejne pytania

-rzymia nie  to nie grecy 

-indianie do  nie hindusi 

-katolicy to nie chrzescijanie ??

-rzymskokatoliczni są inni  niż  grekokatoliczni a już prawosławni  to wierzą w prawdziwego boha  ??

Jeśli na wszystkie odpowiedzi  twierdzisz 3 razy NIE  to   podpowiem ci w sekrecie że  jest takie  państwo   w  Europie które przyjmuje  wszystko od  rybaków   i wierzących  i nie wierzących  i greco i rzymsko płatników -  tam każdy grosz  się przyda  na chwałę  pana.

Portret użytkownika StrasznaPrawda

SARS-CoV-2 nie istnieje i

SARS-CoV-2 nie istnieje i nigdy nie istniał.

Natomiast PIS po wakacjach szykuje dużo zasłon dymnych i wrzutek do odwrócenia uwagi gdy zapowiedzą wykluczenie z życia społecznego osób niezaszczepionych, będąc osobą niezaszczepioną "nic" nie będziesz mógł zrobić już na Litwie i Łotwie to zapowiadają, u nas zrobią to w przyszłym tygodniu po proteście w Katowicach 7 sierpnia bo PIS wie, że po tej manifestacji kolejny raz tyle osób na protesty w tym miesiącu już nie przyjdzie. Natomiast te wrzutki to będzie fikcyjna wojna PIS/PO z Tuskiem i walka z TVN chociaż to jest wrzutka zrobiona przy współpracy z naszym "najważniejszym" Usraelskim sojusznikiem.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj