Wygrana Łukaszenki w wyborach na Białorusi automatycznie rozpoczęła rewolucję w tym kraju

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Zgodnie z przewidywaniami w wyborach prezydenckich na Białorusi wygrał sprawujący tam władzę od 1994 roku prezydent Aleksander Łukaszenka. Jak podają białoruskie media państwowe aktualny prezydent wygrał z kontrkandydatką Swietłaną Cichanouską zdobywając 80 procent głosów. Opozycyjne środki przekazu informują, że w ich exit-poll wykonanym na grupie 70 tys. badanych wyborców, Łukaszenka otrzymał poparcie 0,5 procenta! Na ulicę wyszli ludzie i rozpoczęła się rewolucja.

Można być niemal pewnym, że protesty na Białorusi były przygotowywane od dłuższego czasu i są one tak samo spontaniczne jak Majdan na Ukrainie czy Arabska Wiosna, która przeorała politycznie cały Bliski Wschód. Możliwe, że organizują to nawet te same ośrodki zagraniczne. Dystrybuowane są instrukcje, które bardzo przypominają te, kolportowane w trakcie wspomnianych zajść na Ukrainie. 

 

Władze Białorusi zareagowały na protestujących podobnie jak władze Ukrainy. Przystąpiono do ich pacyfikacji i wyłapywano prowodyrów. O ile wierzyć docierającym informacjom, w ciągu dzisiejszej nocy zatrzymano na Białorusi około 3 tysięcy ludzi. Służby wyłączyły Internet i popularne portale. Przeciwnicy Łukaszenki twierdzą, że władze Białorusi aresztowały niezależnych dziennikarzy i obserwatorów wyborów. Źródła opozycyjne donoszą też, że białoruskie służby wyłapują przypadkowych ludzi na ulicy i wpychają ich do radiowozów.

 

Kandydatka opocyzji - Swietłana Cichanouska stwierdziła, że wybory zostały sfałszowane o czym mają ponoć wskazywać obliczenia jej wolontariuszy, którzy liczyli wyniki z poszczególnych komisji wyborczych. Protesty wyborcze zgłaszane przez nią będą z pewnością dawały paliwo do dalszych protestów. Jeśli ALeksander Łukaszenka nie zdławi tej rewolucji, trudno powiedzieć jak się to rozwinie w najbliższych dniach.

 

Dla Polski przetrwanie niezależnej od Rosji Białorusi powinno być priorytetem. Powinniśmy nie wtrącać się w sprawy wewnętrzne naszego najbliższego sąsiada. Ta nagła rewolucja na Białorusi z dużym prawdopodobieństwem jest wspierana albo przez Zachód, albo przez Rosję. Opozycja kontaktuje się za pomocą rosyjskiego komunikatora internetowego Telegram, gdzie pojawiają się antyrządowe grupy dyskusyjne. Na nich też zwoływali się zwolennicy opozycji. Władimir Putin pogratulował już Łukaszence wyboru, ale to wcale nie oznacza, że to nie Rosja stoi za tymi niepokojami.

W oświadczenia Prezydentów Polski i Litwy na temat wyborów na Białorusi, atakują oni Łukaszenkę. Jednocześnie zaapelowali do władz białoruskich o pełne uznanie i przestrzeganie podstawowych standardów demokratycznych. Wezwano rónież do powstrzymania się od przemocy i do respektowania podstawowych wolności, praw człowieka. Co więcej, w polskich rządowych mediach, któe wsławiły się kilkumiesięczną promocją jednego kandydata, można usłyszeć, że wybory na Białorusi nie były uczciwe ani równe, że cały aparat państwa był zaangażowany w kampanię obecnego prezydenta, że utrudniano głosowanie za granicą a państwowe media prowadziły agresywną propagandę na rzecz Łukaszenki.

 

Troska o wolność obywateli na Białorusi wzrusza. Zwłaszcza gdy występuje wśród tych, którzy dzisiaj boją sie wejść do sklepu po chleb bez maseczki i których policja oraz sanepid wyłuskuje niczym w łapankach za okupacji. Ta nagła rewolucja na Białorusi może też mieć związek z koronawirusem. Prezydent Aleksander Łukaszenka odmówił wprowadzenia Covidowych obostrzeń standardowych na całym świecie. Białoruś i Szwecja jako jedyne nie uległy panice i nie zablokowały gospodarki. BIałoruski prezydent niedawno publicznie mówił, że próbowano go przekupić, aby dokręcił śrubę obywatelom tak jak w pozostałych krajach świata. Łukaszenka odmówił twierdząc, że nie będzie tańczyć tak jak mu zagrają. Jak widzimy chwilę po tym zdarzeniu nagle mamy rewolucję, która może się skończyć tym, że rosyjskie czołgi znajdą się wkróce na granicy z Polską. 

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (3 votes)

Komentarze

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika inzynier magister

Gdyby Łukaszenka został

Gdyby Łukaszenka został jakoś odsunięty od władzy to by mieli tak jak w Polsce Białorusiny marsze pederastów i wykolejeńców i wprowadzanie mowy nienawiści ! Do tego zachodnie mafie lekowe by tam zaprowadziły nowy porządek lekowo maseczkowy i by był syf jak u nas ! Do tego zboki LGBT by zaczęły niszczyć dziecięce umysły a na uniwersytetach tak jak w Polsce wychowano by bande debili neomarksistowskich ! Trzeba się modlić za Łukaszenke bo to dobry człowiek ! Chroni Białoruś przed zniszczeniem przez filantopów nowych hitelowców NWO ! Módlmy sięza Łukaszenke żeby go nie zabili ! Niech aniołowie Boga Jezusa ochraniają go ale i żeby otrzymał mądrość od Chrystusa bo przecież może jakoś poprawić byt Białorusinów !

Grzegorz Braun wRealu24 ostro o pandemii i maseczkach: "To wszystko pic na wodę, fotomontaż!"

https://www.youtube.com/watch?v=iDzxLAO6CUo

PILNE! Rewolucja na Białorusi. Czy będzie nowy Majdan? | K. Kaźmierczak

https://www.youtube.com/watch?v=vkGlkPmrWic

„Apelujemy do rządu polskiego oraz do polskich sądów, by nie ulegały takim naciskom i by traktowały przestępców wywodzących z lewicowych organizacji z tą samą surowością, z którą traktują pospolitych kryminalistów”, czytamy w stanowisku Rady Liderów Konfederacji opublikowanym w mediach społecznościowych.Oświadczenie odnosi się do ostatnich wydarzeń związanych z zatrzymaniem agresywnego aktywisty LGBT Michała Sz. Zdaniem liderów Konfederacji „jesteśmy obecnie świadkami sytuacji, w której liczne lewicowe organizacje i politycy domagają się, by bandyci wywodzący się z neomarksistowskich organizacji, tacy jak pan Michał Sz. (pseudonim „Margot”), zostali ze względów ideologicznych zwolnieni z odpowiedzialności za swoje sprzeczne z prawem działania, lub by byli przez organy ścigania traktowani w sposób łagodniejszy czy też uwzględniający zaburzone postrzeganie własnej płci przez te osoby”.Jak podkreślono, tego rodzaju postulaty oznaczają żądanie odrzucenia rządów prawa i zasady równości wobec prawa. Konfederaci zaapelowali do rządu oraz sądów, aby „nie ulegały takim naciskom i by traktowały przestępców wywodzących z lewicowych organizacji z tą samą surowością, z którą traktują pospolitych kryminalistów”.„Jeżeli polscy politycy i sędziowie nie ulegną terrorowi politycznej poprawności, to tocząca się obecnie debata publiczna dotycząca agresywnych przestępców motywowanych neomarksistowską ideologią może stać się nareszcie początkiem końca swoistego „parasola ochronnego”, jakim od wielu lat cieszą się w Polsce lewicowi przestępcy”, czytamy.W stanowisku wezwano sąd i organy ścigania do rozliczenia motywowanych ideologicznie naruszeń prawa. Zdaniem polityków Konfederacji, „za sprawą Michała Sz. powinny pójść dziesiątki i setki spraw sądowych przeciwko ulicznym bandytom z tzw. antify, przeciwko osobom winnym naruszeń obyczajności publicznej na tzw. Paradach Równości, przeciwko seksedukatorom demoralizującym polskie dzieci pod przykrywką zajęć szkolnych”.„Wszystkie te działania są zakazane Kodeksem karnym i Kodeksem wykroczeń, a ich ściganie nie wymaga uchwalania żadnych nowych przepisów. Konieczne jest jedynie rzetelne stosowanie prawa”, wskazano.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

 Pałować złodziei i

 Pałować złodziei i zboczeńców. Ile wlezie. Najbardziej demokratycznych w pasiaki i do kamieniołomów.
0 tysięcyt

"Opozycyjne środki przekazu informują, że w ich exit-poll wykonanym na grupie 70 tys. badanych wyborców, Łukaszenka otrzymał poparcie 0,5 procenta!"

To aż 70 tysiecy poszkodowanych przez Gospodarza Łokaszenkę niedoszłych ludzi sukcesu tam te koszerne ośrodki wyszukały?

Aj! Waj! Tam wszystkie naszy żydowskie prawy człowieków do geszftów som złamante. I prawy pedałów som wszystkie zgwałcone.
A największe Aj! Waj! bo nasza parchata ręka do niewidzialnego rynku połamanta jest cała. Cała nasza koszer ręka w kawałkach. Łukaszenka jom połamał. Aj! Waj! jak boli.
Tam straszny jest antysyfilizm. A antysyfilizm to grzechi czienszki. Szmiertelny.
Trzeba Białoruś demokratycznie zbombardowacz, żeby Białorusziny zrobicz demokratyczny, bo ony nie wiedzo, co dla nich dobre. Bo Białorusziny grzeszą i do naszygo żidowskiego bozia jehowy nie pójdo.

Portret użytkownika euklides

Eskimosy to piewcy

Eskimosy to piewcy socjalizmusu, a nie wolnego rynku. Gdzie ty masz wolny rynek w Polsce pod okupacją polin? Coraz więcej podatków i pasożytnictwa. NBP koszerny, KNF koszerny, spółki skarbu państwa koszerne i knesejm koszerny. A ludzi demoralizuje się łajmużną.

Portret użytkownika Zefel Retinger

Żenada ten tekst. Autor widać

Żenada ten tekst. Autor widać że jakiś typowy lewaczek. Trzeba wykorzystać sytuację i przeprowadzić ofensywę zarówno na Białorusi jak i Ukrainie. Front Wojny z Rosją trzeba przesunąć jak nabardziej na wschód. Później wkroczymy do Moskwy! 

Portret użytkownika Max 1983

Z tym przekupieniem

Z tym przekupieniem łukaszenki żeby wprowadził maseczkowy zamordyzm to mi się jedna rzecz nie zgadza.Czemu nie pokazuje dowodów ,jakiś nagrań??To prezydent a nie Jaś Kowalski, nie rozmawiał o tym pod budką z piwem.Chyba że coś pokazał a ja o tym nie wiem.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Strony

Skomentuj