Ze względu na oskarżenia o homofobię, NASA może zostać zmuszona do zmiany nazwy Teleskopu Jamesa Webba

Kategorie: 

Źródło: NASA

Kosmiczny Teleskop Hubble'a całkowicie zmienił sposób, w jaki postrzegamy wszechświat i nasze miejsce w jego strukturze. Teleskop Jamesa Webba(JWST), określany często mianem „następcy Hubble'a”, miał jeszcze bardziej pogłębić to zrozumienie. Niestety, ale wygląda na to że ten odkładany od wielu lat projekt, natrafił na kolejny problem. Tym razem, chodzi o jego nazwę.

 

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba to najdroższy projekt naukowy USA. Według początkowych założeń, prace nad tym urządzeniem miały pochłonąć od 1 do 3,5 miliarda dolarów, zaś sam teleskop miał być gotowy do pracy już w latach 2007-2011. Teleskop JWST został tak nazwany na cześć Jamesa Webba, astronoma i drugiego administratora NASA, który nadzorował program Apollo. Sęk w tym, że podczas pełnienia swoich obowiązków, był on współodpowiedzialny za wdrażanie polityki federalnej, w ramach której NASA zwalniało pracowników o tendencjach homoseksualnych.

Jak sugeruje portal Scientific American, o wiele lepszym kandydatem do uhonorowania jest chociażby Harriet Tubman. Afroamerykańska abolicjonistka zaangażowana w przemyt niewolników z południa na północ kraju. Symbolem jej działalności była Gwiazda Północna, co miałoby stanowić dobre odniesienie do działalności nowego teleskopu. Nie wygląda jednak na to aby NASA planowało ugiąć się pod presją środowisk LGBT. Wielu członków społeczności uważa, że okazja do zmiany nazwy teleskopu minęła już dawno.

 

Pragnę przypomnieć, że mowa tu o projekcie, który trwa blisko 20 lat i został opóźniony o prawie 10. Podczas gdy dla pewnych środowisk rzeczy takie jak symbolika mają wiodące znaczenie, czy nauka i ideologia, aby na pewno powinny iść w parze? Historia zna takie przykłady i nigdy nie kończyły się one pozytywnie.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika prorocznia

poprawność polityczna bawi

poprawność polityczna bawi mnie nieustannie, ale i nie dziwi. znam przypadek gdy pewien szanowany ksiądz z gdańska został pośmiertnie obdarowany licznymi pomnikami a gdy się okazało że to zwykła szuja liczne zastępy pospólstwa ruszyły je obalać

...własnie skończyłem jeść ostatni kawałek murzynka. pyszny był.

Portret użytkownika entyr

Faktycznie: z tym sprzętem

Faktycznie: z tym sprzętem już się nie da wiele zrobić, ale myślę, że każdy następny teleskop powinien mieć kształt okazałego chuja ze zwisającymi pod nim jajami (hołd dla homo).
Panele słoneczne powinny być przykryte przysłoną o kształcie takim, żeby każdy podlatujący izraelski satelita mógł je usunąć procedurą bez wątpienia przypominającą obrzezanie (manewr ma symbolizować, że ten szlachetny zabieg pozwala dostrzec Słońce no i że obrzezanie daje moc).
Wszelkie promy muszą być pomalowane na kolory "tęczowe" - chyba nie trzeba tłumaczyć dlaczego.
Wszelkie satelity stacjonarne muszą mieć kształt chuja wzniesionego do góry (względem bieguna północnego Ziemi).
Wszelkie rakiety muszą być wyposażone w znaczący balast zewnętrzny o kształcie takim, żeby bez wątpienia rozpoznawany był przez obserwatorów jako moszna. Po wejściu na orbitę, mosznowy balast może być odrzucany ale tak, żeby dało się go odzyskać i ponownie wykorzystać (ekologia).
Jeżeli względy technologiczne nie pozwalają na nadanie sprzętowi wynoszonemu w kosmos kształtu chuja z jajami - obowiązkowo musi on posiadać kształt dupy i wymaga się, aby po każdym okrążeniu Ziemi, podlatywał do najbliższego satelity w kształcie chuja i dokonywał połączenia tak, aby każdy obserwator nie miał wątpliwości, że właśnie składany jest hołd pewnej wspaniałej mniejszości.
Zmienia się niektóre komunikaty przesyłane między naziemnym centrum a orbitującą załogą :
- z: "Houston, mamy problem" - na: "Houston, dyskomfort w dupie stał się nieznośny"
- z: "mayday" na: "ratujcie nasze dupy"
- z "podaj nowe współrzędne" na "oj ti bzidalu!Nie trafiłeś! Drugi raz się postaraj!"
- z "grozi nam ekspolozja" na ... wiadomo.
Dodatkowo wprowadza się nowy test dla przyjmowanych pracowników NASA tak, żeby nawet technik był w stanie z uśmiechem wytrzymać co najmniej 45 minut na odwróconym taborecie.

Jest tyle wspaniałych rzeczy do zmiany, a tu się tylko Webba czepiają. Za wolne tempo, cioty - na otoczenie Ziemi tysiącami satelit, sterczącymi w kształcie chuja, będzie trzeba czekać dziesiątki lat. Zmobilizujcie się trochę, pedały, bo inne mniejszości czekają. 

 
 

Portret użytkownika KotFryzjer

Świat schodzi na psy. Niech

Świat schodzi na psy. Niech te wszystkie środowiska lgbt odpierdolą się od spraw istotnych. Same prowokują do negatywnego ich postrzegania wszędzie narzucając swoją ideologię. Brakowało ich jeszcze w sferze nauki żeby głosili swoje z dupy ideały.

Nie mam nic szczególnego do tych ludzi o ile nie demonstrują swojej wizji w sposób przerysowany o natarczywy.

Strony

Skomentuj